INSEMINARE 90 - Felicitari aruam, MariaBcf, alina

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lauricea2002 spune:

Felicitari, Alina! Cred ca esti , sa-ti iasa de la prima IA.

De-abia astept sa preiau si eu stafeta de la cineva! Ziua 1, concediu, dar de luna viitoare ma duc la Cezara. Am zis!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

aristica – multumesc frumos pentru complimentele la adresa Giei.
Da e mare. Are déjà 2 ani si 3 lunite care nu stiu cand au zburat.
E un copil pe care imi doresc sa il aiba toata lumea. Nu ca e a mea dar chiar este un copil deosebit. Si cine o vede imi zice acelasi lucru.
Este foarte pozitiva, se trezeste zambind, rade toata ziua si se culca tot cu zambetul pe buze.
Este extrem de sociabila, ar pleca cu oricine fara probleme. Saluta pe toata lumea si prin parc, desi nu ii cunoastem.
Oricum cine o cunoaste se indragosteste de ea, inclusiv cei carora nu le plac copii.
Vorbeste toata ziua, canta si danseaza, dar marea ei dragoste ramane apa. Am fost duminica la cineva la curte si a stat in piscine vreo 6-7 ore, nu putea nimeni sa o scoata de acolo. Pana la urma m-am bagat si eu putin langa ea ca prea ma chema “ ai si tu !
Sa Dea Dumnezeu sa fie sanatosi toti copii si celor care nu au si isi doresc sa le Dea Dumnezeu cat mai curand.






Felicitari alina.aurora !
Sarcina usoara si un bebe sanatos si la termen !
Wow reusita din prima ! Hai cu beta mare !



de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute

Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are.
Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Alina la cate ore de la Brevactid ai facut inseminarea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisia_buc spune:


Alina felicitari, sarcina usoara si la termen!

Am fost la Cezara, sunt incantata maxim
Am ajuns la clinica si...surpriza ....usa incuiata.
Sun le telefeon, imi raspunde cineva de la Receptie
eu: aveti adresa pe bd...
el: da
eu: ....pai usa e incuiata
el: ...normal ca e incuiata!!! vedeti un buton mic langa usa? trebuie sa apasati pe el.
Urmez instructiunile si intru, ajung la Receptie nu era niciun/nicio pacient/a in sala de asteptare, era un cuplu la Cezara in cabinet.
Astept 30 de minute, numai bine cat sa ma racoresc de la AC (as fi baut si un pahar cu apa dar, dozatorul era gol).
Pleaca cei doi si intru in cabinet - Cezara toata un zambet, mi-a placut de ea de cum am vazut-o , mi s-a parut ca e o persoana tonica si optimista.
Pun dosarele pe masa, se uita la ele, se uita la mine si zice: infertilitate, off!
Incepe discutia... face anamneza in timp ce rasfoia dosarul meu (aveam temele facute, vroiam sa-i propun biopsie de endometru sau curetaj uterin), apoi pe al sotului. Concluzia: multe analiza inutile. Ii arat o ecografie de luna trecuta in care apare o "pata alba" pe endometru (cum a zis medicul) si zice: e polip!!! Ii spun ca nu se poate ca am facut histeroscopie in nov anul trecut cum sa apara asa, mai ales ca nu s-a vazut pana acum la eco.
Mi-a propus: histeroscopie cu rezectia polipului, indepartarea stratului proliferativ al endometrului si 2 sapt antibiotic.
Am fost de acord pentru ca si eu banuiesc ceva la endometru, a zis ca biopsia nu ajuta ff mult.
Pentru sot, vitamine.
Am intrebat-o daca face histero, face la Euroclinic ...acolo sunt niste preturi...
A facut cineva histero cu Cezara sau alte interventii chirurgicale??
Dar la Euroclinic?

Am stat 45 de minute, cand am iesit din cabinet deja se aglomerase, nu mai era niciun loc liber pe scaune.




