Hai Rocsy! Bravo mamici! Iul-aug 2012 (46)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

uraaaaa fleurrrrr!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
felicitari!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
refacere rapida si multttttt laptic
sa creasca eric mare ,sanatos frumos si cuminte


ultima suta de metri
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

aruba,roxi sper sa nu ajunga totusi la 5 kg.ma gandesc ca intr o sapt mai creste maxim 500 de gr(sper)

fredelia da am emotii dar ma bucur tare ca nu mai asa mult de asteptat(ma bucuram si mai mult daca trebuia sa nasc ieri asa nici nu mai aveam timp sa ma gandesc si sa stau cu stres si emotii)

si eu vreau racoare si ploaie .daca pana acuma abia asteptam caldura,soare ...si nu suportam ploile acum le astept cu mare drag

ultima suta de metri
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Ali lasa baiatul sa creasca cat vrea el. Oicum masuratorile sunt relative, parca vad ca o sa te plangi ca nu are chir 4 kg. ci dooooar 3900. Pana la urma a ramasa ceza pt. joi?

Tot cautand diverse am gasit unele produse pt. bebe super interesante desi nu indispensabile - un sterilizator pt.suzeta portabil [http://www.zonabebe.ro/sterilizator-uv-portabil-pentru-suzete-nuvita.html][aici/url] si un dispozitiv de hranire pe care li l-a recomandat o mamica ca fiind nemaipomenit pt.7/8 luni. [http://www.zonabebe.ro/dispozitiv-de-hranire-flavorillo-inel-nuvita.htmlurl][aici]
Cum vi se par?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela82 spune:

Felicitari Carmen si Fleur, refacere rapida si multa sanatate! Bun venit micutilor Patrick si Eric!







Mami de printesa si www.pregnancy-duedate.com/tickers/9xlrjurzqtkpvwvr.png" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela82 spune:

Legat de crema ptr mameloane la sarcina trecuta am folosit Garmastan, am inceput a o folosesc cu 2-3 saptamani inainte de nastere si nu am avut rani doar cateva usturimi, insa eu ma spalam si foarte des. Acum am si Garmastan dar mi-am luat si lanolina pura de www.elemental.ro/828-lanolina-anhidra.html" target="_blank">aici. Se gaseste si la noi crema aceea de care spunea Delia, MotherLove, pe un site cu produse organice, este cam scumpa, www.organik.ro/mama-si-copilul/creme-uleiuri-tratamente/crema-pentru-iritatii-bebe-sau-afta-mamelon-motherlove" target="_blank">aici

Pusi eu nu cumpar balansoar dar voi mosteni unul de la sora mea. Nu stiu ce marca este, dar ca si functii are doar vibratie si muzica.





Mami de printesa si www.pregnancy-duedate.com/tickers/9xlrjurzqtkpvwvr.png" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Sterilizator de suzete nu am avut nevoie, cat e mic nu o arunca (daca e prinsa cu lant de suzeta sau chiar de snurul de la caciulita) si dupa 5-6 luni oricum nu mai sterilizez decat f rar. Iar acum cu Bianca in preajma cred ca o sa incetez sterilizarea si mai devreme
Saculet pentru hranire am avut si noi si am folosit cu succes, se gaseste in Carref. max 10 ron http://bebestore.ro/ora-mesei/accesorii-hranire/saculet-pentru-hranire-bebelusi-primii-pasi.html

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010) si www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqxxxvmaz2dwoj.png" target="_blank">33+ cu
AMR 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela82 spune:

Roxy vreau si eu reteta ptr chiftelute de dovlecei.

scuze de multele mesaje, am dat enter fara sa vreau





Mami de printesa si www.pregnancy-duedate.com/tickers/9xlrjurzqtkpvwvr.png" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Hop si noi cu felicitarile!


Fleur,Carmen,felicitari mamicilor,va asteptam acasa!

Multumim pentru gandurile bune,sa speram ca se rezolva si la noi cu alergia sa stim macar de ce sa ne ferim.

Miha,a inceput in urma cu 4 saptamani cu mancarimi de ochi si de nas.Apoi a avut nasul infundat mereu dar nu stiam daca e de la clima din masina sau raceala.Apoi la ochi a avut o infectie(de la maini murdare cu care se freca pe la ochi),apoi infectie in nas pentru care a luat 3 zile antibiotic...si in final sa spuna la efort ca nu primeste aer.
Acum facem toate analizele si vedem.

Ali,m-a luat pe nepregatite vestea ta...ca eu aveam impresia ca-i nastem deodata.

Ada,hai cu poze ca mor de curioasa.
Delia,si tu!

Nu mai retin iar nimic din ce vroiam sa scriu...se vede ca cu cit se apropie nasterea imi scade memoria...sau o ia bb.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



35+ sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Mamicile de bb2,care ati folosit Galagtogil,imi spuneti si mie daca s-au vazut imbunatatiri de la el?S-a marit cantitatea de lapte?

Eu am avut probleme la primul copil dar in afara de ceaiuri nu am gasit nimic pe aici sa iau.Acum am descoperit la o farmacie din Belgia Galagtogil si as vea sa comand.
Apoi ceva globuli homeopatici am citit ca se gasesc in Elvetia si Austria,Similasan se cheama.Ma gandesc sa fac provizii sa nu mai cedez asa usor.
Astept sfaturi pentru alaptat!

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



35+ sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ned spune:

Carmen si Fleur, felicitari pt bebei! Refacere rapida si bebei sanatosi.


Si eu ma trezesc de multe ori noaptea transpirata, vreau friggggg! Of si mi-a iesit e coli la urocultura. Stiti daca afecteaza pe bb? Am primitantibiotic pt asta.

34+ AMR 5+
mutatia MTHFR 677 C>T si 1298 A>C heterozigota.
mutatia PAI-I -675 4G homozigota.
2 sarcini oprite din evolutie la 6-7 saptamani

Mergi la inceput