Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 8

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

Happy e normal cu cazutu parului! chiar vroiam sa va zic ca am ajuns si eu in faza asta. si dupa Serban la vreo 3 -4 luni de la nastere a inceput sa imi cada foarte rau. smocuri, smocuri imi raman in pumn cand trec mana prin par. o sa se opreasca la un moment dat , dar pana atunci o sa ai senzatia ca nu mai ramai cu nimic. eu chiar chelisem bine pe parti! nu te speria ca e normal. si orice sampon vei baga, pana nu se duce parul asta care nu a cazut in sarcina, nu ai ce sa ii faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

Monna chiar, mai tii minte cand va pusesem dincolo o poza cu smocul de par cazut dupa o baie? iar am ajuns asa :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Meg, si eu voiam sa spun ca Andrei e la categoria pana, dar dupa ce a scris Bubu, pot zice categoria pana+ , are 15kg si un pic la 3 ani si 9 luni... La 3 ani cred ca avea vreo 14. Dar si inaltimea conteaza, al meu are 100cm... Cam asa. Nici el nu a luat vreodata vitamine, a mancat binisor inca de cand s-a nascut, dar n-a crescut in greutate spectaculos.

Nu sterlizam castroane... Tocmai de aceea Cam de cand am inceput diversificarea, am lasat-o mai moale cu sterilizatul

Ieri am fost sa duc cererea de suspendare la servici, si m-am intalnit cu colega la noul sediu al firmei, inca nu s-au mutat, dar urmeaza. Si e la piata muncii, fac 10 min pe jos de acasa n-am avut niciodata serviciul asa aproape

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

eu chiar mi-as dori sa mai cada parul...ca am o blana pe cap si cu caldurile astea transpir ca Cotabitza....scuzati cacofonia....m-as rade in cap...dar nu imi sta bine

Miha, mamica fericita de Rares (11.03.2007) si Vlad (02.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Dara nu stiu daca-ti sunt de ajutor daca ma filmez eu, dar voi incerca
JD asa-i, ma topeste pt ca parca vaneaza orice ocazie sa rada putin, chiar si cand e nemultumita de somn sau fomita, daca ma scalambai la ea rade imediat. Cu picasa eu reusesc pe contul comun sa intru din meniul de 4 optiuni in cea de a doua cu albume. La contulmeu a ramas varianta pe care o stiam (probabil nu am facut un update ceva).
Mie mi-a spus dr meu hematolog ca e indicat acidul folic toata sarcina pt ca depozitele mamei se epuizeaza rapid si ramane dupa cu carente serioase. Cred ca voi lua si eu in continuare pt ca am incetat dupa ce am nascut.
Cristina ma bucur si in acelasi timp ma ingrozesc cand o citesc pe Olivia pt ca eu nu cred ca pot sa duc o viata atat de sanatoasa, nici macar pt copiii mei si de aici la depresie e o cale f scurta.
Happy asa este, cade acum ce n-ai pierdut in sarcina. Eu am patit-o la David abia la un an de la nastere, dar n-am ramas cheala
Anca distractie frumoasa!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Tala eu nici macar nu mi-am propus sa fac ca ea darmite sa mai si reusesc , sa zic ca am reusit 50% la un moment dat. Am intrat f rar pe blogul ei in ultimele luni....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Dara da, asa e mingiuta :). Ce scumpa e pe uk, la noi e acelasi pret dar in usd.
Bubu da imi amintesc.. cam asa patesc si eu la dus :(((


Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

a reusit fata mea sa se intoarca pe burtica, yuhuuuu! o lasasem culcata, s-a trezit, a mieunat ea ceva pe acolo si cand am ajuns eu..surpriza! fata era pe burtica si radea jucaus la mine!

sper sa reusesc sa o si filmez o data cand face "flip"!




meg,dematei(9.02.2007) si Ana (7.03.2012)

"Mami, te iubesc dintotdeauna!" (Matei)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Felicitari, Meg, pentru Ana :)

Miruna a inceput sa rada cu hohote si ea, nu a iesit prea bine in filmulet, dar am mai pus unul in picasa. La mine picasa arata ca si pana acum.


mami de Miruna Sanziana (02.04.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magddalena spune:

La multi ani tuturor celor care poarta numele de Petru si Pavel!!(printre care si jumatatea mea)

Happy si mie de cand am fost la mare a inceput sa cada,ma dispera nu numai la dus si prin casa gasesc numai par,prin pat cand ma trezesc,am gasit si in pumnul fetei odata unul si de atunci stau cu ochii in patru dupa par,cel mai naspa e ca am gresie alba in toata casa si e un chin

azi e apogeul!!e o caldura de curg apele de pe mine zici ca fac sauna!!Fata am lasat-o doar cu pampers si atat,cum doarme la racoare in camera(singura unde e mai racoare)

o zi frumoasa cat mai racoroasa

Aaa nu gasesc uleiul ala de la Aveene,ma dispera,cateodata astia sunt inapoiati rau,nu au in farmacii!!

Mergi la inceput