INSEMINARE 90 - Felicitari aruam, MariaBcf, alina

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Dana eu, dupa fiecare IA, nu am facut nimic. Am stat pe masa cam un sfert de ora, apoi f usor am mers pana la masina, unde m-am asezat pe bancheta din spate culcata pana acasa. Cand am ajuns, m-am dus direct in pat cu perna sub fund si am stat acolo mult timp. Imi pregateam locul, inainte de plecare cu reviste, sticla de apa, telefon, dat drumul la wireless. Asa ca stateam pe tel, mai dormeam, dar fundul statea sus. MA ridicam doar pt pisi. Iar mancarea, stateam cu farfuria pe piept si mancam. Eu nu am facut niciodata nimic altceva. Plus ca la mine s-a intamplat, in general sa fac IA ori joi, ori vineri. Asa ca a doua zi stateam acasa, mai prestam cu sotul, etc. Idee e ca stateam palanca in pat. Nu faceam nimic. Il faceam pe sot camerista. Nu stiu daca a ajutat, dar sigur nu a daunat. Parerea mea e ca data viitoare sa stai in pat si sa lasi orice activitate pe alta data. Tot tu le vei face. Gandeste-te, sus jos, sus jos, pai mai stau gigeii unde trebuie??? Noi nu suntem ca alea norocoase care raman imediat, chiar daca se ridica din pat dupa sex. Deci 2 zile dupa IA, trandaveala. Pam, pam, parerea mea, of course.

Alice nu cred ca durerile de ovare sunt de la Arefam. Sa stii ca si eu am mai avut intepaturi in ovare pana la test. Initial am banuit ca de vina ar fi ovarele care probabil erau inflamate, eventual cu chist. Dar nu, totul era ok. Poate e un semn bun...

Crisia ma bucur ca iti place de Cezara. Ti-am spus ca o sa-ti placa. e super tipa. Sigur te va ajuta. Sa speram ca intra Lauricea ca ea s-a operat la Niculescu (parca?) si daca face laparo, poate face si histeroscopie. Eventual cauata pe net, sa vezi ce au mai scris unele fete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.aurora spune:

Dragele mele,

MULTUMEEEEEESC DIN INIMA!
Eu sunt sigura ca minunea din viata mea s-a intamplat cu "permisiunea" lui Dumnezeu si tot cu ajutorul Lui voi duce sarcina pana la capat.

Sunteti niste fete minunate si va multumesc tuturor pentru felicitari.

Dana_r, sunt de acord cu Dankuta, repaus pe cat posibil si menajera Desi... si dl dr. si d-na biolog mi-au spus ca pot sa-mi reiau activitatile, numai mobila sa nu mut si eu mi-am sapat niste flori in gradina dupa inseminare, dar dupa asta m-a durut burtica, m-am speriat si ziua aia nu m-am ridicat din pat.

MariaBcf, am facut inseminarea la vreo 39 de ore dupa Brevactid, dar, foliculii (am avut 3 mari) nu se sparsesera.

Mult optimism in continuare tuturor!

Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_r spune:

Dankutza, luna asta chiar ca stau si trandavesc problema e ca nu prea am stare, si mai ales pe caldurile astea...ma plictisesc... Mi-am pus in gand sa ma apuc de crosetat o sa vedem daca reusesc sa termin macar un fular

n-am mai mers azi la eco, m-au sunat de la clinica sa merg doar maine dimineata, asa ca nu stiu cum stau. in schimb am dureri mari de la ciclu, caldura nu ajuta deloc plus ca am avut mkulta treaba la lucru azi..

maine e o noua zi!

va pup!


waiting

ovulation ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

felicitari proaspetei gravidute!
sensibila este minunat ceea ce povestesti!

Iti poti da seama ce reprezinta un om, nu dupa ce realizeaza, ci dupa ceea ce tanjeste sa realizeze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Ce mai faceti, fetelor? Nimic nou? Nimeni nu mai zice nimic?
Eu inca sunt cu Arefamul "la bord" deci nimic nou sub soare , pardon ploaie, ca asa am eu aici de 3 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Gabyv de ce Arefam daca nu ai mai facut IA?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aliceparis85 spune:

Fetelor nici la mn nimic nou inca,maine fac testul sa vdm ce o iesi,si eu sunt inca pe arefam,mie mi-a dat pt fixarea sarcinii in cazul in care a prins cv,duminik e ultimul ovul.cel putin azi vad ca nu mai am asa dureri de ovare ca zilele trecute,inca nu inteleg dc m-au durut asa rau dar sper sa nu fie cv grav

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauricea2002 spune:

Crisia, intr-adevar, am facut laparo la Giulesti, cu dr. Niculescu. Habar n-am daca face si histeroscopie, desi inclin sa cred ca da. Cu mine in salon era o tipa ce facuse aceasta interventie, tot pt indepartarea unui polip, insa cu dr Marinescu. Era destul de bine atunci(dupa 2 ore se plimba prin jurul patului), insa nu stiu evolutia ei ulterioara. Daca nu ma insel, era la un moment dat pe aici un topic despre histeroscopie. Trimit PM cu preturile ce se practicau in martie pt laparo, sa-ti faci o idee, comparativ cu privatul. Nu cred sa fie mare diferenta intre histeroscopie si laparoscopie, in ceea ce le priveste.

Gaby, eu una te invidiez pentru ca acolo ploua. Ce-as mai da pentru o stropeala prin Bucuresti... Revenind dupa o saptamana la munte, simteam cum ma topesc in capitala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisia_buc spune:

Lauricea, multumesc.
Sper ca nu se supara Cezara ca nu fac cu ea histero.

“Nimeni nu poate garanta cum va arata viitorul.
Cel mai bun lucru pe care il putem face este de a ne creste sansele, de a calcula riscurile implicate, de a ne estima abilitatea de a le face fata si apoi, sa ne facem propriile planuri cu incredere.” -Henri Ford II

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Olimp ti-am dat PM

Mergi la inceput