Ghiocei de Martie-Aprilie2009**433**

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

La cazul la care am mai activat eu (Siluan) subiectul a fost deschis de pe userul comun. De actualizari s-au ocupat doua fete de pe userul personal, deci deschisul de pe userul comun e o chestie mai degraba simbolica.

PISIK multumesc pt oferta. Io vreau sa fac contul la Garanti, printre altele, si fiindca internet bankingul se poate folosi de pe orice comp. Daca io plec la socri, unde nu am net, as putea sa-ti las tie internet bankingul ca sa faci confirmari. Asta presupune ca o data la 2 zile sa incarci un extras de cont (fetele de la Siluan asa au facut: decat sa dea confirmari individuale, au facut un cont pe webshots si puneau print screenuri cu extrasele de cont, bine, un pic fotoshopate ca sa ramana numai initialele numelor donatorilor, ca sunt si cazuri in care prefera sa nu li se stie numele real).

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

neata tufete

Cami va sintem alaturi si noi

Pisigrix, e ok Ilinca acum? Iziei i-a trecut febra dupa 3 nopti

Merci de cafea si cirese, ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Monvass, fii capitanul nostru!
Eu la partea organizatorica, strans/aratat acte/manageriat conturi etc sunt zero, dar la "diseminare" ma pricep, abia astept sa fie gata blogul! Mobilizare generala si totul va fi bine! Dar ce n-am inteles: contul facut de tine va fi pentru bazar, nu? Sumele donate in afara bazarului se vor varsa in conturile date deocamdata pe mail, pe numele Iuliei, nu?
Interferez, lipsita de modestie cum sunt, si o mica lauda: in revista "Cultura" de azi e o cronica a unui spectacol in care joaca huzband si apare si el elogiat;)) (si in poza, de asemenea, hihi).
Abia astept sa se gate bacul sa pot respira si eu, chiar daca se vor oprii banutii din meditatii.
Cami, tinem pumnii intr-una!!


I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Cami si Iulia, sunt si eu cu sufletul langa voi in aceasta incercare! Nu pot nici sa-mi imaginez prin ce treceti! Voi sunteti niste luptatoare curajoase, va fi bine, ne rugam pentru asta!

Tufete, sunteti grozave!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Chato, merci de intrebare, ultimul puseu l-a avut pe la 3 jumate noaptea, se trezise pt pipi si am profitat; avea doar 37,8 dar i-an dat doza de nurofen ca sa n-o mai trezesc o data. Vadca acum e ok, nu i-a mai crescut. Sper ca am scapat...!



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_tinaus spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Citat:
citat din mesajul lui cris_tinaus

Hello!
Sunt aici si va citesc din cand in cand. M-a trecut un fior cand am vazut pe FB mesajul de la Monn, de mail nici nu mai spun. Voi incerca si eu sa ajut cat pot, nu stiu daca as putea fi atat de tare precum Cami. Sunt sigura ca Iulia va fi bine, am sa ma rog pentru asta.
Pupici





Imi pare tare bine sa te vad ! Pacat de conjunctura nfericita care ne readuce pe aici... Mai spune-ne despre voi te rog !



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)



Noi suntem ok, nu am nici cel mai mic motiv sa ma plang (cu atat mai mult in situatia de fata).Ana nu a fost bolnava in 3 ani, a racit doar de vreo 3 ori, a facut o minunata varicela anul trecut exact inainte de sarbatori , e cuminte, vorbeste aproape perfect, e frumoasa, iubeste pe toata lumea...
Suntem in incercari la un companion pentru ea dar nu ne iese...inca. In rest e bine, petrec mult timp la job si nu sunt tare vorbareata dar imi place sa va urmaresc din umbra, sunt convinsa ca sunt multe fete asa. Imi sunteti inca tare dragi, pe multe va mai vad pe FB, acolo intru mai des.
Incerc sa pun diseara poze mai recente pe picasa sa-mi vedeti si voi printesa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Buna.

Legat de Cami, intreb si eu 2 chestii:

1. la firme, care e procedura ca firma respectiva sa faca vreo donatie? Ma gandesc sa merg si eu la patronul firmei unde lucrez, poate ar dori sa participe cu ceva, dar nu stiu cu ce sa merg, acte, info? Monn sau altcineva, ce imi trebuie?

2. din pozele cu botezul lui Leon, parca am dedus ca un cantaret e nasul lui, Cerebel, sau ma insel? Ma gandesc ca poate ar fi de acord si el sa apara in vreun clip din acela la TV, cand un VIP/actor prezinta un caz important. E doar o idee, doar Oli poate sa ne zica daca ar merge sau nu.


Pentru bazar am si eu cateva lucruri, unele chiar noi, pt oameni mari [tipe], eu am si cumparat de la bazar, greu nu este, insa, cum a zis pisigri, e accesibil doar userilor DC, deci prea restrans. Si eu as opta pt o extindere a bazarului de aici si in alta parte, accesibil si celor neDC.

Conturile lui Cami, din mailul lui novus, sunt pt donatii directe, asa inteleg, da?

Cami, tinem legatura, ,
anca
.

Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hello !!

Cami
Suntem alaturi de voi cu toata puterea noastra, o sa fie bine !!!

Monnvas, eu te ajut cu tot ce imi spui sa fac si iti multumesc din suflet pt tot ce faci, esti o minune !!

Ma ofer sa preiau lucrusoarele, sa le pozez, sa le postez, expediez, etc


Eu sunt la birou, m-au chemat pt niste urgente, am fost la coafor inainte si imediat plec acasa

Ne auzim

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Cami

Ma rog sa ai mult mai multa putere, credinta, rabdare si intelepciune.
Sanatate.

Fetelor, cu riscul de a parea deplasata (dar in momentele astea chiar nu ma mai intereasa) va rog sa faceti maine o plimbare pana la biserica. Maine este sarbatoare, Sf. Apostoli Petru si Pavel, si sa lasati un acatist printre care sa treceti si pe Iulia Elena si Camelia.

Eu zic ca daca Doamne, Doamne va primi atatea cereri si rugaminti de sanatate e imposibil sa le treaca cu vederea.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Cami

Ma rog sa ai mult mai multa putere, credinta, rabdare si intelepciune.
Sanatate.

Fetelor, cu riscul de a parea deplasata (dar in momentele astea chiar nu ma mai intereasa) va rog sa faceti maine o plimbare pana la biserica. Maine este sarbatoare, Sf. Apostoli Petru si Pavel, si sa lasati un acatist printre care sa treceti si pe Iulia Elena si Camelia.

Eu zic ca daca Doamne, Doamne va primi atatea cereri si rugaminti de sanatate e imposibil sa le treaca cu vederea.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel



Bine ai trecut pe la noi!

Chiar ma ingrijoram. Stiu ca maine e sarbatoare mare. O sa ne rugam pentru micuta Iulia!

Mergi la inceput