Ghiocei de Martie-Aprilie2009**433**

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!

Pisik,, multumim pt poze , ce rapida ai fost, eu abia le-am descarcat, mai trebuie sortate acum
Vezi sa iti pastrezi tonusul si dupa vacanta, daaa ?!!!


Ilinca, cum e Sophihi ?? am admirat-o si eu pe floricica


Eu tot despachetez si pun la spalat, ma duc si pana la birou sa vad ce-i pe acolo si apoi la vopsit

Raportam si noi 14,200 kg la cantarul oficial ca uitasem de el


Pun poze cand revin


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Inca una si ma duc: in vacanta asta Ada m-a innebunit cu bebelusii , statea extaziata si privea cate unul cu exclamatii de uimire: uite ce dragut e, ce manute si nasuc mic are , uite cum incearca sa se ridice !! apoi incepea cu planurile : cand vine bebe, trebuie sa ii dam suzeta cand plange si dupa ce vomita de la lapte ii dam pireu, asta a invatat-o Mada

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Inca una si ma duc: in vacanta asta Ada m-a innebunit cu bebelusii , statea extaziata si privea cate unul cu exclamatii de uimire: uite ce dragut e, ce manute si nasuc mic are , uite cum incearca sa se ridice !! apoi incepea cu planurile : cand vine bebe, trebuie sa ii dam suzeta cand plange si dupa ce vomita de la lapte ii dam pireu, asta a invatat-o Mada

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)





Va alaturati clubului?



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Helou, tufete.
Sophiphi a dormit bine, am dormit cu ea (dupa mai bine de o luna:)), doar ce s-a tot intors de pe o parte pe alta (pe cucui n-a dormit:)). Pe la 3.30 dimi daca a simtit ca-s la indemana a tras o portie de "mama" apoi a dormit pana aproape de 9.
Am vazut ca este o clinica particulara mai aproape de noi, am oprit acolo, dar acolo e cu programari. Am mers la aia unde i-a badijonat rana pentru 70 de lei data trecuta:)), dr era in operatie, cica dupa 13 e acolo, daca vrem sa mergem la 14.30.
Amu m-am gandit: aia e clar ora de somn la Phiphi si voi fi singura cu ea, eu fara "Andei" n-am cum sa o duc ca n-ar intelege nimeni ce povestesc de racnetele ei.
Phiphi e foarte vioaie, a mancat, n-a vomat, m-am tot uitat la pupilele ei:)), n-are niciun semn. Ce sa fac, s-o tin sub observatie si sa mergem la doc doar daca vad ceva suspect sau sa o duc oricum?...Ratiunea mea imi zice ca e ok, ca numa as stresa-o degeaba si tot asta ar zice si medicul, s-o urmarim blabla...Pe de alta parte, cred ca daca va voma peste 2 luni voi crede ca e de la asta
No, mai astept niste sugestii de la voi (multumesc mult pentru tot ce mi-ati zis ieri,m-a linistit mult! Pediatra de la urgente nu avea treaba cu Phiphi numa ma tot intreba daca nu vreau...a insirat vreo 5 nume de calmante dintre care n-am retinut decat Xanax...oare paream nebuna sau astea tre sa fie in "portofoliul" oricarei mame?:))) A,o vecina, doctor pensionar, cu care m-am intalnit aseara, m-a asigurat de o suta de ori ca daca n-a vomat blabla e bine fata dar ma tot imbia cu calmante si ea Imi inchipui in ce hal paream:))
Acum e la "munica"(ma distreaza ca pentru soacra-mea are 3 denumiri distincte, dupa cum are ea chef: de cele mai multe ori e "bunica" dar cateodata ii spune "munica" saU CHIAR "Monica":))) fiindca urmeaza sa am o meditatie. Daca mai fac una am bani de consultatie la neurolog:)))
Novus, tre sa ma mobilizez sa-ti scriu un mesaj, dar nu stiu exact cand
Am citit pe nerasuflate si detaliile despre concediu (astept si relatarea dnei dr. gen) si am apucat sa ma uit la o parte din pozele mi-nu-na-te!!!! Cum am timp le voi savura pe toate.
Dar m-am inscris la un curs unde am de facut pana joi 6 teme si sa le postez online, innebunesc, si teme si meditatii,imediat sesiunea la doc...
A,am uitat sa zic, cucuiul e acolo dar muuult mai mic fatza de ieri si acum iar ma framant: e normal sa se micsoreze asa repede?... E semn bun sau rau? Gata, nu va mai bat la cap!

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

ilinca, io zic sa o lasi in pace pe Sophia, sa nu o stresezi cu mersul la doctori, sa nu cheltui bani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

ilinca, io zic sa o lasi in pace pe Sophia, sa nu o stresezi cu mersul la doctori, sa nu cheltui bani.




Si eu sunt de acord cu Bianca.
La medic o sa se uite la ea, o sa intrebe daca s-a modificat comportamentul si daca a vomat si o sa te trimita acasa sa i supraveghezi.



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Salutare!