“Nimeni nu poate garanta cum va arata viitorul.
Cel mai bun lucru pe care il putem face este de a ne creste sansele, de a calcula riscurile implicate, de a ne estima abilitatea de a le face fata si apoi, sa ne facem propriile planuri cu incredere.” -Henri Ford II

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Alina, felicitari si sarcina usoara!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

FELICITARI ALINA_AURORA !!!
Sa ai o sarcina usoara iar samburelul sa stea la caldurica pana la 40s !!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mamica super fericita si norocoasa de Dorian Andrei ~ 19.05.2012 ~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Crisia , ce ma bucur ca ai reusit sa o intalnesti pe Cezara iar impresia lasata a fost una f buna!
Si eu o recomand din toata inima pentru probleme de infertilitate dar mai ales pentru vitalitatea si optimismul ei debordant!
Am mai spus-o si o repet : la histerosalpingografie imi iesise ca as avea trompa dreapta infundata cu hidrosalinx dar Cezara mi-a zis clar ca nu este hidrosalpinx ci doar ceva aderente si sa incercam natural pentru ca sunt foarte mari sanse sa raman gravi .. ceea ce s-a si intamplat ( am ramas exact pe trompa dreapta ) !
Ceea ce am apreciat maxim la ea a fost faptul ca nu a profitat sa imi faca IA dupa HSG ( sa imi ia banii si bineinteles o noua reusita in palmares) cu toate ca eu m-am rugat de ea ,dar doar ne-a trimis acasa sa ne iubim
Nu stiu de histeroscopie dar eu am facut HSG cu Romila Marius( un doctor tanar si super super misto) la Regina Maria! Acum cand am nascut ,a trecut sa ne vada pentru ca era de garda si tare s-a bucurat cand i-am spus ca am ramas gravi dupa HSG-ul facut de el
Ti-l recomand , la fel , din toata inima!
Multa multa bafta urez la toata lumea si haideti fetelor cu doua liniute .. gheata a fost sparta !!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mamica super fericita si norocoasa de Dorian Andrei ~ 19.05.2012 ~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisia_buc spune:

Buna Eva,
ma bucur ca ai timp sa mai "treci" si pe la noi.
E cuminte bebe?
HSG am facut anul trecut, mi-a iesit bine, i-am aratat Cezarei radiografiile astazi...dar, se pare ca mi-a aparut un polip care imi da batai de cap.
Va trebui sa gasesc pe cineva sa-mi faca histero cu simt de raspundere.


“Nimeni nu poate garanta cum va arata viitorul.
Cel mai bun lucru pe care il putem face este de a ne creste sansele, de a calcula riscurile implicate, de a ne estima abilitatea de a le face fata si apoi, sa ne facem propriile planuri cu incredere.” -Henri Ford II

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aliceparis85 spune:

Fetelor am si eu o intrebare la voi,am niste dureri de ovare de cateva zile si mi-e tare frica sa nu fie raceala,mentionez ca la mn sambata e a 14 zii de la ovulatie si pana atunci mai sunt pe arefam.sa fie de la el?nush dar sunt ingrijorata ca le am de fapt de cand am inceput cu ovulele si nici simptom de menstruatie nu e,eu oricum nu am simptome la menstruatie,e cv mai puternic umpic,voi ce credeti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_r spune:

Alina.aurora FELICITARI!!!!! ma bucur foarte mult pentru tine!!! sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos!

din pacate, eu sunt z2, n-a fost sa fie luna asta... asta e.. maine merg la clinica, am vb cu sotul si am zis sa mai incercam o data luna asta si daca nu luna viitoare FIV. maine merg sa ma vada si sa incep iar stimularea ovariana.
ma gandesc ca luna asta dupa inseminare, eu mi-am vazut de treaba ca de obicei, lucru prin gradina, am zugravit exteriorul casei, la slujba multa treaba...poate si asta o fi
acum, i-am zis sotiorului, ca dupa inseminare imi ia menajera luna asta, ca eu nu mai fac nimic
ei , asta e! sper sa ne vedem la sfarsitul lunii cat mai multe cu doua liniute :)
va pupacesc!


waiting

ovulation ticker

Mergi la inceput