Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 8

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Mada, daca am retinut eu bine unde esti tu:
http://www.ipump.it/avene/infanzia/igiene-bimbo/avene-eau-thermale-pediatril-gel-crosta-lattea-40ml.html

Vezi ca la odiseea bulgarasilor de ianuarie-februarie 2012 e o fata din Bacau. Pe FB are https://www.facebook.com/BlackMoonLady poate e de acord sa te adauge.


mami de Miruna Sanziana (02.04.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Tala super filmuletul de pe youtube

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magddalena spune:

mersi inca odata Dara esti intradevar o enciclopedie,imbrac fata si o tai la farmacie.

fetele care dati lapte praf,ce fel de apa folositi in prepararea laptelui?aici am un tip de apa,dar evident nu pot lua cu mine baxul de apa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Da, Ronina e maricel sper sa inceapa sa ia mai putin in greutate...ca in ritmul asta...imi rupe spatele pana incepe sa mearga
Eu ma bag la un aerobic de sambata, cu toate riscurile de reducere a lactatiei...ca nu am mai slabit un gram, ba mai mult, am mai pus un kg

Miha, mamica fericita de Rares (11.03.2007) si Vlad (02.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Mada, pe-aici pentru lapte praf se gaseste apa Hipp sau Humana, ambele sunt ape pentru bebelusi. Humana e cam dubla ca pret. Astea mi-au fost recomandate de la Regina Maria, de la spital, de catre neonatoloaga. Se gasesc in farmacii sau prin supermarket-uri, la raionul pentru bebei. Eu ii dau Hipp.
La Cora se gaseste o apa pt. bebei Jana, pe aia nu am incercat-o. Neonatoloaga a mai zis ca daca nu vreau sa iau Hipp sau Humana, sa iau Izvorul Alb si s-o fierb (si s-o folosesc racita). Dar cum ziceam, iau Hipp.


mami de Miruna Sanziana (02.04.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_cb spune:

fetelor, cele care din pacate va confruntati cu refluxul la bebelusi, uite un post cu multe comentarii interesante, poate va ajuta in vreun fel: http://www.printesaurbana.ro/2012/06/refluxul-bebelusului-o-ecuatie-fara-solutie.html



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aredwynn spune:

Va scriu de pe drum spre orasul meu natal, maine am intalnirea de 10 ani. Incerc sa va scriu scurt.
Cristina,
Am fost la medic, scurt si la obiect, "de la caldura nu a mancat". Faza tare e ca ieri a mancat ceva mai bine, azi mai prost ca ieri, dar mai bine decat zilele precedente. Are 6 kg si 64cm. Dr a zis ca e f multumita, ca eu cat as vrea sa aiba? In fine, ne multumim si noi cu categ pana, ca e sanatoasa si activa si foarte vesela si vorbareata. Probl nu sunt, nu a verificat-o f amanuntit, nu-i dau dintii, n-are afta sau ceva in gurita. A verificat masuratorile dupa grafice si a zis ca e ok.
A prppos de grafice, eu am gasit pe iota charts gtafice interactive ale oms.
Dara, ai cercetat piata pt termom ala? Unde e mai ieftin?
Joana, de ce se ia acid folic? Eu n-am mai luat din a treia luna de sarcia, dar mai am o gramada si as lua daca e ok in slaptare.
Pup!

Anca, mamica Nataliei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Anca, termomentru din ala am luat de pe ebay de la americani. Parca retin ca nu prea gasisem in alta parte sau nu livrau in Ro, nu mai stiu care era problema.

Monna, cum se cheama mingiuta aia din filmulet? mi se pare f. inteligenta ca jucarie pentru ei, as lua si eu.


mami de Miruna Sanziana (02.04.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Dara se numeste Rhino Toys Oball Rattle si o gasesti pe amazon. Noi am primit-o cadou la baby shower :)

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania82 spune:

Monna, multumim de urari.

Bilantul nostru la 3 luni este: 5650 g. Am luat 950 g luna asta. La pediatra n-am ajuns, si cred ca amanam vizita pe saptamana viitoare.
Aveam putine emotii cu greutatea pentru ca eu ii dau mereu sa suga din ambii sani si m-am gandit ca poate primeste prea mult laptic de inceput, cel pentru sete, si pe langa asta parca sta la san tot mai putin. Dar poate fiind mai mare, trage lapticul mai repede.

In rest suntem bine. Eu il laud ca adoarme in patut de cele mai multe ori. Presupun ca-l ajuta si suzeta. Rar trebuie sa-l adormim in brate. Se trezeste noaptea la papa de 2-3 ori, si ziua papa la 2-3 ore. Ziua doarme in reprize de 20-30 minute. Dar mi se pare ok si asa.

Am vazut si eu filmuletele, adorabili bebeii!

Am descoperit ca-i place mult "Podul de piatra". Parca ar vrea sa-l cante cu mine. E asa dragut!

Luni am depus si eu dosarul pentru cic. Mi-a zis ca voi primi banutii peste doua luni, doua luni jumate. Alocatia a intrat si la noi saptamana trecuta, pentru aprilie si mai.

Va pupam!

Mergi la inceput