Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (23)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

oooffff matza asteas mai jivine ca jivinuta ta.


s-a gandit ea socrela sa-mi dea in camera cu spray de muste ,care o sa persiste mult si mi-a adormit copilu si l-am culcat asa cu geamul deschis ,ca in restul casei miroase si mai rau,e la a-2a abatere ,prima a fost cand incerca sa-mi ridice copilu in sus de un picior de il sucise de tot (m-am luat de ea si nu a vb o zi nici cu mine nici cu copilu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Fetelor stie careva ce se intampla cu site-ul farmaciei Tei? pe cand m-am hotarat si eu sa comand nu mai functioneaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multe lunite sarbatoritilor de azi, Andrei si Ilinca!
Ieri Johanna l-a bazait toata ziua pe taica-sau pana am ajuns eu acasa. Cum am ajuns acasa, i-am dat cu putin Calgel si a fost pe urma super cuminte toata seara. I-o fi fost dor de mine?
Anca, eu o distrez pe fii-mea cu o gramada de zornaitoare cat sta in scoica. Iau cu mine vreo 4-5 (le iau pe cele despre care stiu ca-i plac cel mai mult), iau si suzeta dupa mine (desi de vreo 2 saptamani nu o mai vrea deloc, dar o iau pentru orice eventualitate) si, in plus, am mare ajutor in Maria care se mai joaca cu ea, ii vorbeste, ii canta, se stramba la ea... Oricum Johanna e super obisnuita cu scoica, la nici 5 luni are deja mii de km la activ in ea, asa ca nu prea avem probleme.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Olga, minunati copii ai, si nasii pe masura . Leon e deja o mica celebritate, nu? Ce greutate are Leon acum? banuiesc ca undeva spre 7 kg? Scuze daca ai mai scris, nu am retinut. Cam tot asa arata Cristi la bulanase cand am avut botezul

Anca_cls, statul in scoica e o adevarata problema. Vrea sa se ridice, nu poate, trage de curele si intr-un final urla . Un drum de 2 ore e un chin, cu concursul surorii mai mari il mai pacalim cate 15-20 de minute apoi o luam de la capat.

Lexi, mii de km? As fi fericita sa stea macar 60 km cat sunt de la mine la paritii mei, dar e greu.

Georgia, cred ca nu e nimic, la noi doar ce a trecut peste 38 a insemnat ceva, pana acolo a fost de la caldura, oboseala, baita, etc.

Altesa, tare socrela ta cu spray-ul de muste! Am si eu un specimen in dotare, care i-a masat genunchiul unei alte nepotele de 12 ani cu Artrostop, cand aceasta s-a plans de dureri de crestere.

Va asteptam sa ne povestiti cum a fost la intalnire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

Citat:
citat din mesajul lui mady_19

fetelor...Ilinca mea e disperata dupa leptop!!!!stau in pat cu leptopul..Ilinca langa mine si mai are putin si se suie pe mine sa ajunga la leptop.am intors-o de nu stiu cate ori cu spatele da nu fratee..nici jucariile nu o mai atrag....



si a mea intoace capul numai dupa monitor si tv si se cearta cu ele. sunt asa haiosi.
am din ce in ce mai putin timp, sam mult pe afara (dimi si seara) dar va citesc cat de pot d emult.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

Olga, sunteti foarte frumosi, iar petrecerea se pare ca a fost una pe cinste

Georgia, probabil cauza e caldura, baitza...are si alte simptome?

Alina, foarte draguta veverita Sara

Anca, Vladut sta in scoica linistit daca are ceva jucarie atarnata cu care povesteste sau daca are companie care sa il distreze, daaar bineinteles sa nu ii fie foame...atunci nimic si nimeni nu-l consoleaza. Si ii mai plac drumurile denivelate si gropile...nu credeam vreodata ca voi cauta astfel de drumuri sa-i fac pe plac copilului



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

gata ,venit de la intalneala ..frumos dar cald ,f cald , prea cald
a papacit fata si ma duc sa o culc ca nu dea semne ca vrea sa adoarma singura

am urcat pozele pe contul comun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Chiar m-am simtit foarte bine, intru si eu acum sa vad pozele dar asteptam si pe FB de la "profesionist". Mady, ma auzi, da? Si da-i un pupic Ilincai de la mine si de la Tudor! Ligia, da si tu un semn cand ajungi, ca am emotii pt voi pe caldura asta.
Lexi, este extrem de posibil sa-i fie dor de tine. Am o prietena al carei copil a facut o forma de "revolta" cand a inceput mami munca, in sensul ca nu a mai mancat, urla intr-una, a facut si putina febra... Cand a mers la medic i s-a spus ca nu are nimic fizic copilul, dar a facut un soi de sindrom de dependenta mama-copil. Trece si asta, inceputul e greu. Ma gandesc cu groaza ca va veni momentul asta si la mine in cateva luni...Cred ca eu voi reactiona mai rau decat copilul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Fetele eu am ajuns cu bine , f cald dar am rezistat amandoua ; pe a 13.30 am ajuns acasa.
Nma bucur ca v-am cunoscut , sper sa ne revedem curand, data viitoare o sa fiu mai vorbareata , azi eram cam obosita , nu-s de fel asa tacuta.

Olga sunt superbe pozele de la botez , cred ca a fost tare frumos acolo.


,revin mai tarziu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Mamici imi pare bine ca v-am cunoscut. M-am simtit foarte bine alaturi de voi! Toti bebelusii sunt super frumosi si dragalasi!

Frumoase pozici, sper sa nu radeti muuuult de fata mea dar nu sunt fotogenica deloc

Mady, daneza si noi ne certam cu Tom si Jerry cand ne uitam la televizor!

O zi placuta si racoroasa in continuare!

Mergi la inceput