Ilinca, uite "oul" nostru la sfarsitul zilei: http://www.lucamic.blogspot.com.es/2011/01/kermit-frog.html , dar a fost dat cu gel, gel care contine heparina, poti sa cauti despre ea. Acum tu ce faci, te sperii ca se retrage prea repede? Sophia o fi si uitat de cucui.

Anaan, zici sa recomand serial? Daca ti-a placut The Killing, iti va placea Luther.
Altele, din care cred ca am mai amintit:
-Once upon a time e light, e cu basme, e super daca vrei sa te pui la curent cu interpretarile "moderne", ca are idei pe care le-am vazut generale in ultimul timp, cum ar fi "Alba ca Zapada si piticii erau haiduci, avea Alba niste skiluri cu sabia..." sau "Scufita Rosie era de fapt lupul , era varcolac, iar scufita era rosie ca sa o impiedice sa se transforme" si altele asemenea.
-Game of Thrones, va placea cui i-a placut LOTR.
-Deadwood e un soi de western, e mai dur, dar bine facut, si are intrigi ok.

Sanatate bolnaviorilor!
Cum mai sunt Izia, Ariana, Isabela?

Novus, Pisik, Mada, ati avut o vacanta pe cinste! Sa va fie de bine! Asteptam cat mai multe poze minunate!

Anca, bafta Veronicai! La intrebarea ta raspund: nu, deocamdata. Dar te pup!
Si pup si restul de fete, si le multumesc pt intelegere.

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Citat:
citat din mesajul lui novus

Inca una si ma duc: in vacanta asta Ada m-a innebunit cu bebelusii , statea extaziata si privea cate unul cu exclamatii de uimire: uite ce dragut e, ce manute si nasuc mic are , uite cum incearca sa se ridice !! apoi incepea cu planurile : cand vine bebe, trebuie sa ii dam suzeta cand plange si dupa ce vomita de la lapte ii dam pireu, asta a invatat-o Mada

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)





Va alaturati clubului?



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)


Noi sper ca nu

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Am incarcat si eu cateva poze, putine din pacate pt ca sunt cam mari si am depasit limita dar duminica se reseteaza si mai pun .

http://www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Buna fetele!

Ilinca,

la cucui, eu mereu am avut in copilarie si mama imi punea mereu, dar mereu, coada de la o lingura de metal [urcam eu singura in casa], si mi se desumfla pana seara, adica stateam doar 2-3 minute cu lingura, rece, si apasata, si gata, fugem iar la joaca, si pana seara cam trecea. Asa ca nu e ceva grav daca se "desumfla repede".

Eu cu compresele cu gheata nu am fost prietena niciodata, nici macar la dureri de cap, le asociam cu folositul gresit al impachetarile cu apa prea rece in cazul febrei. Asa cum la febra eu fac impachetari cu apa "normala usor usor usor spre racoroasa", tot asa si la cucui folosesc recele de la tacamuri metalice sau chei de usa, care se incalzesc incet-incet. De fapt, mama asa zicea: cand s-a incalzit lingura, esti gata cu cucuiul, poti pleca indarat la joaca :)

Si bb3 a avut o tentativa de cucui [dar mai mic], chiar zilele trecute, dar am scos fuga cheile si am apasat, si am vazut cu ochii cum se coboara, usor, cucuiul, sub mana mea. Apoi bb3 s-a jucat fara nici o apasare si pana acasa, nu am mai vazut cucui.

sigur e bine sophi!

simpli

pup si eu, banuiam ca o sa zici "nu, deocamdata", din tonul tau "acomodat" cu tine insati, dar, oricand, te astept

Dar nu mi-ai zis totusi, la toamna, ce veti avea de sarbatorit?

bebe

:), cu stupoare, vero a ales bine, subiectiva, cica a stat si a tot pus intrebari ca sa vada la ce raspunde mai bine. Deocamdata, ea pare ca a facut ok, na, la compuneri nu am cum sa corectez, dar are sanse la ceva intre 8 si 9. Mergem mai departe!

excursonistele

bine ati venit, si tare ne-ati umplut sufletul cu povestile voastre!

Si sa va mai zic si de tudor un pic, cum este al asa, nascut deja intelept si linistit cu el insusi si cu lumea, el este acum in cantonament, dar aseara cand l-am sunat ce face, zice bine, si ianinte sd ama culc \zic hai sa-l mai sun totusi 1 data, si aflu ca avusese diaree, dar ii daduse profu o pastila. Eu, daca am vazut dupa voce ca e bine tudor, atunci m-am focusat pe alte curiozitati: cum a aflat profu, din alta camera, ca tudor are diaree. Si tudor povesteste: pai eram in camera si profu a trecut pe la toti sa ne adune sa jucam macao, si cand a intrat la noi, a strigat: tudor unde esti, vii la macao? si eu i-am raspuns, din baie, tare, ca sa auda [toti, n.r.]: vin mai tarziu, acum sunt ocupat ca FAC diaree, pa!


baiii, daca auzeati tonul cu care a zis, parca spunea: acum sunt ocupat, am ceva pe foc in clocot, dar cum se termina, vin!




Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 3 anisori

Mergi la inceput