Bv Ali, Rocsy! Piersicute de iul-aug 2012 (47)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

Felicitari Roxy, sa cresteti mari si sanatosi !!!!

Ali urmezi tu joi

Carmina cum esti?

Diana felicitari pt. toata gasca sunt superbi!

35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pusi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura32

Citat:
citat din mesajul lui maria0408

Laura pana la urma de unde ai luat caruciorul ca eu tot nu am rezolvat ac.problema.
Oricum sa-l stapaneasca Andrei sanatos. Ce culoare are?




Maria , pe acesta l-am luat , stiu ca o sa spal la el de o sa-mi sara capacele , dar mi-a placut pe crem . http://www.babycomfort.ro/produse/230-carucioare-scaune-auto/323-carucioare-copii-2-in-1/3976-carucior-copii-2-in-1-coral-beige-creme.html

Am avut noroc ca cineva renuntase la comanda , asa onoreaza comenzile in 30 de zile .

37+ Andrei

AMR 9 zile



Laura, mie imi place foarteee mult culoarea crem (la noi in casa pedomina cremul..si camera fetitei am vrut-o crem, nu ne-a prea iesit ca am primit lucrusoare de tot felul de culori. Foarte dragut caruciorul.

Eu m-am oprit in final la Chicco - Trio Living.
http://www.youtube.com/watch?v=9DyJJiJ6JNg



35+


"E bine ca timpul care se scurge sa nu ne macine si sa ne piarda, ci sa ne implineasca". A.de S. Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

fetelor, vreau sa va intreb si eu ceva: e normal ca in perioada asta sa nu am pofta de mancare? adica, sa nu ma intelegeti gresit, mananc destul de des, dar doar lapte, iaurt, fructe, suc de fructe si poate - dar nu in fiecare zi - ou fiert, branza cu rosii.. in weekend, cand e si sotul meu acasa, mananc mai bine cu el, dar cat stau singura nu prea. am uitat sa il intreb pe dr despre asta cand am fost ieri la el..
acum ma gandesc ca poate nu ii dau lui bb nutrienti destui, dar imi e greata numai cand ma gandesc sa mananc altceva

32+ Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

salutare.felicitari proaspetelor mamici.
eu-la pat.merg la sital din 2 in 2 zile.lichid la limita inferioara,bb usor tahicardic,contractiile sunt prietenele mele:no-spa+gynipral si ne rugam sa ajungem cat mai la termen.
am intrat in sapt 33-si bebelina 1800 grame.vedem joi cat a mai luat.o sa fie o piersicuta mica.
pupici la toate.

_
fiv 1 reusit-promed, tratament sarcina:cetebe2/zi,femibion,acid folic,magneB6,fraxiparina0.4.utrogestan200mg 3/zi.
MTHFR A1289C-HETROZIGOT,PAI 1 -HETROZIGOT.
+31 sapt, doamne ajuta in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Felicitari Rocsy! Bun venit Maria Natalia, sa cresti mare si cumintzik!

n-am apucat sa intru mai dvrm k am fost pana la serviciu azi si am stat mai mult de cat ma asteptam am avut de finalizat evaluarea anuala (nu cumva sa se ia bonus la anu' si io sa nu fiu pe lista ) si am stat vreo 4 ore in fine, am rezolvat, mi-am luat si adeverinta de la HR pt nastere si gata! am ajuns aks hamesita de foame
sunt happy k s-a racorit afara, ploua si sper sa mai tina racoarea macar cateva zile ne mai odihnim si noi k oamenii

fleur - baby nu te da batuta trebuie sa ai rabdare si sa insisti mult cu alaptatul pana capata si BB putere sa traga k lumea si sa va obisnuiti unul cu altul. baieteii oricum sunt mai puturosi, dar ai sa vezi k dk ai rabdare o sa ibtrati in normal k sa-l trezesti gadila-l in talpa si trage-l de nasuc pe mine asa ma trezea mami hai capu' sus si rabdare
ada - ce scumpel s-a facut Nectarel Dragonel ne face cu mana, ne zambeste
laura - fff dragutz carutzul! sa-l stapaneasca sanatos BB Andrei eu le-am admirat la targ si una din colegele mele chiar are unul dar pe portocaliu.
iuli - stai lini k si io sunt la fel de cateva saptamani cu mancarea slabisem la un mom dat vreo 2 kg dar acum in ultimele zile vad k am recuperat. pe caldurile astea nici mie nu-mi arde sa mananc, am tinut-o mai mult pe salate, fructe, supe/ciorbe de legume care se pot manca reci...mai bag cate un gratar din cd in cd k mai avem nevoie si de proteine ideea e k tb sa papam din toate cate putin chiar dk nu avem chef k bebeii au nevoie de vitamine si proteine
diana - super dragalashi copilashii tai si micutza e senzationala
freedelia - ai grija de voi si sa ne tii la curent

maria, parca tu ziceai de sexul schimbat la sf sarcinii...v-am mai zis eu acum cateva sapt k m-a apucat asa o grija sa nu cumva sa am vreo surpriza o sa-l mai intreb inca o data pe dr vineri k de la morfo 2 nu l-am mai chestionat pe tema asta...adik l-am intrebat aku 2 sapt si mi-a zis k dk asa a vazut la morfo 2 inseamna k asa e

carmen a ajuns aks cu BB, au petrecut prima noapte impreuna cam grea...somn putin, Patrick e lenes la san, adoarme...mami da la pompa...de-astea o au pe buni cu ei si ii ajuta mult. mai revin cu vesti cd mai vb cu ea.

ma bag sa fac o ciorbitza si revin mai pe seara

Roxy
35+ AMR 5 sapt!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

roxi felicitari

bun venit maria natalia.sa cresti mare sanatoasa si ascultatoare si frumoasa ca mami

carmen bine ai venit acasa
te asteptam cu vesti si detalii si poze bineinteles

diana sa iti traiasca copilasii.sunt niste scumpi toti.m am topit toata de emotii cand i am vazut pe toti patru la un loc.sunteti o familie tare frumoasa

iuli cu mancarea chiar si eu care sunt cea mai mare mancacioasa de pe aici(din cate am bagat de seama)sa sti ca in ultimele zile nu prea am avut pofta de mancare.nu stiu de ce ca pe mine in general nu ma afecta nici vremea,nici boala nimic.puteam sa mananc orice si oricand.

fredeelia la mine pica cezariana dupa 38 de saptamani .si asa am citit si la sarcina pe saptamani ca dupa saptamana 38 bebeii sunt considerati la termen.acum daca chiar ar fi necesar sa nasti cateva zile nu cred ca ar mai afecta cu ceva.dar daca nu sunt probleme mai bine asteapta sa treaca de saptamana 38
bine ca au iesit testele bine si bebelul e ok.

fetelor m ati dezamagit putin.eu care credeam ca ies direct fotomodeala din spital mi ati stricat planurile...glumesc bineinteles....stiu ca nu va fi mare diferenta cu toate ca mi as dori numai ca ma gandeam ca toate hainele ce mi le am luat de gravida sunt cu specific scrie pe ele ca vine bebe si dinastea dar doara nu o sa vin cu tranvaiu.cat ma urc in masina si vin direct acasa asa ca pot sa vin si in camasa de noapte


azi am fost la plimbare singura cu masina cu muzica la maxim.am fost sa mai imi iau una alta si cum sotul nu are rabdare sa stea pana imi belesc eu ochii la toate m am dus singura.ieri m a dus doar la lidl si deja a fost prea mult ptr el asa ca eu azi am fost prin 2 mall uri si la real.imi era doar frica sa nu mi se rupa apa prin mijlocu oamenilor si sa ma fac de ras.in rest a fost foarte placut si relaxant ptr mine si cu asta a trecut si ziua mai repede.mai am o zi ca asta e aproape gata.am si ras pe masina singura am si plans ...cand eram relaxata cand eram stresata(cred ca depindea de melodie) si tot asa dar pe ansamblu mi a facut bine

ultima suta de metri
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Felicitari Rocsy, bun venit micutei Maria Natalia!


Diana: e ft emotionant sa vad cei 4 fratiori la un loc, imi imaginez cat de greu trebuie sa iti fie sa ai grija de toti 4, dar pe de alta parte cand sunt mai multi sunt mai cuminti si mai putin rasfatati..

Freedelia: tot e bine ca ti-au iesit analizele bine, poate ca e doar un episod trecator si nu va fi nevoie sa nasti asa devreme

Kimmy: condoleante pt bunic, e nasol sa treci in etapa asta de sarcina prin necazuri din astea, dar asa e viata, cand ti-e lumea mai draga se intampla ceva de genul asta

ALi: ai fost maxima cu iesitul manechin din maternitate, aia e doar in filme cred! :))

Laura: felicitari pt achizitia caruciorului si mai ales pt fixarea datei!!

Iuli: am sunat si eu la babycomfort sa mai intreb o data si mi-a zis domnul de acolo ca mai are un patut Euro pe alb ( probabil al tau ) dar ca ala e din alt depozit unde il tineau pe stoc, si asteapta livrarea lui catre client. Al meu nu a venit pt ca e ivory si transportul ala abia in 2-3 zile pleaca din Italia.
In legatura cu kilogramele, eu am luat 12 pana acum si ma astept sa creasca in perioada urmatoare vertiginos... Spre deosebire de tine eu am o pofta de mancare incredibila, mai ales de dulciuri si nu e zi sa nu mananc o prajitura ceva sau niste ciocolata. Dar nu ma mai stresez pt ca nu m-am transformat in niciun fel, nu sunt umflata nici la fata nici la corp, am luat proportional si inca nu ma sperii cand ma uit in oglinda. Doar celulita e naspa, dar imediat dupa ce nasc o sa reiau masajul si in 2 luni maxim stiu sigur ca scap.

35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ARUBA

Laura: felicitari pt achizitia caruciorului si mai ales pt fixarea datei!!


35+


Aruba ,

37+ Andrei

AMR 8 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui IIuli

fetelor, vreau sa va intreb si eu ceva: e normal ca in perioada asta sa nu am pofta de mancare? adica, sa nu ma intelegeti gresit, mananc destul de des, dar doar lapte, iaurt, fructe, suc de fructe si poate - dar nu in fiecare zi - ou fiert, branza cu rosii.. in weekend, cand e si sotul meu acasa, mananc mai bine cu el, dar cat stau singura nu prea. am uitat sa il intreb pe dr despre asta cand am fost ieri la el..
acum ma gandesc ca poate nu ii dau lui bb nutrienti destui, dar imi e greata numai cand ma gandesc sa mananc altceva

32+ Mihai


Iuli , eu nu mananc nici pe sfert cat ai scris tu si analizele au iesit foarte bine si nici vitamine nu mai iau de multisor (de lene)
Eu mananc un sandvis pe la ora 12.00 si pe la 17.00 un castron cu ciorba , supa ,ce o fi ...lichid sa fie . Mai am cate o zi cand mananc toata ziua numai fructe si atat , dar un program de masa corect nu am , carne sub nici o forma , nu am putut tolera carnea in sarcina deloc . Eu zic sa stai linistita si sa nu te stresezi , tu iei vitamine ?

37+ Andrei

AMR 8 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Fetelor eu acum vad pe prima pagina, Miruna a nascut natural?? Stiu ca in primul mesaj de la ea era o diferenta de 5 min intre cei doi gemenasi, oare asta nu indica o cezariana?

35+

Mergi la inceput