Ghiocei de Martie-Aprilie2009**433**

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Am incarcat si eu cateva poze, putine din pacate pt ca sunt cam mari si am depasit limita dar duminica se reseteaza si mai pun .

http://www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)







Seeeeeexi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Am trimis ceva pe mailul comun. Va rog sa cititi si, daca vreti sa raspundeti, scrieti acolo, nu aici

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

tufete;
O zi cum o doriti!

Vero bafta la mate azi!
Novus,Muunicasunt alaturi e voi ...cu ceea ce pot

Las si asta pentru ca existati

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Neatza.
Intrebare: Ilinca avea ieri 38.8 rectal cind am luat-o de la gradi. Febra cedeaza repede la nurofen, deloc la panadol sirop (asa am patit si data trecuta, cred ca e un lot prost sau ceva). La supozitor paracetamon nu am ajuns inca.
Deci pe la 4 a luat o doza de nurofen. Seara la 9 avea 38,1 rectal, i-am dat panadolul, la 23 avea tot 38,1 rectal. I-am mai dat o doza de nutofen, pe la 7 dimineata era racoroasa, la 8 cind s-a trezit avea 38.1 rectal. Inca nu i-am mai dat nimic, o mai las un pic sa vad daca creste si cit de repede.
Este super vesela, nu se poarta deloc ca si cum ar avea febra. Asta ma descumpaneste cu totul, de obicei ea suporta f greu febra, acum e fresh cu totul. Ati patit de-astea?
Nu tuseste, in git nu e rosie, nu are muci. Habar nu am de la ce poate sa fie?



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!!

Monnvas


Pisigri, si Adela si Ada au facut cate un episod de febra cat am fost la mare, fara alte simptome asa ca am pus-o pe seama caldurii ca altceva nu a mai aparut apoi si dupa 2 zile a disparut temperatura cum a venit
Si sa stii ca de obicei temperatura mai mare nu cedeaza nici la noi cu Panadol doar cu Nurofen asa ca nu e prost lotul tau


Ilinca, te-ai linistit cu Sophihi ?


Inapreda, pe unde umbli ??


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Neatza.
Intrebare: Ilinca avea ieri 38.8 rectal cind am luat-o de la gradi. Febra cedeaza repede la nurofen, deloc la panadol sirop (asa am patit si data trecuta, cred ca e un lot prost sau ceva). La supozitor paracetamon nu am ajuns inca.
Deci pe la 4 a luat o doza de nurofen. Seara la 9 avea 38,1 rectal, i-am dat panadolul, la 23 avea tot 38,1 rectal. I-am mai dat o doza de nutofen, pe la 7 dimineata era racoroasa, la 8 cind s-a trezit avea 38.1 rectal. Inca nu i-am mai dat nimic, o mai las un pic sa vad daca creste si cit de repede.
Este super vesela, nu se poarta deloc ca si cum ar avea febra. Asta ma descumpaneste cu totul, de obicei ea suporta f greu febra, acum e fresh cu totul. Ati patit de-astea?
Nu tuseste, in git nu e rosie, nu are muci. Habar nu am de la ce poate sa fie?



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)
neata!
da am trecut prin episoade d-astea...alterneaza cu supozitoare cu paracetamol, si renunta la panadol, da-i nurofen o data, o data supozitor...se poate sa nu fie nimik, se poate a treia zi sa inceapa sa iasa mucii...uite-te cu lanterna in gat sa vezi bine binesanatate.
Ari a scapat de febra, nu tuseste, insa rosie tot e in gat, ii curge fff putin nasucul..vedem mai departe care incotro.
Nu-i mai dau nimik
M-ati debusolat cu mail-ul......nu e drept!
offfffffffff
cred ca o campanie buna ar strange ff repede suma...ce sa zic, sanatate multaajutam si noi

Bravo Verobafta in continuare si sa intri la care liceu doresti urmeaza cea mai frumoasa perioada eu sincer ma gandesc cu nostalgie la liceu..

Sexy mamacitaNovus fff expresiva Ada

o zi faina, gagici!

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

....dimineata!


fara cuvinte. Nu stiu ce sa zic! Nu pot sa comentez mailul. Ma angajez ca voi face tot ce pot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

ah uitasem de Tudorfoarte tare exprimarea

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Neata, ca buna inca nu e, dar o s-o facem!

Multumesc pentru reactii. Ilinco, m-am prins din primele 2 cuvinte ca e de la tine replica

Va fac un rezumat - aici, nu pe mail, fiindca am primit „dezlegare”.

Luni vom primi actele necesare ca sa deschidem subiect la umanitare. Daca nu se ofera nimeni altcineva o sa deschid eu subiectul. Cautati prin dulapuri diverse lucruri pe care le-am putea pune la bazar. Ma voi ocupa eu de distributie. O sa fie nevoie ca titulara de cont sa intre zilnic sau la 2 zile ca sa faca confirmari de plata, de-aia o sa ma sfatuiesc cu ea cum sa facem. E in lucru un blog, cand o sa fie gata sa il trimiteti toate la cunoscuti.

Si da, Pisik are dreptate, cu rusinea nu rezolvi nimic si stie asta si mamica.

Apreciez foarte mult faptul ca nu ati ramas blocate in tristetea si in socul vestii si ca v-ati mobilizat imediat. Fiindca nu avem timp de plans si de intrebari.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Neatza!

Eu nu am avut nici astazi chef sa revin la balamuc, asa ca mi-am bagat un medical pe trei zile, ca stau cam prost cu zilele de CO, asa ca de abia maine ma trezesc la realitate

Eu azi noapte de abia am putut sa dorm de ganduri negre cauzate de mail. Am raspuns si eu, asteptam vesti si ne rugam.

Noi ieri am avut serbarea la gradi. Domnisoara veverita a fost f vesela, pana au inceput sa se smiorcaie doi copilasi si atunci s-a bosumflat si ea. Nu a plans, dar dupa ce si-a spus poezia ei nu a mai vrut sa cante nimic, a stat non-stop cu bratele intinse spre taica-su si cu un bot cat casa. Oricum, au fost deliciosi picii imbracti in animale si picatti pe fata, evident ca in bunul meu obicei cum i-am vazut mi-au dat lacrimile instant, ma emotioneaza tare serbarile

Noi diseara mergem la o anivesare. e la opt si mai e si la mc, unde ultima data Ana a fost tare reticenta, nu stiu de ce. Sper sa fie ok.

O zi buna sa aveti!

Mami de minune mica


Mergi la inceput