Ghiocei de Martie-Aprilie2009**433**

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

ILINCA, eu o sa pun contul respectiv la umanitare DC, pe prima pagina a topicului - deci pt bazar si pentru cine vrea sa doneze via forum. Pentru donatii directe folositi contul lui Cami. Pe blog cred ca va aparea numai contul lui Cami. Deci al meu e numai pt DC, bine, poate trimite oricine in el, ca tot la Cami ajung, dar nu va fi contul "de media", "de reclama".

Fetelor, o mare , n-am mai vazut asa o solidaritate intre noi niciodata. Si zic si public: GINA, sper sa ti se intoarca pe alte cai tot binele pe care-l faci!

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Pentru firme stiu ca e un formular special si ca ar fi mai bine ca donatiile sa fie intermediate de o asociatie. Cand e gata blogul si deschidem la umanitare o sa ma sfatuiesc cu Alinuk, ea a mai intermediat prin asociatia ei astfel de donatii.

Multumesc ca mi-ati adus aminte de aspectul asta.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

din intamplare ma stiu cu Iulian Vacarean, cel care organizeaza femei pe Matasari si are asociatiile Beneva si Pasi pentru Viata prin care strange bani pentru diverse cazuri.

Astept blogul cu documentatia si vom face public cazul Iuliei. Sper sa se mobilizeze multa lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Monn, te rog sa explici ca pt incepatori ce si cum trebuie facut cu bazul asta. Si mai ales cand va incepe. Adica, eu pot sa pozez, postez si trimite catre cumparator produsele dar imi trebuie sa stiu clar ce am de facut. Pe ce butoane sa apas. tehnica ma depaseste.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric
va rog sa faceti maine o plimbare pana la biserica. Maine este sarbatoare, Sf. Apostoli Petru si Pavel, si sa lasati un acatist printre care sa treceti si pe Iulia Elena si Camelia.


...si daca nu ajungeti maine si in orice duminica e ok .Cu cat sunt mai multi si sinceri cu atat e mai bine....iar pentru cele care nu vor/pot sa ajunge la biserica mai exista si www.crestinortodox.ro/diverse/rugaciune-pentru-copilul-bolnav-124069.html" target="_blank">rugaciune pentru copilul bolnav si rugaciunea Sf Marta

Da ,Dumnezeu face minuni!
Doamne ajuta si lumineaza!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Monn, te rog sa explici ca pt incepatori ce si cum trebuie facut cu bazul asta. Si mai ales cand va incepe. Adica, eu pot sa pozez, postez si trimite catre cumparator produsele dar imi trebuie sa stiu clar ce am de facut. Pe ce butoane sa apas. tehnica ma depaseste.

Stiu ca nu sunt Monn dar incerc sa scriu si eu pas cu pas:
-produsele pe care le donezi le fotografiezi,in max 3 pozitii(atat sunt gratuite pe bazar),daca sunt prea mari le micsorezi
apoia la bazar
@aici te autentifici,sunt 2 variante,cea mai simpla,clik pe"ma loghez ca membru"
@-dai clik pe butonul "anunt nou"
@-alegi categoria din care e produsul(haine femei sau copii..),
@-clik pe butonul"urmatorul"
@-aici completezi:numele prod donat,ce pret doresti...si la campanie umanitara o sa da-i clik pe numele Iuliei(cand va fi),apoi in fereastra descrii stare produsului,masuratorile),apoi clik pe butonul"urmatorul"
@-dai clik pe 10 ca sa se relisteze de 10 ori automat,adaugi foto facute;si clik pe butonul"urmatorul"
@-pe aceasta pagina verifici daca e scris totul corect si dai clik pe "trimite..." si asta-i tot

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Cami sunt alaturi de tine si de Iulia, Dumnezeu sa va dea putere sa luptati si sa invingeti boala. Eu voi trimite niste bani, nu stiu contul, nu am intrat pe mail, la bazar momentan nu am cu ce contribui. Sunteti in gandurile noastre.


Monica, mami de Claudiu, de Luana, si de ingeras Alma
Adun cioburi de fericire. Poate candva isi vor da mana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Sa stii ca asta voiam sa scriu si eu aici - pe la targurile la care mergi n-am putea aparea si noi cu diverse - fie si suc si placinte - si afise cu Iulia?

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

din intamplare ma stiu cu Iulian Vacarean, cel care organizeaza femei pe Matasari si are asociatiile Beneva si Pasi pentru Viata prin care strange bani pentru diverse cazuri.

Astept blogul cu documentatia si vom face public cazul Iuliei. Sper sa se mobilizeze multa lume.


CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Mai intai trebuie propus si aprobat site-ul la umanitare si apoi admin tre sa faca niste setari la bazar ca sa putem pune produse si pentru Iulia.

Cand o sa fie gata totul facem asa: iti dau nr meu de telefon si stam fiecare cu compul in fata, da?

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Monn, te rog sa explici ca pt incepatori ce si cum trebuie facut cu bazul asta. Si mai ales cand va incepe. Adica, eu pot sa pozez, postez si trimite catre cumparator produsele dar imi trebuie sa stiu clar ce am de facut. Pe ce butoane sa apas. tehnica ma depaseste.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel



CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Mai intai trebuie propus si aprobat site-ul la umanitare si apoi admin tre sa faca niste setari la bazar ca sa putem pune produse si pentru Iulia.



dupa ce se aproba subiectul setarile(ca sa apara numele Iuliei) le poate face Laura 25 ,anda08 si admin...dar cel mai repede se poate rezolva cu Laura

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput