Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 8

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magddalena spune:

Irina si Mayei ia iesit pe nas de cateva ori,dar cand era mica,mica adica o lluna maxim doua de atunci nu a mai facut,nu stiu daca a coincis si cu faptul ca nu mai insist cu garaiala,de doua ori mi s-a intamplat in somn si s-a inecat de al binelea ca a devenit volet si m-am speriat de moarte dar atat nu a mai avut episoade.

Dia m-am speriat pt ca eu plec singura cu ea in tara,vine si sotul cu mine la aeroport dar eu stiu ce le mai trec prin minte la romani.Te simti mai bine?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Merci pt raspuns fetelor, nici eu nu m-am stresat dar azi a vazut-o si tati si el e mai paranoic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Am uitat:La multe lunite, Toma si Emma!Mamicile voastre ce mai fac?

Miha, mamica fericita de Rares (11.03.2007) si Vlad (02.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lady_X spune:

Am citit si eu din urma putin.
Si al meu pitic are gaze de numa numa. Uneori ma bufneste rasul ca din ceva asa mic ies asa zgomote. Mai nasol e cand nu le scoate.
Am descoperit un remediu super pt constipatia lui. O felie de pepene verde. Am lapte garla dupa si bebe isi curata colonul. Poate ajuta si pe altii
Cu decalotarea nici eu nu stiu cum e mai bine.. Eu il curat putin acolo ca se aduna ceva albicios, n-am retinut denumirea, dar numa putin intervin. O sa intreb pediatrul la vizita urmatoare.
La 3 luni avem si noi 6.3kg si 63cm. Sunt foarte bucuroasa, mai ales dupa startul nasol pe care l-am avut, cu 200 gr prima luna
Ce ma bucur cand citesc de progresele bebeilor. Abia astept sa-si descopere si al meu manutele, si sa se intoarca pe burtica. Pe o parte se intoarce de mult, nici n-am bagat de seama cand, iar pe burta abia de sapt trecuta il pun, cu chiu cu vai cate 30 sec. Nu suporta nici cum. Dar asa, intr-o sapt, a reusit sa faca progresul sa-si ridice capusorul la 45 grade si sa-l tina vreo 10-15 secunde

Azi noapte mi-a dormit de la 8 (mancase la 7) si a dormit pana la 4. Nu mi-a venit sa cred. Nu e prea devreme sa stea 9 ore nemancat?! Ma dispera ca adoarme asa devreme. Iara i-am sarit baia.. Voi dc adorm copiii, ii treziti pt baie? Eu nu mai stiu cum sa fac sa fie bine. L-am tinut treaz zilele trecute, si a iesit cu scandal urat. Sa-i fac baie la ora 5 dupa masa nu-mi convine.
Si chiar, cate ore ar mai trebui sa doarma la varsta asta bebeii? Mie mi se pare ca al meu doarme cam mult

Mami de Adrian, 31.03.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

LADY o solutie e sa-i faci baie ziua sau mai devreme de ora 7 daca atunci are masa.Asta daca are cine sa sa te ajute la ora aia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_cb spune:

Lady X, sabina mea doarme 7-8 ore noaptea nemancata de cand avea o luna. si acum adoarme maxim la 10 seara si se mai trezeste la 5-6 dimineata. si eu ma impacientam la inceput, mai ales cand avea cateva saptamani doar, o perioada chiar o trezeam eu pe la 3 sa manance, dar apoi am lasat-o in pace si ma bucur si eu de somn.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Hello,
voi stiti cumva ceva de astea?

http://www.babycenter.com.ph/baby/sleep/hammock/

fetele


mami de Miruna Sanziana (02.04.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Aniversare placuta Miruna, Vlad, Toma si Emma!
Carstea, solutia este de o lingurita de bicarbonat de sodiu la 100ml apa. Efectul nu este instant, dar este vizibil
Eu fac baita copiilor la 7 cel tarziu. La David ma incapatanam sa o fac la 9 si de multe ori ajungeam sa o fac la 11 sau, mai rau , in somn (bietul copil...)
Lady, smegma se numeste acea secretie.
Dia cum de dai tu numai peste inteligenti din'astia?
Ce mai gatiti la copii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Citat:
citat din mesajul lui dara76

Hello,
voi stiti cumva ceva de astea?

http://www.babycenter.com.ph/baby/sleep/hammock/

fetele


mami de Miruna Sanziana (02.04.2012)





suna interesant, cred ca o sa incercam sa facem unul , dar musai cu o saltea sub (o mai am inca pe cea de la patutul lui David)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Lady si Karina doarme toata noaptea de pe la 3 saptamani si ceva. Citeam aici pe forum ca nu este bine dar trebuia sa fiu nebuna sa trezesc copilul. Altii se plang ca nu le doarme copilul noaptea si eu sa il trezesc. Fetita mea nu adoarme niciodata mai devreme de 10, prinde cate un somnic seara de 30 minute si atunci nu ii mai este somn, eu am observat ca este mai agitata daca nu o las sa doarma cand simte ea. Oricat ar dormi ziua o las in pace ca prinde doar reprize de 30 minute si noaptea doarme la fel de bine.

Mergi la inceput