Ghiocei de Martie-Aprilie2009**433**

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Imi pare rau pentru toate cite le patimesc Iulia si familia ei dar am convingerea ca va fi bine. Desi eu fac parte din categoria aia care ramine "mutzita", sint cu gindurile alaturi de Cami si imi ofer aici ajutorul cu orice pot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

...cum spuneam candva pe mine lucratul ma linisteste si ma face sa gandesc "la rece"...astfel si azi ,ca si aseara cand am citit mail-ul ,am lucrat...iar azi am terminat -pentru Isabella

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Monn, am citit si eu mailul azi; eu stiam de ceva vreme si inutil sa spun ca nu am fost deloc in largul meu in ultimul timp. Oricum, Cami e o mare luptatoare, o fata absolut grozava si sunt convinsa ca Iulia o mosteneste si ca nu se vor da batute. Bineinteles ca sunt alaturi de ele si de voi, cu ce pot si cum pot si cu tot sufletul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare fetelor!!!

Trist de tot ce se intampla, dar bineintels ca vom fi alaturi de Cami si Iuia se va face bine. Nici nu-mi imaginez altfel.

Eu deja am pregatit multe lucruri bune pt bazar. Sa ma anuntati va rog cand se da drumul. Din pacate nu pot sa le trimit mai departe, pot doar sa le fac poze si cineva sa se ocupe mai departe. O sa ma mai gandesc si eu ce se poate face si astept blogul sa-l trimit mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Monn, maine dimineata aleg si eu lucruri pentru bazar; le fotografiez si o sa le expediez eu, dar te rog pe tine sa le postezi unde trebuie postate, fiindca nu ma pricep.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_05 spune:

Nici macar nu stiu cu ce sa incep!

Va multumesc, m-ati impresionat pana la lacrimi, desi eu in ultima perioara nici macar luxul acesta nu mi-l mai pot permite.

Repet, nu stiu cu ce sa incep. In prima faza, in care am aflat diagnosticul, chiar nu am putut vorbi cu nimeni. Iti trec prin cap fel si fel de ganduri, intrebari, de ce? cum? de ce mie? de ce Iuliei?
La mine a fost faza de negare, parca traiam un cosmar, pe care de altfel il traiesc si acum, dar pe care nu vreau sa il constientizez. Nu am vrut sa inteleg cuvintele "sa nu iti de-a Dumnezeu cate poti duce"sau ca Dumnezeu iti da putere. Acum le inteleg.... le simt... e greu.. dar poti pt copilul tau care nu trebuie sa te vada tristra, suparata, pe care trebuie sa il faci sa te simta tare, puternica, vesela cand tie iti vine sa urlii de durerea pe care o ai in suflet.

In fine, nu are sens sa va mai intristez si pe voi. Noi am trecut peste prima cura de chimio, aplazie si incepem sambata cura a 2-a. Inca nu stiu cand va fi operatia sau unde vom merge pt ea. Deocamdata trebuie sa se reduca cat mai mult, cel mai probabil dupa a 3-a cura vom face din nou RMN ca sa vedem cum suntem. Dar stiu ca nu doresc sa se efectueze operatia in tara. Nu la Timisoara unde suntem acum, pt ca avem nevoie, din cate spune dr. de un neurochirurg.
De formularul E112 se ocupa fratele meu, dar intai sa vedem cum trecem peste urmatoarea cura, cat scade tumora.

Iulia acum e bine, vesela, am tuns-o, e o frumusica chiar si asa tunsa, stiti cum e cu cioara si cu puiul lui :)
Mi-e groaza pt sambata....din nou mirosul greu de chimio.... aplazie (scad analizele toate si suntem puse la rezerva, toata lumea intra cu masca)

Nu mai stiu ce sa va povestesc sunt multe din pacate de povestit.

Va pup, va imbratizez, va multumesc din nou pt tot



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

CAMI multumim ca ai trecut pe aici. Esti o supermamica - desi stiu ca ai fi preferat sa afli asta in alte conditii - si Iulia ti-a mostenit cu siguranta puterea. Succes in noua tura de terapie, sa aiba rezultate cel putin la fel de bune ca prima!

Si sa stii ca am simtit in vocea ta si durerea, dar si puterea... aia pe care nu stiai ca o ai.

Am uitat sa-ti spun la telefon, in cealalta campanie in care m-am implicat s-au strans (din bazar si donatii mici de pe forum) vreo 7500 de euro.

Io cred ca luni ajung la banca sa imi fac contul, doar se face pe loc; cred ca voi alege Garanti Bank si ma voi sfatui si cu fetele de la banca, ma gandesc sa atasez la contul respectiv un card pe care sa i-l trimit Cameliei. Asa am scuti niste comisioane.

Ma mai gandeam - GINA, esti pe receptie, da? - ca daca iti iese pasenta poate facem un numar de-ala cu tarif special, 2 sau 5 euro/apel. Stiu ca banii aia vin mai tarziu, dar vin!

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Cami Imbratiseaz-o si pup-o mult pe Iulia si din partea noastra si nici nu te gandi ca nu va fi bine, nu stii tu cat valoreaza o "spirala" a tufetelor din club?

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Bun, iata ce presupune deschiderea unui topic la Umanitare:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=99019&nm=Ce-trebuie-sa-fac-ca-sa-propun-un-caz-nou

Io le scriu in seara asta, ca nu prea am priceput cum tre sa arate declaratia.

Deci: mai vrea cineva sa devina responsabil de caz? daca nu, o sa dau eu cu subsemnata.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.

Mergi la inceput