Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (24)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Ileana ce sa faci si tu....te-ai plictisit si te-ai gandit sa te ingrijorezi, ai vazut atatia bebei, chiar i-ai vazut la indigo....daca nu te potolesti te asteapta

Mi-am scris parerea pt ca m-am simtit atacata si sunt leoaica, nu pot sa tac (vorba vine, ca in timp m-am temperat mult de tot, doar cand e ceva f agresiv raspund). Nu ma asteptam sa am atatea "colege" dar ma bucur ca nu sunt singura care gandeste asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Georgia, eu nu am spus sa nu incercati (si chiar daca as fi spus, cine se uita in gura mea? Cine vrea sa incerce o face indiferent de ce spun colegele de odisee), eu am spus doar, ca, dupa parerea mea (parere bazata pe experienta proprie), cele care incearca aceasta metoda se inhama la o munca de Sisif care necesita enorm de multa rabdare si timp liber. In plus, asa cum spunea Alice parca, mi se pare mult mai neplacut sa stai ud (ma refer la chiloti, pantaloni, etc) decat cu pampers pe tine. Senzatia pe care ti-o da pampersul e aceeasi cu cea a unui absorbant, nici nu se compara cu un chilot ud. Si, sincer, nu cred ca un parinte poate fi mereu pe faza la nevoile copilului, mai ai nevoie sa iesi pe undeva cu copilul, ce faci, de unde scoti chiuveta, wc, olita sau altceva fix in acel moment? Ca poate nu ai niciuna din variantele astea la indemana, poate fix atunci esti intr-un magazin... Nu stiu, zic si eu, cum spuneam mi-am dat cu parerea, nu am vrut sa supar pe nimeni.
Felicitari bebelusilor cu scoruri babane la kg si cm, noi ramanem in categoria musca.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Denisa ti-am cerut prietenia pe facebook :)
Acum am vazut ca esti din Buzau , si eu la fel! Am vazut si poze , f frumoase , o familie fericita.
Aaaaaaaaa ,mi-am adus aminte : astept sa imi spui cum ti-ai imaginat ca sunt , pt ca atunci la intalnire mi-ai spus ca ältfel credeai ca sunt , dar nu am dezvoltat subiectul , chiar sunt curioasa .

Pana la urma maine plec la socri , si nu am net acolo asa ca am sa mai intru saptamana viitoare, sa nu va intalniti fara mine !
Glumesc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

alice,am si zis ca majoritatea parerilor;
marisa si eu folosesc tot scutece de-alea pe acelasi considerent(desi nu sunt f incantata de ele pt ca iese kkuta pe la elesticul de la piciorus,dar asta ,prefer sa spal eu locul si sa o feresc pe pitica de cat mai multe chimicale)
lexi nu m-ai suparat ,am trecut de multttt de vremea cand ma agitam pt ceea ce se scrie pe forum,doar ca eu sunt o fire mai suportiva ca sa zic asa ,adica imi place sa cred ca incurajez oamenii acolo unde am impresia ca se poate ,unde poate iesi ceva bun si mai ales acolo unde copilul are de castigat,in cazul de fata
eu stiu clar ca voi incerca pe vara "atasarea"la olita,nu ma voi apuca la 9 luni cand deja e octombrie si e altceva sa tii copilul cu toate hantele ridicate ca sa-l pui la olita
cat despre statul ud al copilului cred ca nu se aplica la persoanele care isi ingrijesc bebelusii,nah ca noi am cresctu fara pamepers si nu ne-au lasat mamele sa stam ude
ceea ce a facut adc mi se pare excelent,a incercat rezultatele nah ,depind de fiecare copil
oricum ,fara sa mai lungesc pelteaua,este evident ca totul se face treptat ,nimeni nu are pretentia sa plece cu un copil de 6 luni la plimbare si sa faca la olita,sau eu una nu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Alice si Rafael cred ca o sa ia mabine in greutate luna asta,de asta te intrebam ca sa fac legatura cu luna trecuta cand au facut vaccinul si vad ca are legatura.


Ileana Tudor si acum ia asa mult in greutate? Eu cred ca s-a vorbit cu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Neata!
Altesa, nu cred sa aiba legatura totusi. Nu stiu ce sa zic
Ileana,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Si eu zic ca nu are legatura cresterea in greutate cu vaccinul, noi in luan a treia am luat mai putin in greutate, dar luna aste e ok. Am facut numai infanrix si a fost ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bella_sib spune:

buna dimineata,

azi de dimineata m-a sunat dr de familie ca luna aceasta sa nu mai cumpar infarix-hexa ca se da gratis, vai ce bine... deci cele care faceti infarix-hexa la bebei puteti suna medicii de familie sa intrebati.
Stiu ca la un moment dat s-a adus vorba si aici pe forum despre asta dar a ramas in aer ca nu mai aveam informatii. Acum avem ceva concret.
Aerlilian, daca si bebelusa mea ar lua in greutate asa de mult eu m-as bucura, nu cred ca trebuie sa iti faci griji.
Denisa se vede ca esti leoaica, admir persoanele care au curajul intotdeauna sa spuna ce au de spus
O zi frumoasa,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Citat:
citat din mesajul lui mar_ysa_28


Apropo de ecologie...s-au tot pus la noi la bloc saci langa ghena macar pt a sorta plasticul si ce credeti ca am surprins?????

Evident femeia de serviciu de sila sa nu puna sacul in lift sa il duca la parter arunca sticlele pe ghena...una cate una!

Macar de institutele mari nu ar polua asa de mult....ca la capitolul consumatori casnici tre sa mai treaca cel putin cateva generatii pana se vor lua ceva masuri!




Denisa, super mami de

Leyre Alexandra 08.11.08 & Kariss Yasmin 30.01.12
****************************************************
www.facebook.com/media/set/?set=a.366611243366596.98470.100000531695793&type=3" target="_blank">Inainte si in timpul lui Kariss!
****************************************


Recunosc femeia de serviciu
Si la mine in scara face la fel....
In Piatra Neamt se practica colectare selectiva a deseurilor menajere inca de prin 2006, ghenele de bloc fiind dezafectate.

Ane ziceai pe FB de colacei bebe da un pm cu detalii.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

bella, voi faceti gratuit vaccinul de 4 sau de 6 luni?

Mergi la inceput