Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (24)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Citat:
citat din mesajul lui anangel_lexi

Buna tuturor.
La multe lunite pentru Robert Stefan, Antonia Cristiana, Gruia Matei, Eva Nicole, Vlad Stefan si Adina Sanziana!


de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara




Si din partea noastra Multe lunite frumoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

altesa,pe mine ma intereseaza morcov,albitura,fructe ;iti dai seama ca io cumpar ce are omul in gradina ca nah daca nu are pere asta e;eu vreau sa iau de la cineva de incredere caci dau copilului si as vrea pe cat posibil sa nu fie stropite;vorbesc cu sotulica si tinem legatura(te rog scrie-mi pe pm ce vindeti voi)
suzi,sar'na dar 200km dus+200km e mult, eu as vrea sa cumpar o data cam la 2 sapt pt anastasia ,
oli ,sanatate lui david
adc,si noi la 5 luni jumate suntem pe san exclusiv,cred insa ca in 10 zile voi incepe (auto)diversificarea
din cate am citit eu seara e posibil sa scada productia de laptic,pt ca sunt supturile de peste zi,plus oboseala mamei;bea apa cat poti,si poate nu ar strica un stimulent de lactatie (galafor forte)
cati,bravo tie fata draga;nu,nu sunt draguta,crede-ma ,sunt doar sincera;te admir pt ca in nebunia asta de lume in care traim,tu esti altfel,si asta e de bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Altesa, daca ai de vanzare, m-ar interesa si pe mine produse bio

Si eu o admir sincer pe cati pentru ceea ce este si pentru ce face

Multumesc Georgia David este deja mult mai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Wow cati, da tu chiar ai rabdare. Clar e greu de facut asta, mai ales daca iti place somnul (cum e cazul meu ). Sunt curioasa in iarna cum o scoti la capat, astept sa vad :)
Chiar daca mie mi s-a parut cam aiureala si nu m-a convins, iti urez rabdare si succes :) dar mai ales sa nu ai un bebe pudic (Mara si daca ma uitam la ea cand facea kk, se inhiba si nu mai facea )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Olga, nu Johanna a facut alergie ci Maria. Oricum, da, am inceput diversificarea si la Johanna, insa vad ca merge binisor, deocamdata a acceptat cam tot ce i-am dat (daca i-a placut).

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Lexi, Alexa multumim mult pt urari cu intarziere...ieri am fost toata ziua pe drumuri si nu am apucat sa intram....va pupacesc!

Adc noi alaptam exclusiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Bv!! Nu ne-ai impartasit si noua informatia

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)



am scris dar pe FB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

lexi ia vezi tu sa nu fie varsat de vant,pojar sau rujeola ,rubeola nu stiu exact.
Se si scarpina,o mananca,are si pe fata?vezi sa nu-ti faca febra.

Cati suntem pe felie al meu prefera chiuveta sau rochia mea,azi a udat-o pe cumnata,si noaptea vad ca nu face.

georgia,olga cand vreti si ce vreti va servesc de ex am un vecin care are in curte caisi ,o nebunie jura ca-s de plastic sunt altoiti si fructele sunt imense deja am 5 pungi zdravene la frigider.

Deci si daca nu am eu daca stiu sigur cand veniti va fac rost,tataie are pere din alea zemoase si aromate,tot vecinul are piersici si prune altoite card a sunt super gustoase si mari.

Cirese inima porumbelelui am avut ,visine,zmeura.


EU cam stiu si de unde sa fac rost de ele ca m-am interesat si am mancat pe perioada sarcinii.

Mere nu am acum alea in toamna ,acum sunt niste mere mici acrisoare(nu cred ca le plac bbilor) prune tot asa mai in toamna(eu din astea iau si fac compot fara zahar sa-i dau cand o fi constipat).

Curcani ,pasari,oua din propia gospodarie,lapte de capra branza de capra.
Oua de prepelita crescute in curte.

Daca vreti trimiteti-mi PM cu ce vreti exact ,cate kg si ar fi bine daca a-ti venii in aceasi zi daca tot pregatesc/caut prin sat produse sa fie proaspete. Sa vi le pregatesc cu o seara inainte sa nu stea mai mult de 12 ore scoase din pamant/adunate din pom/muls etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui adc

Pun si eu o intrebare de genul "mai e cineva ..." Asadar, in afara de Anda, mai alapteaza cineva copilul exclusiv la 5 luni? Nu vreau deloc sa ma laud cu asta, as vrea chiar sa ii suplimentez seara macar cu 50 ml LP, caci saracutul se trezeste noaptea de foame, sunt sigura. Nu stiu de ce spre seara cotele mele lactate scad vertiginos, copilul are greutate buna, e drept, dar face mari eforturi pt asta. Repet, ziua e ok, dar noaptea ma suge pana la ultima picatura uneori din ora in ora. Si LP tot nu vrea.


Where there is a will there is a way.

Mami de Andra (18.02.2006) si Cristian (4.02.2012)

Da, noi, ADC, inca suntem alaptati exclusiv, mami rezista eroic chiar daca aproape bate 80 de kg! Si dorm bine, Natalia de la 23 la 8 dimineata, iar Matei se trezeste pentru masa de 5. Sper sa renunte la ea cat de curand.
Sper sa continuati si voi cat mai mult cu alaptatul, mai ales ca de-acum papa si mancarica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

io vreau se felicit mamicile care alpteaza inca si sa le urez la cat mai mult laptic in continuare

cati si altesa ,aveti toata aprecierea mea in legatura cu EC si rabdarea de care dati dovada , eu una nu m-as incumeta la asa ceva ca ma stiu bine si nu mi-ar iesi

ana ,bebeii de la avatar sunt ai tai ,nu ?...tare nostime body-urile pe care le achizitionati...

alexa,bravo ca sunteti pe drumul cel bun , si eu zic sa-i faci o vizita stagiarei si s-o iei putin de urechi,auzi tu la ea sa-ti taie elanul de la inceput, nu se face asa ceva...

noi ne pregatim pt evadarea la ,la noapte plecam ,doamne ajuta sa se comporte bine flavia si sa papa ceva pe-acolo.
pupam toti bebici ,sa ne auzim cu bine

Mergi la inceput