Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (23)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Fetele ajung si eu la intalnire!

Bulinutza la paunii ajungi cel mai rapid de la intrarea principala unde e statuia mare cu Al. Ioan Cuza de la intersectia str. Campia Libertatii cu Str Baba Novac. Mergi inainte pe aleea principala iar in cand ajungi la punctul de belvedere faci stanga pentru a coborî in dreapta pe primele scari care au rampa pentru carucioare; si cum cobori tu asa frumusel vei vedea tarcul cu pauni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

fetelor...la ce ora ne intalnim?la 8 juma, 9,9 juma ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

pai era 9 - 9:30 era ultima varianta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

eu cred ca ajung undeva in jur de 10...poate imi dati si mie un pm cu un nr de tel ceva in caz ca nu mai sunteti acolo! merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

eu ajung la 8.30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Bulinuta, ti-am lasat nr meu de tel. Cat despre tramvaiul de care zici...nu mai este acolo de ani buni. Dar stai linistita, sunt o gramada de locuri de joaca, alei umbroase si cateva terase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

pai io maine ajung dupa ce papa asta mica...ea se trezeste pe la 8 si ii dau sa pape...o sa ajung probabil in jurul orei 9 si un sfert....poate chiar 9...eventual am sa o trezesc din timp..sa ajung pe la un 9...in fata la biserica aia mare de lemn..nu fetelor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Ar trebui sa decida totusi cineva unde ca eu inchid calculatorul si maine dimineata daca o duc pe Leyre la gradi vin direct si nu stiu unde asa ca zic eu final..........Ne vedem la Pauni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui mady_19

pai io maine ajung dupa ce papa asta mica...ea se trezeste pe la 8 si ii dau sa pape...o sa ajung probabil in jurul orei 9 si un sfert....poate chiar 9...eventual am sa o trezesc din timp..sa ajung pe la un 9...in fata la biserica aia mare de lemn..nu fetelor?



ok, eu trebuie sa o trezesc pe Bia , nu cred ca se va trezi singura asa devreme, apoi la fel ii ddau sa manance si pe la 8 si un pic eu sa ajung in parc.sigur am sa fiu prima , dar n-am incotro, mi-e mai usor sa ma aduca sotul.
Mady ai PM , mersi pt telef., la fel si Alexa_G.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara_ spune:

Denisa multumesc pt apel. Imi doresc sa va cunosc personal de cand eram cu burtici, dar maine lucrez. Saptamana viitoare lucrez miercuri si vineri. Restul zilelor sunt libera si vin, nu va mai ratez.

Lexi, cred ca ti-e greu dar e super ca te poti mulge la munca si ii lasi acasa laptic de la tine si iti mentii si secretia lactata Eu lucrez 2 zile pe sapt de cand avea Sara aproape 3 luni. La inceput nu accepta nici ea biberonul, o pacalea dadaca cu suzeta, cand se pregatea sa apuce suzeta ii dadea repede biberonul si asa o facea sa traga lapte din bibe. Ea accepta numai tetina din latex nr 1 de la nuk. Pe cele de la avent nici nu vrea sa le vada.
Imi era frica sa nu se obisnuiasca cu biberonul dar nu sunt probleme, ea prefera clar tzitzica. Dupa diversificare iti va fi mai usor caci va avea si mese solide, eventual ii poate da sotul tau cu lingurita cereale amestecate cu laptic de la tine.

Eu i-am dat azi in pic de morcovel fiert la aburi pasat bine am renuntat la regula blw de a da alimente intregi pentru ca nu ma tin nervii sa o urmaresc sa nu se inece. Imi place mult ideea blw, dar mi se pare extrem de greu sa o pun in practica.
Mi-am facut planul urmator: sa ii dau piureute pana la 8-9 luni, apoi alimente maruntite pana va fi ea in stare sa mestece bine. O voi incuraja sa participe activ la luarea mesei, o voi lasa sa isi foloseasca degetele si lingurita, sa vopseasca bucataria daca doreste, imi doresc sa fie o bucurie mancatul, nu o corvoada. Iar daca vor fi zile cand nu va vrea decat tzitzi promit sa nu ma alarmez, sa astept cu calm fara sa o presez sa ii vina pofta de mancare. Doamne ajuta!





Mergi la inceput