Strugurasi de Sept-Oct 2011 *61*

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

anca , felicitari pt dintoc
sa vina zana maseluta acum

_


de T 9+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

multumim Jade, spram a iasa tot fara probleme.

Am pus prea mult ahar in praji si mi se pare prea dulce.astept sa vina sotul si sa imi dea verdictul.

Asta mic doarme sa frumos, parca m-as intinde si eu putin dar cred ca imediat se trezeste deci zic pas, ma mai uit la tv.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

anca , ce este rubarbura ? n am mai auzit in viata mea denumirea asta
si ce ai zis ca ai pus in praji de a iesit prea dulce ?

_


de T 9+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Jade, nu v-am uitat.
Nu pot sa va uit. Doar ca nu mai am timp nici sa ma duc la baie uneori.
Cu grupul, stergerea e cea mai recomandata, ca daca vor inapoi, pot sa ceara. Cateva albume/memmbri am sters eu, care nu pusesera poze de anul trecut.
Laptopul meu acasa e deschis permanent, doar dau stand by, si sunt logata pe grup tot timpul. Dar cam o data pe zi, asta in cel mai bun caz, apuc sa il si citesc. De scris....nu mai vorbesc.
Nazdravanul meu nu ma lasa. Umbla prin toata casa, rastoarna tot, trage de toate jos.
Am facut si noi primii pasi, dar umbla tinut de o manuta, sau sprijinit de ceva, sau in 4 labe. A invatat sa urce si scarile, si coltarul, sa deschida sertarele si dulapurile
Cu mancarea asa si asa, 2 mese pe zi, fructe in principiu, ca alea le mananca. Legume mai rar. Nu ma stresez.
El e fotomodelul grupului, ca nu a mai prea luat in greutate . Suntem in jur de 8500 si 80 de cm. Dar nu ma stresez, ca la cat misca, ar fi si greu sa puna pe el.
Il chinuie dintii 3 si 4, sunt pe cale sa sparga gingia.
De dimineata eu la lucru, el cu bona. De cand vin acasa, mancare - el, plimbare si ajungem acasa seara, ne luptam sa adoarma, la 10-10:30 reusesc sa il adorm, si asta doar leganat. Si dupa asta reusesc si eu sa mananc/spal/strang dupa furtuna si apoi pic si eu in pat. Dar sunt zile fericite


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

Jade am pus prea mult zahar.
Rubarbra e o plant acisoara fff buna in praji.E prima data cand o falosesc eu ca pe aici nu prea se gaseste , de obicei prin zona Sibiului e mai intalnita.Dar rji sunt tare bune.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Rach, bors de putina facut de mama. cand ajung acasa imi iau din piata de la femeile de acolo. i l a facut destul de acru si fara sare. i a placut mult!

nana, faina de orez trebuie sa fie expandata ca sa o prepari fara fierbere. cea cruda se digera greu si nici nu are niciun gust.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Rach - si mama face bors si e nascuta si crescuta la oras. Si lui Dani ii plac legumele de orice fel daca adaug niste bors crud la ele.
Si Dani incepuse sa refuze laptele praf. Se juca cu tetina doar. Acum il bea, i-adevarat ca tot putin dar il bea. Dar nu cu biberon cu tetina. A vrut sa treaca la cana. Bea cu orice canita, dar nu cu biberon. Considera ca a crescut cred, nu am alta explicatie pentru refuzul lui. Vrea cu pet, cu canita de arcopal, cu doidy cup luat de pe amazon, cu storcatorul manual de fructe, direct cu biberonul fara tetina. (Eu il mai alaptez dar revin la munca in mai putin de o luna caci face el un an asa ca pentru mine e foarte important sa bea si lapte praf)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Multumesc de raspunsuri!

Eu ii voi lua borcanele, cereale si lapte la mare. Nu mai stau sa ii si fac pireuri ca ma impusc .
Acum cand a scris Ooka mi-a picat si mie fisa de costumasele acelea de protectie solara , dar nu cred ca ii voi lua. Eu cred ca o sa o tin doar in pampers pe plaja. Stiu ca e periculos mai ales pt fetite sa le intre nisip in pasa.

Oana - ms de raspuns. Ma gandeam eu ca nu e prea ok, dar eram asa intr-o criza de timp sa i-l fac incat nu am mai gandit . Cu toate ca nu mi s-a parut sa o fi durut-o burtica...oricum nu cred ca o sa ii mai dau asa.

Sa aveti o seara super, eu lucrez la dizertatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Laliiiii - ce faci in week-end? Dai si tu un frappe la malul marii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Seara buna, fetelor!

Sa ma laud si eu cu bucataritul ca si asa o fac tare rar de se intreaba sotul daca e vreo sarbatoare de am gatit
In seara asta am facut quinoa cu stafide hidratate si supa crema de rosii raw. Delicios! Iannis a mancat cu asa pofta din amandoua de nu-mi venea sa cred! Baiat destept! Stie el ce-i bun si sanatos

Inca nu am reusit sa gatesc hrisca, imi tot propun sa o gatesc, caut retete pe net, dar nu reusesc sa ma mobilizez sa prepar ceva din ea. Lali, tu cum o prepari? O lasi la hidratat nu-stiu-cate-ore sau o fierbi nu-stiu-cate-ore? Cred ca asta m-a tinut pe loc, ca citisem pe un site ca tb hidratata si fiarta mult timp...

Ma retrag ptr moment. Ma cheama Ianni sa-i citesc o poveste cu Winnie de Plus

Noapte buna tuturor!

Mergi la inceput