Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (24)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Aha deci sunteti la etapa cu caluti. A avut-o si Chiti si il molipsise si pe David. Le-a trecut. Chiti acum e cu spioanele si david cu angry birds.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Georgia, multumesc, estif oarte draguta, daca nu rezolv pana incepem mancarica o sa apelez.

Olga, asteptam detaliile pentru donatii, numai vesti proaste, chiar acum citind forumurile pe facebook am vazut ca fiul tipei unde am tinut cursurile de puericultura are tumora pe coloana vertebrala si trebuie operat.Nu stiu, dar parca inainte nu erau atatea cazuri sau nu stiam noi.

Lui Vladut au inceput sa-i lucreze dintisorii, asa e de suparat, baga tot in gura, baleste si e super rosu in obrajori, eu sper sa nu ne chinuie mult, dar cred ca pana cand nu apar toti nu ne vor lasa durerile. A inceput sa se tarasca prin pat, sa povesteasca, deja de la o zi la alta descopar cate ceva nou la el, cel mai simpatic a fost dimineata, s-a trezit la 7, a facut caca si pe cand m-am trezit eu el era in patut pe burta se uita la noi cum dormim si radea.

Lali, ce mai faceti voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Da Suzieq, parca prea multe cazuri in ultima vreme Asta cu dintisorii dureaza ceva si cel mai nasol este cand le dau maselele. La David tin minte ca tarziu i-a iesit primul dintisor, pe la 8 luni. A urlat in noaptea de Craciun, cand ne desfaceam cu totii cadourile, de mama, mama. A doua zi i-am descoperit dintisorul. Mie asa de dragi imi sunt acum cu gurita stirba. Bineinteles ca si apoi sunt draguti, dar asa ii vine sa-i mananci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

olga , of saracii copii ,saraci parinti ,nici nu pot sa ma gandesc la cata durere e in sufletul lor...

no, am patit-o si noi...am cazut din patul mare ,cu mine langa ea dar intoarsa cateva secunde , a plans putin ,io mai mult ,nu cred sa se fi lovit tare ,o urmaresc cu atentie zilele astea

miha ,o bataita inatai apoi mai vedem...pupici la irisuca si sa suga de acum incolo ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Iaura imi pare rau ca ati patit-o si voi. Sunt sigura ca o sa vina si la noi momentul. David a cazut si el de vreo 2 ori di pat, dar tot asa mai maricel, pe la 7 luni.

Fetelor nu mai punem de-o intalnire? Saptamana aceasta am sarit-o. Ce ziceti sa recuperam si sa ne vedem pe luni, marti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Olga, dupa baie ii dadeam putin san, apoi repede bibe ( dar tot asa in pat, nu in brate). Daca nu il lua din prima ma plimbam asa dupa cum sucea el capul pana incepea sa manance. Il lasam doar 30-40 ml apoi iar san. Oricum trebuie sa fie flamand dar calm, altfel nu mananca.
Dar ce te-a apucat sa-ti pui aparat?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Chiar, e vreun bulgaras cu dinti? Denisa? Adriana?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Iaura

Maria de Lexi


Mihcor, ati fost la medic?

Georgi..teoretic asa e cam in 1 luna juma'-2!

Nush cat suge.nu ii fac proba suptului.n-am cantar.

Apropo de ce fac copiii.A mea la 5 luni...
isi tine fb capul,
vrea numai in fund.
nu vrea in carut deloc.
apuca cu mana obiecte.
plange camd ma vede mancand ceva si intinde mana sa-i dau si ei.deci nexam mancat in prezenta ei.
duce totul la gura.
ii plac lucrurile care fosnesc.
nu se intoarce inca.
rade cu gura pana laurechi inca de la 4 luni.
gangureste in fel si chip.e o lipicioasa-vrea numai pupata..alintata-sta ca un catel si asteapta, se lipeste de tine si rade larg in timpul pupaturilor.mi-e drag de ea de numai pot.e super diferita de Rebecca-ei nu-i placeau alinturile!
-prinde lingura cand ii e foame si o duce singura la gura si apoi tine cu putere de ea
-se impinge invarte prin pat de nu mai are par la spate-pe ceafa.facuse si ranaintr-un timp.
-se impinge din brate cu picioarele si vrea sa mearga.tipa se impinge
-se intoarce pe o parte si cand e Rebecca in pat ii exploreaza fata, o trage de par!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Chiar, e vreun bulgaras cu dinti? Denisa? Adriana?

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)


dap Andrei are incisivii centrali de jos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Bv!! Nu ne-ai impartasit si noua informatia

Mergi la inceput