Ghiocei de Martie-Aprilie2009**433**

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Tufete, hai sa mai si radem p-aici, ca si rasul are rolul lui in iconomia vietii.

Ieri a fost ziua sora-mii. Am fost cu piticul la ea. La dus cu tramvaiul, la intors cu metroul.

In tramvai. Se propteste langa niste neni care stateau pe scaun, se uita milog si incepe:
- Mamiii, de ce nu e niciun scaun liber? Vreau sa stau pe scaun. Sunt obosiiiiiit...
Bineinteles ca se ridica un nene si-l lasa.

La intors, in metrou. Gasim un scaun liber, il pun pe scaun
- Dar tu de ce nu stai jos?
- Ca nu mai e niciun scaun liber. Lasa, mami poa' sa stea si in picioare, nu mai avem mult pana acasa.
(uitandu-se la tipul care statea pe scaun langa el):
- Dar vreau sa stai si tu joooos, ca si tu esti obosita...
Bineinteles ca tipul de langa s-a simtit si m-a lasat sa shed.

Morala. Cand o iesi la agatat, cred ca agata si pt mine

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Gata, am ajuns si noi pe acasa, am fost sa mancam clatite in oras

Monnvas !! stiam eu ca am apelat la cine trebuie , multumesc !!

Gina, ai toata admiratia mea ca si toate tufetele care au raspuns prezent la apelul nostru !! acum e momentul sa demonstram ce putem si sunt sigura ca o vom face !!




www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Buna seara!M-am decis sa ies si eu din cochilie, sunt ca Gina, la vesti triste ma inchid si efectiv mutesc Ma doare ingrozitor sufletul pentru Cami si puiul ei, si daca durerea mea e asa de mare, nu imi pot inchipui ce e in sufletul ei acum.Din fericire, am prins curaj, o sa ajut si eu cum pot. Nici pe mailul comun nu am mai intrat, s-a deschis un cont, am inteles. Deja am inceput sa spun in jurul meu de aceasta tristete din familia DC si o sa contribui si la bazar, in masura posibilitatilor.Floric, maine merg la biserica, iti multumesc. Nu ai fost deplasata deloc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:


Si eu vreau sa strig fetele la apel : Anaan, Inapreda ce faceti ??


Olga, vrem poze cu noua culoare

Denisamada, intra si tu fata draga si scrie doua randuri ca zic fetele astea ca nu ti-a priit in concediu


Cris_tinaus, ma bucur ca ai mai intrat pe la noi, asteptam poze cu voi !!


Chatonel, Simplyanna, Kea, Andiaroro mi-e dor de voi


Alexandra, tu cu ce te ocupi fata draga ??


Floric, ma bucur ca ai reaparut in zona


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

La sfatul lui Monn, vin si eu cu ultimele remarci ale Evei:-Eva, ce este fericirea?-Imblatisale!-Dar tristetea?-Plans.Si daca intrebi un adult, te ia cu teorii, cu feelinguri, sentimente, reactii...Cat e de simplu totul pentru un puiut de om!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Super tare Injineru' , descurcaret baiatul !!


Iar Eva m-a lasat fara cuvinte !!


Ada e intr-o faza super dragastoasa asa ca toata ziua ne bombardeaza cu complimente de genu' : esti cea mai buna mama din lume !! imi place de tine

Aaaa si nu mai vrea bebe pt ca o sa faca kk peste tot

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Salutare!

Novus, sunt pe aici, dar obosita rau: zilele trecute am fost intr-o comisie la Evaluarea Nationala, iar azi am avut ore (aproape noua ore mi-am petrecut cu ucenicii mei), e perioada cea mai incarcata din an pentru mine; strang insa din dinti, fiindca mai am doar cateva zile - luni e bacul la romana si apoi am si eu vacanta.

Monn, azi am sortat lucruri, dar nu am mai apucat sa le pozez, o sa fac asta maine pana pe la pranz. Astept si eu blogul ca sa popularizez povestea Iuliei.

Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Sunt si eu alaturi de voi si de fetele noastre dragi .

Cami, ma doare sufletul ca trebuie sa treceti prin toate astea! Dar o sa fie bine!

Novus sau Monn, o sa trimit si eu un pachet mic saptamana viitoare. Trimit prin cineva, iar conditia ca sa mi-l ia, e sa fie mic. Poze pot sa le fac eu, problema e distribuitul.

Am aruncat si eu o privire pe bazar si am vazut ca-s licitatii, ce dureaza cateva zile. Daca aceleasi lucruri le mai punem la vanzare si pe un blog, cum facem daca obiectul x se vinde pe blog, inainte de a se termina licitatia pe DC?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Si eu sint aici dar nu am ce sa zic mai mult decit am spus Ma gindesc mult la Cami si ma rog sa fie totul bine. Asta imi doresc. Mai mult, nu stiu ce sa spun; da, o sa trimit si eu un colet pentru bazar si voi pune si niste banuti in cont; si ma rog tare, tare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Pentru bazar ideal ar fi ca pozatul si pusul pe site sa se faca de persoana care detine in momentul respectiv produsul, adica de persoana care se va ocupa si de expeditie. Fiindca te mai intreaba fetele una-alta, te mai roaga sa masori o maneca, un crac etc. si tre sa fie obiectul (fizic) la tine. Deci, KEA, daca trimiti pachetul, nu mai face poze, face primitoarea (io sau Novus).

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.

Mergi la inceput