Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (24)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

multumim de urari ,asemenea si celorlati bulgarasi
georgi, mersi de intrebare ,suntem bine ,usor nemancacioase dar asta e...asteptam sa plecam la mare ,unde va fi mai rau cred ,dar ...
eu sunt pe langa EC ,desi am mai auzit de lasatul la cucul gol si urmarit reactii,gasesc usor nepotrivit timpurilor noastre si nu am nervii si timpul necesar sa fac asta...

azi la juma' de an ne prezentam asa: facut vacc ,nu plans deloc, gr. 7850 ,+450 fata de luna trecuta ,usor mai putin dar asta e in conditiile in care papam putin ,dar recuperam la inaltime ,avem lungimea unui copil de 1 an dupa spusele dr. 73 cm ,mi-i sa nu fie o lungana ...cine mai e asa lung/a ,ileana ,adc ,anca cls, voi sunteti mai inalte ,eu am 1,72 iar tac-su 1,80 deci nu f. inalti...

cu diversificarea stam cam asa ,la ora 5-6 prima masa ,lapte 180-200ml ,la 10 -fructe pireu sau branzica calcica,la 14- lapte 130-150,la 17 legume pireu +carnita la 2-3 zile ,la 21 lapte 150 ml. cu 3 masuri cereale si somn cat cuprinde
azi la 10 a papat destul de bine asta:branzica din 125 ml. de lapte (am descoperit ca se poate si cu lapte praf) si o tb de calciu lactic ,cu juma' de banana ,o nectarina si un pic de avocado,dar dupa solide noi nu mai papam laptic ,iar solide inseamna 80 pana la 120 gr.
legume i-am dat pana acum morcov, patrunjel ,dovlecel ,rosie, gulie ,telina ,pastarnac ,cam atat ,a si cartof dulce.

stam in fundulet destul de putin ,nu facem inca miscarea sexi(alice ,super tare radu), ne intoarcem de pe burta si inapoi incontinuu, ieri nu am gasit-o pe fata pe paturica de joaca dupa ce am fugit in bucatarie sa intorc o clatita ,era 1 metru jumate mai incolo spre pat ,nu mai avea loc sa se duca ...daca era pe patul mare era demult pe jos ,noroc cu pataniile voastre


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

mintea absorbanta eu o citesc de aici:http://www.scribd.com/MontessoriMyWay/d/89797326-Maria-Montessori-MINTEA-ABSORBANTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bella_sib spune:

La multi ani sarbatoritilor de astazi!!!
Iaura, noi aveam la 5 luni 71 cm si e tot fetita, dar na eu am 1.76, iar sotul 1.85., si hainutele pentru 9 luni ii sunt scurte la maneci si la picioare.
Cat despre EC, eu nu ma bag, astept sa imi povestiti voi cum este...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Georgia, eu nu am incercat sa descurajez pe nimeni, chiar sunt curioasa cum functioneaza si am zis ca astept feedbackuri.
Cat despre senzatia din pampersi, cred ca e ca la menstruatie cu absorbante. Deci, nu e chiar ca si cum ti-ai pune vata sau carpe sau ce se folosea pe vremuri.
Mai cred ca e mai neplacuta senzatia de pipi pe haine/ chilot, decat in pampers.

Va multumesc de urari, la multe luni colegilor nostri de zi
Altesa, 8800 si 69-70 nu prea a stat la masurat.
Sunt pe fuga va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Mama cu ce grasunei ne laudam pe aici! Am fost si noi azi la medic, dar avem doar 7.700, diferenta de doar 50 gr intre ei, desi Natalia este mai dolofana ca Matei, dar cred ca el are oasele grele si inaltimea, 68 cm. In rest toate bune, diversificam doar cu fructe si legume pana acum. Medicul zicea ca putem introduce galbenusul si carnita de pui, voi le-ati dat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Alice cat are in plus fata de luna trecuta?

La masurat nici Rafael nu sta




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

550gr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iaura21

mintea absorbanta eu o citesc de aici:http://www.scribd.com/MontessoriMyWay/d/89797326-Maria-Montessori-MINTEA-ABSORBANTA



mami de printesa ,Flavia Maria ( 27. 12 .2011)

"Intr-o zi un om a murmurat:Doamne vorbeste-mi, si un copac si-a framantat frunzele,dar el nu a auzit.Apoi a intrebat mai tare:Doamne de ce nu imi vorbesti? si un tunet a zguduit cerul,dar el din nou nu a auzit. Omul a privit in jurul lui si a spus:Doamne lasa-ma sa te vad,si o stea a luminat cerul, dar el nu a observat.Apoi a inceput sa strige,Doamne fa o minune ,si in clipa aceea s-a nascut un copil ,dar el nu a stiut. Disperat a strigat mai tare: atinge-ma Doamne si arata-mi ca esti langa mine! Acestea fiind spuse Dumnezeu a coborat si l-a atins dar acesta a alungat fluturele care zbura langa el si si-a continuat drumul.
Ai grija sa nu pierzi o binecuvantare doar pentru ca nu iti apare in felul in care tu te astepti sa se manifeste"




multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Denisa, tare draga imi esti tu cu atitudinea ta! Jos palaria!
Amelia, bravo mamico, nu te lasa! Pe mine chiar ma scoate din sarite si sa fiu tratata ca o ignoranta dar si sa fiu tratata cu ignoranta. Frate, mai citesc si eu, am mai facut si eu niste scoli, n-am fatat pe camp...Daca vin la tine, vin pentru ca esti medic si vreau sa-mi spui ce e bine si ce nu...Ufff!
Mady, stiam de pontul cu Kiabi de cateva zile...Dar din pacate, oferta pentru baieti e slaba...Am vazut ca pentru fetite e plin de lucruri dragute. Tot ca un pont: maine incep reducerile cele mari la "Z" (TOTUL LA JUMATATE DE PRET). Eu sunt fan "Z", mai ales la body-uri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Acum am vazut ca Radu a luat in greutate ca la carte, conform varstei. Umflatul meu a luat 900 gr si luna asta. Sa ma ingrijorez?

Mergi la inceput