Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 8

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dorinutza82 spune:

Irina, superbe poze! Ai 2 copii foarte frumosi iar tu arati de 20 de ani, sigur ai fost insarcinata de curand?

Mariuca mea s-a trezit la 5:30 sa pape si sa faca kk. Moamaaaa, dar ce kk a facut de a ajuns pe body si pe pantalonii mei, asa ca la 6 am luat foarfeca si am taiat frumusete de body ca alta solutie nu aveam altfel o murdaream toata si era pacat de pletele ei, ca la ora aia nu eram in stare sa o imbaiez toata .

Sa aveti o sambata superba, noi tre sa ajungem la 11 la o cununie civila, sper sa reusim sa ne gatim la timp!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Multumesc fetelor, merci dorinutza, ma faci sa rosesc . Stiu ca nu se vede dar ambii copii sunt ai mei, nu i-a facut tati singur :))
Apropos de kk urias, eu am aruncat vreo 2 body-uri pana acum, ca n-aveam ce sa le mai fac

Sedinte foto... Clar o sa mai facem, am vorbit cu tipul care ne-a facut pozele la botez, ne este prieten si a zis ca oricand vrem, ne face . Si nu mi se pare scump, 25 eur pe ora. Noi am stat cam 2 ore. Poate cu firme specilzate e mai scump, dar el e pe cont propriu si mi-a placut f mult ce a facut la botez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania82 spune:

Am fost ieri cu Stefan la urolog si la ecografie se vad pe rinichii lui niste pete si nu se vede o delimitare clara intre zona exterioara si cea interioara a rinichilor, si ne-a recomandat sa mergem la nefrolog la Cluj. Chestia e ca mie din sarcina mi-a zis ginecologul ca vede ceva diferit la rinichii lui, si apoi in maternitate i-au facut un eco si mi-au zis ca ar avea rinichii mai densi fara a-mi explica ce inseamna asta. Atunci ne-a zis sa mai facem o ecografie peste cateva luni. Si mi-a mai zis urologul ca are fimoza stransa si pentru asta ne-a recomandat un consult de chirurgie pediatrica. Of, fetelor, sunt asa de suparata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Tania, ufff tinem pumnii sa nu fie nimic nasol
Meg, super flip-ul Anei! felicitari!
Irina, sunteti o familie tare frumoasa. Am dat multe like-uri.

Miha, mamica fericita de Rares (11.03.2007) si Vlad (02.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Tania ufffff.... tin pumnii sa nu fie nimic grav.
Bravo Ana pt intoarcere!!!!! Ti-ai scos si manuta, bravo!

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Meg, felicitari Anei, si la cat mai multe rostogoliri!

Irina, si la noi e scutecul neincapator...frecvent... si auite asa am redescoperit Vanish; pana acum a functionat ok - daca pun hainutele la spalat imediat (/in aceeasi zi)

Tania, imi pare rau...sper sa primesti vesti mai bune de la consultul de specialitate, sa nu fie nimic grav.

In sfarsit, de joi a venit vara si pe aici; asa ca stam mult mai mult de afara.
Din pacate insa eu m-am virusat...rau.
Recunosc ca toata perioada sarcinii si pana acum cu bebe m-au ocolit virusii, presupun ca trebuia sa imi vina si mie randul. Sper sa treaca repede. Momentan ma doare gatul de vad stele verzi, ma doare capul, ma simt ingrozitpor de obosita si somnoroasa (si irascibila evident), si ca-mi puna capac, de azi dimineata m-am procopsit si cu o conjuctivita serioasa...
Sper macar sa le tin doar pentru mine si sa nu le mai dau si la alti membri ai familie - mai ales Laviniei.
...deci un week-end foarte aparte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

dia, sanatate multa, multa..si sa ramana virusii doar la tine!
irina, arati de 15 ani! pozele astea merita toti banii, zic eu, ai niste amintiri f frumoase la care sa tot revii! si eu ma bucur mult ca am facut poze profi in sarcina si cu ana bebe, si la botez..si abia astept la anul pe vremea asta, sa ajungem cu totii sanatosi, sa alerge si motzata mica prin parc si sa mai facem un "shooting".
tania, ma rog alaturi de tine sa nu fie nimic grav si sa urmeze numai vesti bune!

in rest, eu il astept pe matei, ajunge in seara asta de la mare cu ai mei. maine va pleca la suceava, la bunici, ca un strengar adevarat, sa fie mega-rasfatat vreo doua saptamani. la jumatatea lui iulie, dupa vaccinul de 4 luni, plec si eu cu cea mica si raman acolo pana la inceputul lui septembrie, sa profitam de curte, aer curat si temperaturi mai omenesti!




meg,dematei(9.02.2007) si Ana (7.03.2012)

"Mami, te iubesc dintotdeauna!" (Matei)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Merci Meg . Vreau sa te intreb, l-ai mai dus pe Matei la ai tai? Adica singur, fara voi? Asa ma bate un gand sa-l duc si eu pe Andrei, ca verisorii abia asteapta si vorba aia, e alt aer acolo. Dar mi-e ca ma suna maica-mea a doua zi ca plange dupa noi, si nu-s decat 500 km . Eu sunt din Dorohoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Tania uf! ce emotii... Nu e cam devreme pt fimoza? in cealalta problema nu ma pronunt,dar la fimoza stiu ca din pacate sunt multi medici care abia asteapta sa taie chiar si cand nu e cazul. Mai cere o parere macar.
Irina da, arati ca o pustoaica. Frumoase pozici. Cu cel mic, daca vrei sa-l trimiti la bunici eu zic ca e f important sa-i explici mult si in amanunt ce urmeaza, sa stie la ce sa se astepte.
Dana bafta maine la botez!
Meg de unde esti, chiar din Sv? eu am toate neamurile acolo si eram curioasa. Tocmai m-a sunat tata ca a ajuns acolo pt parastasul pt bunicu si zicea ca trebuia sa-si ia haine cu maneca pt ca e frig
Dia sanatate multa si tine pt tine virusii si casapeste-i repede.
Dorina eu de cand am trecut la nr 4 la pampers nu mai am suprize cu kk pe-afara. In ultima zi de nr 3 a murdarit 3 body-uri si aleze, pleduri aferente (a fost si mai kakacioasa in ziua aia)
Apropo's de scutece am vazut intr-un pliant ca exista si nr 6 pt 18kg+ - oare sunt copii care fac in pampers la 5 ani? sau cat de curand pot ajunge la 18kg?
Noi azi ne-am tot rasucit pe o parte (venim repede din urma Ana!) si n-am facut kk de 2 zile. Sper sa reuseasca maine pt ca am emotii deja.
N-am vrut sa inchei cu subiectul asta asa ca va urez we placut ce-a mai ramas din el


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania82 spune:

Multumesc fetelor pt sprijin.

Tala citisem si eu ca multi doctori se grabesc cu diagnosticul asta si cu taiatul, dar sper sa nu fie cazul. Am o cunostinta asistenta la spital la chirurgie infantila si zicea si ea ca e cam devreme pentru fimoza. Eu ma mir ca pediatra n-a zis minic, si-l verifica la fiecare control. Luni merg si la ea la control si vorbim despre asta.

Mergi la inceput