Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (24)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Fetelor am ajuns si noi acasa!
Incercam sa reintram in ritm, dar e greu. Ieri si azi nu a luat sanul DELOC!
Am stat in toate pozitiile posibile, am incercat sa ii dau in somn, dar nu il vrea. In somn, il ia in gurita si apoi impinge cu limbuta. Sunt disperata. Lapte am, curge pe mine, dar sunt niste calduri infioratoare si umiditatea e peste limita suportabila. Caut casa de inchiriat la munte ca nu as vrea sa o pierd de la san chiar acum cand se uita in ochii mei, ma mangaia, ma prindea de nas.
Pls sfaturi!
Anda scuze ca nu ti-am raspuns la sms dar eram deja in Cipru si inca n-am avut timp nici sa despachetez. Stau pe ea cu tzatza si ma concentrez sa nu pierdem lapticul.

Am de recuperat vreo 7-8 capitole si chiar am sa le citesc avand in vedere ca s-a adus in discutie acest EC despre care, ignoranta de mine, habar n-avea.

Va pup pe toate! Vai dor mi-a fost de voi!

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
M-am nascut fara sa vreau, am sa mor fara sa stiu, lasati-ma sa traiesc cum imi place...
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicineata spune:

Mihaela, pune-i lapticul tau in biberon 1 zi, 2 pana va linistiti amandoua, nu se va obisnui cu biberonul ditr-atat.
Lapticul il pierzi daca nu te calmezi, pompa te va ajuta la stimulare (nu cat bebe,dar orsicat)!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Denisa....Cati...hai pace!Frumos va sade voua asa..certandu-va?

Fiecare mama stie ce e mai bine/bun pentru copilul ei dar ce e bun pt. copilul ei, poate sa nu fie ok pt. al altei mamici!Asta nu inseamna ca mamica celui de-al doilea e mai "tampa"/"puturoasa"-indolenta dar nici ca mamica primului e mai "cu nasul pe sus" ca i-ar fi sugerat ceva ce i se potriveste copilului ei.

Experientele voastre ne sunt de folos, sunteti doua mamici tinere, vulcanice si ne tineti in priza..pe noi cele mai claustre/prinse cu altele...mai obosite...care uneori dam in balbaiala!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaelaradu

Fetelor am ajuns si noi acasa!
Incercam sa reintram in ritm, dar e greu. Ieri si azi nu a luat sanul DELOC!
Am stat in toate pozitiile posibile, am incercat sa ii dau in somn, dar nu il vrea. In somn, il ia in gurita si apoi impinge cu limbuta. Sunt disperata. Lapte am, curge pe mine, dar sunt niste calduri infioratoare si umiditatea e peste limita suportabila. Caut casa de inchiriat la munte ca nu as vrea sa o pierd de la san chiar acum cand se uita in ochii mei, ma mangaia, ma prindea de nas.
Pls sfaturi!
Anda scuze ca nu ti-am raspuns la sms dar eram deja in Cipru si inca n-am avut timp nici sa despachetez. Stau pe ea cu tzatza si ma concentrez sa nu pierdem lapticul.

Am de recuperat vreo 7-8 capitole si chiar am sa le citesc avand in vedere ca s-a adus in discutie acest EC despre care, ignoranta de mine, habar n-avea.

Va pup pe toate! Vai dor mi-a fost de voi!

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
M-am nascut fara sa vreau, am sa mor fara sa stiu, lasati-ma sa traiesc cum imi place...
http://flowerspeaking.wordpress.com/


Ti-ai schimbat cumva dieta?Ai introdus vreun aliment nou?

Esti la menstra?se poate schimba gustul laptelui!


Verifica in gurita sa nu aiba limbuta incarcata sau afte!

Gusta-ti laptele...

Nu dispera...rezolvarea e acolo unde nu te astepti!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alexa_G

Denisa sarumana de link chiar cautam asa ceva acum stiu unde sa ma duc.

Pot sa ma plang si eu ca avem prima saptamana cu 0 g luate. Si a mancat chiar mai bine zilele astea, acum papa si mar si spre surprinderea mea cu mare placere.

O seara linistita tuturor!



Alexa, mami de bulgaras - piscotel Alexandru 22.02.2012


Ca stagneaza greutatea o sapt. nu ii asa grav, sa nu scada atunci sa iti faci ganduri!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

alexa,si eu sunt cam intoarsa cu greutatea,de unde in prima sapt mi-a luat 110gr,acum vad ca mi-a dat vreo 20gr in jos (eu o cantaresc zilnic la baita,desi pediatra mi-a zis sa stau blanj ca de la o zi la alta pot fi diferente mari)
suziq,daca vrei,cand ajung la ikea iti cumpar eu sita de-aia si o pun pe posta(da-mi pm daca esti interesata)
cati,esti chiar in locul potrivit,e cald si se incing spiritele;mie una imi plac postarile tale,mi se par documentate
mihaela ,bine ai revenit ;si eu am patit asa cu A,pe timpul caldurii mai mult nu a vrut sa suga (mare atentie sa nu se deshidrateze)
ileana sa poarte cu placere tudorica fara frica , hainutele;am sa merg si eu ,dar zau ca unele lucruri de la Z ,de la fetite,nu-mi plac neam,sunt un roz de iti sparge ochii (ori noi cu rozul nu suntem oricum prieteni,nici eu nici al meu ..as prefera lila,dar ce gasesti,parca numai roz imbraca fetitele ..iar okaidi de care sunt incantata sunt scumpi)
lady,tu ce mai faci ,ce mai fac gazele tale?

vroiam sa va intreb o chestie..stiti prin bucale,sau pe langa bucale,o sursa de legume,fructe,oua,de incredere..caci nu ma incanta ideea sa-ti dau produse din comert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Georgi...fetele mele cresc si....ma obosesc!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

,cum merge diversificarea ?

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

Georgi...fetele mele cresc si....ma obosesc!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Georgia daca ai cat as vrea uneori sa stau in "bucale" caci aici la tara (comuna ceptura-aia cu vinuri bune),ma plictisesc uneori de morrrrrrr,insa cand ma gandesc ca am aer curat(cat o mai fi si la noi),pasari,oua de curte,lapte de capra,branzici si legume de tara imi trece,dar na nu ai cum sa impaci si capra si varza.


In curand mama si tata se apuca de crescut,pasari ,curcani,prepelite si de legumicultura daca va intereseaza cand e productia gata va servesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Buna dimineata!

Multumesc tare mult pentru vorbele ftumoase

Imi pare asa de rau ca va certati din nimicuri, mai ales ca ambele fete imi sunt tare dragi. Eu zic ca ar trebui sa ramanem mai unite si sa ne gandim la viitorul clubului si pe viitor, caci altfel riscam sa se destrame pe parcurs, daca noi ne certam si ne aprindem asa repede.

In clubul ghioceilor este tristete mare, caci i-a fost descoperit cancer unei fetite Incercam acum s-o ajutam fiecarer cum poate, caci trebuie sa strangem o suma de bani pentru mititica. Imi place ca suntem mai unite ca niciodata si asta cu siguranta va conta.

Cand se va deschide cazul la umanitare o sa va dau si voua link, daca doreste cineva s-o ajute

Sa aveti o zi frumoasa!

Mergi la inceput