Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (24)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Nu, Iaura, e o imagine de pe net.Mi-ar fi placut o sedinta foto cand erau micuti si dormeau unde-i puneai, dar n-am reusit sa le facem, asa ca ne multumim cu pozele facute de noi, deocamdata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:



Citat:
citat din mesajul lui anangel_lexi

Buna tuturor.
La multe lunite pentru Robert Stefan, Antonia Cristiana, Gruia Matei, Eva Nicole, Vlad Stefan si Adina Sanziana!


de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara




Si din partea noastra


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

tuturor bb

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Amalia: in 21 plecam in concediu. Si da, alaptez exclusiv. Toma a primit alt lapte 2 zile inmaternitate prin gavaj. Biberon i-au dat dar a mers greu ca nu il vroia. El in a nu are program f clar. Sunt nopti cand doarme pana la 5-6 sau pana la 1-2 si apoi din ora in ora. Nu se trezeste de foame sigur- noi tot cu besinelele ne luptam. Are seri cand suge 4-5 minute si doarme pana la 5 si seri cand suge 15-20 de minute si se trezeste la 1-2. Si are ce suge in ambele situatii ca il aud cum înghite si i se prelinge pe langa. Eu n-am LP in casa
Altesa: si eu voi alapta cat va vrea Toma.
Iaura: drum bun si sa va distrati!
Cati: Imi esti tare draga si m-as bucura sa ne cunoastem.
Alexa: felicitari!
Olga: Pupam Davidutu sa ii treaca mai repede!
Lexi: nu e de la caldura? Cari si acum mai face asa bubite cand e f cald.
Georgia: cred ca o sa te rog pe tine sa imi iei sita de la Ikea.

Noi am fost vineri la Vaccinul de 4 luni. A facut febra vineri seara si sambata dar acum e ok. Are 70 de cm si 8850 g. Deci a luat aproximativ 600 g de la 4 la 5 luni. Am avut si ceva emotii: am fost la eco de sold si medicul de acolo ne-a spus ca nu i s-au format nucleii ososi si ne-a pus diagnostic de intarziere importanta de osificare. Ne-a crescut vigantolul la 5 picaturi el si 5 eu - s-a balonat groaznic de la doza a#537;a mare. Am fost apoi la ortoped si mi-a zis ca ecografic nu se pune a#537;a diagnostic si ca e f important consultul care in cazul nostru a fost ok. Oricum mai avem si in 4 Iulie programare si la alt medic.
Va pupacim pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Anda as zice sa mai consulti un alt medic.eu lui Raf i-am dat vigantol 3 saptamani atat ,abia de la 6 luni incep sa-i dau iar.

Nasa a dat 6 luni vigantol apoi deloc.

Eu am auzit de bblusi intoxicati cu vigantol asa ca aveti grija mi se pare f.mult 5 picaturi ,citisem undeva ca raportat la greutatea lor si 2 pic.e mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Altesa: doar 3 zile i-am dat asa si mi-am dat seama ca ii face rau. Se trezea din ora in ora plangand si peste zi plangea mult si avea burtica tare. De joi nu i-am mai dat deloc. Ortopedul la care am fost mi-a zis sa iau eu ulei de peste si e suficient+ tinut la soare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

bravo Anda!

uneori doctorii astia sunt de-a dreptul cretini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

iaura ,dixtractie placuta la mare
carina,cu mare placere,imi dai de veste cand si cum vrei si se duce fata sa ia sita ;da,da si mie mi-ar placea sa o cunosc pe cati,ie'te ne batem care cum sa o cunoastem
altesa,execut pm
olga,cum fu decapajul..ai scris si mi-a scapat mie..nu m-ar mira ca sunt praf

a mea printesa daca ia luna asta 300gr mare minune ..habar nu am de ce dar nu mamanca bine deloc,si io ca si adc am impresia ba ca n-am lapte ,desi dupa ce suge si strang sare lapticul la 1m;plus ca nu suge decat rar din ambii sani;voi cand decideti sa-i oferiti sanul celalalt la o masa? sunt de coma,se termina perioada importanta de alaptare si io inca mai am intrebari


Mamica fericita de fetita cu fundita



Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Vladut vrea sa traiasca!Sa-l ajutam si noi!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168191&nm=Vladut-vrea-sa-traiasca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Altesa, si eu m-am gandit la o boala a copilariei, dar nu debuteaza cu febra? Ea nu are febra, nu o mananca, nu o ustura, nu o jeneaza nimic, doar ca sunt acolo... Pe fata nu i-a iesit nimic, doar pe corp, iar pe picioare arata cel mai rau.
Carina, as f zis si eu ca-s de la caldura, dar aici nu e asa de cald ca in tara, acum de exemplu fii-mea e afara cu hanoracul pe ea, cred ca sunt maxim 19-20 de grade.
Sotul banuieste ca e ceva de la iarba, s-o fi frecat/intepat de vreun tip de iarba cand era la joaca si o fi facut o reactie... Mai urmarim sa vedem cum evolueaza.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Georgia, eu o pun la ambii sani atunci cand simt ca a golit un san dar nu s-a saturat sau cand sanul liber siroieste la greu. La mine nu tasneste dupa alaptat, dar, in timpul alaptarii simt asa, un junghi in piept dupa care incepe sa curga laptele la greu, ma ud pe tricou, pe pantaloni, daca nu am tampon din acela pt. san.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput