Bv Ali, Rocsy! Piersicute de iul-aug 2012 (47)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ARUBA

Fetelor eu acum vad pe prima pagina, Miruna a nascut natural?? Stiu ca in primul mesaj de la ea era o diferenta de 5 min intre cei doi gemenasi, oare asta nu indica o cezariana?

35+


A nascut natural , a iesit baietelul primul si la 5 min si fetita

37+ Andrei

AMR 8 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

aruba - si eu tot 12 kg am pana acum si ma simt ok inca ma pot privi in oglinda cu zambetul pe buze si chiar ma simt bine in pielea mea am pus ceva celulix pe picioare da' scap io de ea dupa
kimmy - condoleante :( imi pare tare rau...si eu am stat cu mare grija (si inca mai stau ) pt k bunicul meu nu se simte f bine de cateva luni bune...ne-a tras vreo 2 sperieturi pana acum, dar am facut un pact cu el si am stabilit sa reziste pt k trebuie sa-si cunoasca stranepoata mult asteptata in august acum face 90 de ani si sper sa-i dea Dumnezeu putere sa reziste in continuare
laura - te-am trecut la programari pe prima pagina

Roxy
35+ AMR 5 sapt!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ned spune:

R_ocsy felicitari pt bebita!
Freedelia, daca se poate mai amana nasterea pana la 38 de sapt, sa fie cat mai bine dezvoltat.
Iiuli dr meu e primar si are un tarif mai marisor.
Ref la greutate si eu am luat aproape 12 kg insa in ultima sapt am luat putin.

34+ AMR 5+
mutatia MTHFR 677 C>T si 1298 A>C heterozigota.
mutatia PAI-I -675 4G homozigota.
2 sarcini oprite din evolutie la 6-7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxypuy

laura - te-am trecut la programari pe prima pagina

Roxy
35+ AMR 5 sapt!!!


Multumesc Roxypuy , arata foarte bine lista

37+ Andrei

AMR 8 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Ali , Carmina ... nu ati nascut inca ?

37+ Andrei

AMR 8 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Seara buna fetelor. In sfarsit am terminat cu treburile zilnice si stau si eu in pat. Am avut un program infernal azi : aglomeratie la serviciu, cand am venit acasa am mai aranjat cate ceva prin dulapuri, am scos fetita in parc, alta alergatura ca nu staa locului o clipa, dupa ac. Dat de mancare, spalat, citit povesti si culcat copilul. Ulterior bucatareala am facut un bors pt.cea mica mica pt.maine. Am invatat-o cu alt fel de mancare la fiecare masa asa ca acum suportam consecintele. In concluzie sunt franta, mai am si niste arsuri cumplite sunt la al doilea Rennie. Voi cate luati pe zi cand aveti arsuri?


Laura am vazut modelele de la Coral la targ si mi-au placut, noi tindeam spre varianta 3 in 1.

Pusi la fetita am avut modelul aratat de tine de la Chicco, mie personal mi s-a parut cam greu si destul de dificil de manevrat, altfel e rezistent, materiallele de buna calitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Neatza, fetelor! A venit dimineata, am dormit prost, ma simt in continuare naspa, dar concluzia doctorilor a fost ca este de la sarcina, pentru ca toate testele au iesit bine, nu am twnsiune mare, nu am nici o infectie, nu am pancreatita, monitorizarile copilului au iesit perfect, asa ca nu e nici un pericol. Am mutat insa cezariana cu cateva zile mai devreme, pe 3 iulie, ca sa mai scurtam chinul, si cum urmatorul control il aveam pe 3 iulie, vin dorect sa nasc. Deci AMR 5 zile!!! Ma duc acasa si strang din dinti, stau in pat cat mai mult si sper sa ma simt ceva mai bine...

Tre sa spal hainele pentru prima luna, ca le am pe toate in cadita de bebe, le-am pus acolo dupa ce le-am sortat, pe cele de prima luna, acum tre sa i le dau femeii sa le spele si sa cumpar niste rafturi sa le punem pana ne mutam si gata...

Tre sa ma vopsesc, sa ma epilez si in ziua dinainte imi mai fac o data unghiile... Si gata...

Va pup!

Delia, 37+ cu si mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Buna fetelor,

Ofer o cafea, eu pic de somn...
Eric cum v-am spus a facut icter, am fost azi cu el la policlinica locala si la spitalul unde am nascut (la distanta unul de altul). Mi-au confirmat icterul, dar cica e moderat si azi a fost peek-ul, maximul. Trebuie sa continui cu suplimentul de lapte de mama, dupa ce el suge, si trebuie hranit la 2 maxim 3 ore (trezit). Ma tin tare cu alaptatul, mersi fetelor tare mult de sfaturi si incurajari. Azi l-am alaptat pe Eric si in masina, in plin trafic, ca trecuse ora lui de masa, saracutul.
Baiatul e tot cuminte si inca foarte somnolent, sper sa isi revina insa si avem si semne bune (nr 2 in pampers are o noua consistenta). Azi l-au cantarit si a luat in greutate fata de ieri, putin dar, oricum, nu a mai scazut.

As mai scrie dar n u mai vad tastele de oboseala.

Va pup.

Mami de Eric Ioan (21.06.2012)

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri pe care nu le vom vedea" (John W. Whitehead)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Neata fetelor!

Pupa mami piersicutele care s-au nascut pana acum!

Nici eu nu am pofta de mancare, mananc putin in general rosii cu branza iar seara cam 10 mere crude. Bebelusa s-a lenevit iar dar atunci cand misca parca ar vrea sa iasa prin piele.
Mi-e mi se pare ca am o burta foarte mica pentru 31 de saptamani.



29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

Buna dimi

Fleur sa te odihnesti, ca cica oboseala dauneaza lactatiei.

Fetelor tot m-am mai documentat din toate partile despre alaptat, despre ingijirea bebelui etc, dar am impresia ca de la teorie la practica am cale lunga de strabatut, si ma cam apuca emotiile.

Mie mi-e frica sa manevrez buricul, deocamdata este marea mea provocare. m-am uitat pe youtube la niste filmulete in care iti explica cum trebuie curatat si ingrijit. Abia m-am putut holba acolo, dar mai ales cand il ai in fata ta si mai este si copilul tau. sper sa prind curaj.

35+

Mergi la inceput