buburuze de primavara(mart-apr2013)!!!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Roxy felicitari pt bebe! sa fie sanatos si sa se nasca la termen!

9+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Miha si eu cred ca e f. utila perna, mai ales ca apoi o poti folosi pt bebe cand alaptezi. Merci de pont!

9+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Danina tu la cate sasptamani o sa faci bitestul?
Pe mine m-a chemat in sapt 11 -a.
Mai faci si triplutest?

PCOS , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Femibion 1/zi, Magne B6 3/zi ,acid folic 5mg /zi,
FIV1 la Giulesti nereusit
insarcinata natural in a 2-a luna dupa FIV
9+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

Salutare fetelor
ce mai faceti?
noi nu avem noutati, mai un junghi, mai o greata,,din astea si dureri de cap toata ziua
la eco mergem sapt viitoare.
Parca a inceput sa creasca burtica de v-o saptamana
Maine poimaine tre sa schimbam garderoba blugii deja ma tin ca lumea

Sarcini usoare tuturor si va urmaresc din umbra cu analizele si testele. Eu inca nu stiu nimic sigur,,,aflam sapt viit,,,

poopicei

9+
Am primit o minune! Multumim Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosanne spune:

Buna

Eu la prima sarcina am improvizat o perna lunga, dar apoi am cumparat una care nu a mai parasit patul....foarte utila si faceti o economie daca e doar 50 ron.

Utrogestan iau si eu pe gura si in afara de ametelii dimineata alte efecte adverse nu prezint inca.

Eu triplul test l-am facut gratuit la IOMC. Asta dupa ce dublu test iesise bine. Probabil si acum o sa fac la fel....

Roxy[b], mamica fericita de Diana (20.04.10) si cu buburuza 4+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

eu utrogestanul il iau intravaginal. pana acum nu a avut nici un efect advers, nu m-a deranjat cu nimic...

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_55 spune:

Rosanne, bine ai venit, sarcina usoara

Mihaela, prolactina nu a fost foarte mult depasita (de exemplu la un maxim de 600 eu aveam 620), am luat tratament homeopat ani buni la indicatia doctorului, prolactina CH 30 o data pe saptamana (se gaseste in farmaciile de profil) si asa am reusit s-o tin sub control. Rezultatele s-au vazut destul de repede. Nu stiu insa dak functioneaza cand valorile sunt depasite f.f. mult. Apropo de mastodynon, am folosit o perioada, am avut dereglari serioase de la el. Multumim de pontul cu pernuta

Jaguar, ce frumos ca se vede burtica, eu de abia astept

Fetelor, v-ati gandit cum faceti dublu testul? Metoda clasica sau Nicholaides?

9+ Multumesc Doamne
PAI 1 homozigot, MTHFR A 1298 heterozigot si Factor XIII heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Ioana si acum nu mai iei nimic pentru prolactina nu?
Asa mi-a iesit si mie 630 acum in sarcina si am inteles ca oricum in sarcina creste.
Mie astazi mi-a fost rau, m-am enervat tare ca nu destul ca nu gasesc injectiile, cand le-am gasit la o farmacie in judet nu a putut sa mi le dea din cauza ca a depasit plafonul pt o reteta de 330 de ron, deci eu nu am voie sa iau medicamente mai mult de 330 ron pe luna si clexanul + arefamul sunt 550 impreuna+ celelate fara reteta, avem un sistem super prost, maine trebuie sa merg iar la doctorul de familie sa modifice reteta si sa sper ca nu imi da injectiile din farmacia gasita.Din 30 de injectii am dreptul doar la 17 restul trebuie sa le cumpar.
Drumuri si umblatura.




Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

seara buna, dragelor!
am de vanzare un carucior Chicco Trio Enjoy Fun (rosu), in stare buna, cu toate accesoriile, inclusiv geanta, si un balansoar Chicco polly swing, stare impecabila.
daca sunteti interesate, astept un mesaj privat!

sanatate multa (si voua si puilor), si ma iertati ca am dat buzna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_55 spune:

Mihaela, eu dupa ce am ramas gravi l-am intrebat pe homeopat ce fac cu tratamentul si a zis sa opresc prolactina. De atunci nici nu mai m-am sinchisit sa imi fac o analiza.
Am cautat si pe net, uite ce scrie "Femeile insarcinate au de obicei un nivel mare de prolactina, care ajuta sanul sa elimine lapte matern. In timpul sarcinii, prolactina creste de la 10 pana la 20 de ori".

Fetelor, eu de 3 - 4 zile mananc incontinuu. Din 3 in 3 ore mi se face foame, inainte mancam de maxim 3 ori pe zi. In mod normal m-as fi abtinut dar acum ma roade soricelul si ma gandesc sa nu-l fac pe bebe sa sufere.

9+ Multumesc Doamne
PAI 1 homozigot, MTHFR A 1298 heterozigot si Factor XIII heterozigot

Mergi la inceput