Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 8

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Meg, da, iti zic, trebuie sa ne dea verde doctoru' sa reintroducem lactoza treptat si abia dupa aceea pot sa i-l dau :(


mami de Miruna Sanziana (02.04.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Am uitat sa zic, intre Nosy si Benny, recomand ca batista bebelusului Benny pt ca se curata mult mai misto
http://www.amazon.co.uk/Benny-Benny%C2%AE-nasal-aspirator/dp/B005Z4N1XO/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1340798990&sr=8-2
nu mai are capsula asa inauntru.

De asemenea, perna anti-reflux Summer Infant nu mi s-a parut prea ok, tot Clevamamma e mai misto.


mami de Miruna Sanziana (02.04.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Irina,Meg, cica e varicela ca l-a vazut dr de familie, cam superficial consultul(dupa spusele mamei)ce ma mira e ca el a mai facut vara trecuta o forma usoara de varicela si i-am facut si Varilrix-ul anterior contactarii bolii...probabil ca de asta nu e sigura de diagnostic dr de fam si ne-a dat trimitere la Budimex la pediatrie.
Are cateva bubite pe maini, pe fund, pe picioare si la degetele de la maini acum e la mama acasa in carantina.sa speram ca in cazul lui Vlad isi va spune cuvantul.
Meg, laudabil gestul tau!
Dia, aia de la ambasada sunt romani, ca lucreaza in stilul functionarului mioritic

Miha, mamica fericita de Rares (11.03.2007) si Vlad (02.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Buna fetele!

Eu inca sunt in Oradea la ai mei, deci tot pe fuga.
Superbe filmuletele cu bebeii razaciosi, i-am instalat lui taica-meu flash player doar ca sa-i vad ca nu mai aveam rabdare

SuperMami: sanatate multa lui Rares!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

ANCA cum a fost la medic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Meg bravo pt gestul tau, sper ca Mirunei sa-i placa lapticul de la tine.
Miha ufff... sanatate multa lui Rares. O sa vezi ca Vlad nu ia nimic ;)
Cristina am vazut in sfarsit filmuletele, e o scumpa Karinuta, pup.
La multe lunite Emma si Mihaita!

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

multumesc Monna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

offf Miha! se poate ca Varilixul sa nu fi prins? zic si eu ca habar n-am. eu nu i l-am facut lui Serban si nici nu il fac ca as vrea sa faca boala sa capete imunitate pe viata. asa de la vaccin nu e pe viata si daca o face mare (cand trece imunitatea de la vaccin) e mai nasol.

am avut si noi azi controlul de 3 luni si am facut Rotarix-ul. fata mea a recuperat saptamana asta tot ce nu a luat saptamanile trecute. a luat 300 gr (ca niciodata intr-o singura saptamana) asa ca bilantul la 3 luni si 2 saptamani e asa: 5340 gr si 62 cm! m-am linistit cu toate! sigur a luat mai putin luna trecuta din cauza vaccinurilor ca si Serbanu in lunile cu vaccin a luat mai putin. sa vedem acum dupa Rotarix cum va fi... deocamdata e somnoroasa tare si azi a dormit cat nu a mai dormit de la o luna ziua!

ma duc sa vad si eu filmuletele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

noua la matei pediatrul ne-a recomandat sa NU facem varilix-ul pentru ca da in doar 80% din cazuri imunitate si, intr-adevar, nu e garantat ca da pentru toaa viata




meg,dematei(9.02.2007) si Ana (7.03.2012)

"Mami, te iubesc dintotdeauna!" (Matei)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chitosenia spune:

Buna fetele mele,

Edu incearca sa ma exaspereze din nou ...pe zi ce trece pare ca mananca mai putin si face pauza mai mare intre mese, nici diureza nu e excelenta...una buna e la 60% ..Edu e undeva pe la 40%...ma apuca panica...si in cazul meu panica se transforma in cine stie ce .

Maine ma duc cu Edu la analize...o sa ii testam toleranta la lapte de vaca...i-am facut analiza atunci in spital era un pic peste limita..si acum trebuie repetata...ma rog la Dumnezeu sa nu fie alergic caci ii place laptele pe care il bea Topfer Bio ... ideea ca maine o sa-l intepe si o sa planga imi face parul cret(e drept in mod natural ).

Vineri mergem la vaccinul de 2 luni desi avem aproape 3 luni.... DSP Prahova tb desfiintatsper sa nu aiba reactii nasoale.

Sper sa isi revina cu mancatul ca sa nu o iau cu capu....

Fetelor voi ce pediatri aveti? Imi puteti recomanda pe cineva? Noi avem un pediatru provizoriu dar as cauta pe cineva definitiv...imi doresc un pediatru disponibil( nu sunt exagerata) si preocupat(nu doar zambete si floricele..copilul meu nu este unul tipic).
Credeti ca vreau prea mult?
Astept sugestiile voastre

Va pup pe toate

Mergi la inceput