Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (23)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Of ce ma oftic ca nu ajung si eu maine. Tare as fi vrut. Va urez distractie placuta maine, sa aveti vreme racoroasa si sa faceti multe poze

Am pus pe picasa poze de la botez

https://picasaweb.google.com/olgagireada/BotezLeon20Mai?authkey=Gv1sRgCLCD85y6zbKsmwE

Noapte buna!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Noi am fost la mare, am avut o nunta acolo, la Navodari. Pitica s-a comportat mai bine decat ma asteptam (de drum mi-a fost frica). Am plecat noaptea si majoritatea timpului a dormit, nu tot drumul, dar destul! acolo i-a placut grozav, a mancat bine, a dormit bine! Am stat 3 zile. La intoarcere la fel, am venit noaptea si a fost ok.
Vroiam sa va intreb, bb-ii vostri ce activitati au in scoica de masina la drum lung? Ca Eva se cam plictiseste...desi ii dau jucarii, suzeta ea nu o ia...i-ar placea mai mult in brate,,,

Am fost azi dimineata si la vaccinul de 4 luni si cum spuneau si alte fete, nu a plans deloc, am primit chiar si diploma de curaj de la d-na doctor Raportam 6500 gr la 4 luni! Pe cantar avea 6800 dar a scazut pampersul, hainele si i-am spus ca nu a facut kk de 3 zile! Ca tot se discuta, luna asta noi am luat 500 gr (luna 3-4). D-ritza a zis sa ii introduc sucurile luna asta, poate o ajuta si la kk, ca azi iar am implinit 3 zile fara kk si am pus si supozitor, tot degeaba, nu a facut...O fi asimiland mai mult...Sper sa faca maine! Ma mai gandesc cu sucurile, poate incep si ii dau.

Felicitari pt intalnire, am vazut poze! Sunteti tare faine! Ce veneam si eu dc eram prin zona voastra...

Felicitari bulgarasilor care s-au sarbatorit zilele astea cat am lipsit! de citit, am recuperat tot!

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

ne vedem maine atunci fetelor, tinem legatura la tel, ma duc sa ma culc, sa ma trezesc bine maine dimineatza..o sa iau si aparatul cu mine sa facem poze cu bulgarasii
noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

ane, atunci o trezesc si eu pe Ilinca..sa ajungem mai devreme sa nu stai singura,..fetelor, cine nu stie sa ajunga la pauni ne intal la biserica si de acolo mergem la pauni, eu stiu sa ajung, nu e bai..deci plec si eu de acasa pe la un 8.si tinem legatura la tel.....hai ca ne vedem noi nu-i bai!ne auzim la tel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Lui Leon nu-i place deloc in scoica, caci sta incordat, vrea sa se ridice in fund. In landou statea mult mai bine, dar nu prea mai incape. Eu i-am prins o jucarie de scoica si se distreaza cu ea, dar tot suparat sta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Vaiiiiiii Olga e al treilea mesaj pe care il scriu, altele le-am pierdut...sper ca stii ce fac la ora asta..ma delectez cu minunatii de fotografii.....sunteti bestiali....ati avut un botez cum eu nici in vise nu visez......Ce sa mai ca totul e fantastic...de la Biserica la nasi la bb la local la mancare la VOI....sunteti MINUNATI! O familie incredibila...Hai ca daca la bb3 nu ma inviti la botez...o iau pe aratura...macar asa sa pot vedea si eu ceva incredibil... as putea sa scriu pana maine dimineata.

Edit ...UFFFFFFFF Sper ca stii ca nu mai pot sa dorm...visez la voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

daaaa de-abia acum am terminat de vazut pozele de la botezul lui Leon.....suuuuuupeeeeeeeerrrrr!totul....voi,copilul,nasii,familia,rudele,copiii,tortul,biserica,localul etc etc etc!felicitari!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

aseara dupa baita A avea temperatura (rectal)37.9..sa ma ingrijorez?
am citit ca dupa baie,plans ,joaca temp poate fi mai mare..vedem in dimineata asta..functie de asta venim si noi..sper sa fie bine
bulinutz iti dau PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Nu te ingrijora georgia. Incearca sa-i iei temperatura inainte de baie sau inainte de a manca.
Fug sa ajung la intalnire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Dragele mele, noi nu ajungem ca e sotul plecat la Pitesti.
Ieri am bifat alta zi de alergatura dupa acte, alergatura inutila s-a dovedit la final. Dupa ce in urma cu doua zile m-au trimis sa platesc taxa de 7 lei la taxe si impozite ( care s-a mutat de doua ori fata de ce stiam eu) dupa doua ore in caldura cumplita, inghesuiala si transpiratie am ajuns in sfarsit la politie unde am mai stat cateva ore la coada impreuna cu tata. rezultatul a fost ca nu era nevoie sa platesc taxa respectiva pentru ca aveam timbrele fiscale ( cu o zi inainte colega doamnei imi zisese ca trebuie sa o platesc chiar daca am timbrele) si nu au recunoscut actul de proprietate al casei care desi foarte vechi este originalul cu care na-m facut toate actele pana acum. Ne-au trimis sa scoatem duplicat cu stampila actuala de la notar. Am facut scandal, am ajuns pana la comandant dar ne-a zis ca nu ne poate ajuta.
Azi stam acasa ca e sotul plecat si maine o luam de la capat cu alergatura. O sa reusesc sa iau indemnizatia cand ma intorc la servici cred.
Femeile alea nesimtite de la ghisee nu sunt si ele mame, nu au si ele familie?
Ce placere o fi frate sa plimbi o mama pe cldura peste tot. Noroc ca am putut lasa copilul cu doamna care sta cu mama, e o scumpa si ea a avut gemene si se descurca foarte bine cu Tudor.
Daca aveam copilul cu mine saream si o bateam pe tanti respectiva.

Mergi la inceput