Ghiocei de Martie-Aprilie2009**433**

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06

Neatza!



Noi ieri am avut serbarea la gradi. Domnisoara veverita a fost f vesela, pana au inceput sa se smiorcaie doi copilasi si atunci s-a bosumflat si ea. Nu a plans, dar dupa ce si-a spus poezia ei nu a mai vrut sa cante nimic, a stat non-stop cu bratele intinse spre taica-su si cu un bot cat casa. Oricum, au fost deliciosi picii imbracti in animale si picatti pe fata, evident ca in bunul meu obicei cum i-am vazut mi-au dat lacrimile instant, ma emotioneaza tare serbarile



O zi buna sa aveti!

Mami de minune mica





Si io am bocit la serbare. Io bocesc de fiecare data cand vad copii "care au roluri" (adica serbari relaxate) chiar daca nu e Vladimir printre ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Hei,

Am citit si eu despre Iulia si am avut reactia fireasca de a incepe sa plang. M-am simtit ca si cum s-ar fi intamplat cuiva drag, apropiat si am simtit intai furia si neputinta, apoi dorinta de a o ajuta pe Cami sa ii faca bine Iuliei cat poate de mult.
Astept ziua de luni pentru start si daca Cami va fi de acord voi vorbi cu fosti colegi care ar putea-o si ne-ar putea ajuta in momentul asta.
Am primit si de la o colega a sotului o "sursa" care ar putea-o ajuta pe Cami. Dar cred ca te voi suna Monica (Monn) ca banuiesc ca tu si Novus vorbiti cu Cami.
"De ce se intampla asta unor copii?" este o intrebare atat de idioata, seaca si fara raspuns... Of. Doamne ajuta!

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Am mai trimis un mesaj azi, dar vad ca s-a pierdut in eter.

Fetelor, sunteti extraordinare. Va scriu aici fiindca am primit dezlegare de a vorbi.

O sa gasiti peste vreo ora numerele de cont pe mailul comun. Novus

Calendarul de actiune e urmatorul:

1. Saptamana viitoare va fi gata blogul - Georgiana
Blogul e o carte de vizita necesara, acolo vor fi detaliile povestii, actele medicale scanate, istoricul diagnosticului si al tratamentului.

2. Luni primesc via Novus actele medicale scanate. Avem nevoie de ele pt a deschide subiect la umanitare. In subiectul de la Umanitare ar trebui inclus si linkul la blog, deci iarasi un pentru Georgiana.
Subiectul il deschid eu, daca nu sunt alte doritoare, eventual de pe userul comun, ca sa fie clar ca suntem implicate toate in povestea asta.

3. Cand e gata blogul putem incepe mediatizarea. Pisik are dreptate, cu rusinea nu rezolvi nimic. Si mamica stie asta si e dispusa sa lupte pentru puiul ei pe toate caile. Asta inseamna:
- actiuni individuale - fiecare da mai departe la cunoscuti;
- actiuni vizibile, publice - pentru cine lucreaza in presa sau are conexiuni, aparitii la TV - Gina2008
- actiuni organizate - se pot organiza evenimente (concerte, expozitii, orice) - din nou Georgiana ; Olga poate ne ajuti macar cu niste idei

4. Bazarul. Cautati prin dulapuri ce aveti de pus la bazar. Ceea ce ne propusesem sa vindem la yard sale sa redirectionam catre bazar. O sa vorbesc cu mamica sa vad daca poate face ea confirmarile de plata, daca nu o sa-mi deschid un cont special pt asa ceva. Cine poate sa pozeze si sa expedieze propriile produse va face un mare bine. Cine nu se poate ocupa sa le faca pachet si sa mi le trimita, ma voi ocupa eu de pozat, postat, expediat.

In linii mari, asta e planul.

Apreciez foarte mult faptul ca ati depasit socul si tristetea si v-ati mobilizat. Nu avem alta varianta decat sa... luptam alaturi de fetele noastre

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Hai ca mi-am bagat si eu niste rockereli care sa ma scoata din starea „aia”...

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Dar bine-nteles ca vom lupta!! Iulia va fi bine!!
Cum apare blogul cum dau link la toate grupurile in care sunt inscrisa si pe toate forumurile in care activez, de asemenea.
Suntem alaturi de Cami si totul va fi bine!
Cam care e data operatiei in strainatate?

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

acum am citit si eu in mailul comun de Cami, apoi aici, doresc sa ajut si eu cu ce voi putea, ca voi toate, si ma tot incurajez sa depasesc socul si sa pot fi activa la sensul propriu.

am vazut ca s-a pomenit de fetita Lianei Stanciu, oare Cami nu ar putea completa formularul acela, 112 parca? sau poate a facut deja.

tinem legatura, tot sper si visez ca se va rezolva.

anca
.

Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Multumesc si public acelor voci discrete care m-au abordat pe PM, asigurandu-ma de toata sustinerea lor. Chiar daca nu mai scriu, sa stiti ca sunt multe fete aproape de noi si care, intr-un asemenea context, au trecut peste supararile traite aici.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns curea spune:

Puteti conta si pe ajutorul meu. Daca nu ati obtinut informatii despre formularul 112, ma pot interesa si putem obtine informatii exate unde trebuie sa mearga petru a avea acceptul semnaturii pe acel formular.
Bancile de celule stem oare o pot ajuta?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

MONNVAS esti un inger !!

Am trimis conturile pe mail-ul comun, am vorbit azi cu Cami careia i-au dat lacrimile cand a auzit de mobilizarea generala, diseara intra si ea si de sambata spiralam pt reusita celei de-a doua ture de citostatice
Sunteti minunate, va multumesc ca existati


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Novus, MOnn si Georgiana, si noi ne bucuram ca va avem printre noi ! Sa ne ajute Dumnezeu sa contribuim cit de putin, si sa le dea putere lui Cami si sanatate Iuliei !


Noi am fost la medic, avem un "discret rosu in git" deci dupa cum am spus la toata familia panicata, nurofenim si paracetolam in continuare, daca febra persista mai mult de 3-4 zile o sa si antibioticizam. Interesant cum copiii astia fac febra la un banal roz in git (ca eu "jur pe mustata mea" de mitza gri ca gitul ei nu arata nici pe departe cum faceau eu rosu in git, de eram grena-mov cu picatele galbene) si noi adultii nu mai reactionam decit la crocobauri fiorosi. Ma rog, o sa ne treaca...

Monn, ma bucur ca spui ca sunt multe fete care inca ne mai citesc; inseamna ca ne iubesc chiar daca nu ne maai scriu. Mi-ar fi tare drag sa aud ceva de la ele...macar asa, un "salut, inca existam" de dragul vremurilor trecute. Na, e decizia lor, dar citind ce ne-ai scris m-ai facut sa imi doresc sa spun aici ca imi cer scuze si imi pare tare rau, pe oricine as fi suparat, daca cumva am fost eu cauza unui gust amar capatat aici, in grupul nostru...



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput