Strugurasi de Sept-Oct 2011 *61*

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Mikka.. ce fata mare ai..
o sa pape Maria cand o sa vrea,eu zic sa nu te streszi si ev sa faci o pauza 1 sapt -10 zile sa uite, eu cred ca si pt ea e un stres.

RACH.. pai daca e asa limbricel, eu zic sa nu te streszi cu greutatea, oricum nu lua mult , insa acum ca misca atat e normal sa slabeasca..

OOKA.. o sa sterg contul
si noua ne apar pete dupa iaurt sau anumite fructe, insa nu crd ca e alergie

Eu i-am dat ieri fresh din morcov si struguri...azi e plina de pt rosii (ca o urticarie, fara basici) aparev asa tarziu alrgia?

desi noi incercam sa n ridicam in picioare direct din fund, nu vrea sa faca pasi sustinuta.. e normal?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Mikka, ce de dintoci !

Noi stam la umbra. Sunt in curatenie, casa cu susul in jos. Poate termin vara asta Si daca tot e casa pe dos, cred ca saptamana asta imi iau si AC.

...si poate ajung si eu cumva la mare, la munte. Mai caut sponsori (mamaaaa, ma auzi??? )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

seidana poate intra anca sa ne spuna cum e mai bine sa facem , cu toate ca si ea ne a cam parasit :(

mikka
cand ma gandesc la tine ca esti mai tot timpul singura , te compatimesc sincer

okka tu cum ai tinut fetele pe plaja ? in apa le ai bagat la cucu gol ?

_


de T 9+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Sei - cum o sa faci cu papa la mare? ii iei borcanele? Eu asa ma gandeam: sa ii iau borcanele si ceeale.
CHiar, ii bagam in bucutza goala in apa? CU Indra nu mais tiu cum procedam

Jade - eu una am cerut sa imi fie sters cont si album de poze la un anumit moment dat! Si nu ca voiam neaparat ci pt ca asa am considerat ca e mai safe.

Eu i-am pus azi in pireul de fructe niste faina de orez, si ma gandesc acum daca are ceva ca era "nefiarta". Stie careva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

buna!
Eu tocmai am pus la cuptor o praji cu rubarbura si bezea, abea astept sa iasa.Am gasit rubarbura la Liddle si zici ca e ziua mea asa sunt de fericita.
Iancu e in continuare racit, si zici ca nu ii mai trece.Partea proasta ca si pe mine ma doare gatul si nu mai trece si mi-e frica sas nu ii treca ca tot ia de la mine, dar am luat de toate, cred ca maine ma duc la doctor.

Avem un dintisor, de fapt doar a spart gingia dar eu una il consider dintisor, cred ca in cateva zile o sa il vad in toata plensoarea.

Am mai pus si eu cateva pozici, eu spre rusinea mea nu prea ii fac poze, dar promit sa ma mobilizez si eu mai mult ca acusica creste si gata am ratat ocazia.

Azi l-am lasat in premergator cat am facut prajitura si a facut vraiste in casa a tras jos tot ce putea trage, mi-a facut de treba.Acum l-am pus in patut sa se culce, sper sa reusesc ca in ultima vreme zici ca bea cafea dimineata la pranz si seara, ca nu mai vrea sa se culce.Aseara abea la 23:00 am reusit sa il adorm in conditiile in care el se culca la 21:00 ca asa vroia el.

Racheel ce lapte ii dai? chiar o sa va urmaresc evolutia, ca asa as vrea sa procedez si eu dar dupa ce ne intoarcem din concediu.

Va revin imediat ma duc sa vad ce face piciul.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

SALU


Jade, cea mare a avut doua costume de baie unul din doua piese si unul intreg ca deh pe cel din doua piese l'am luat impreuna macar nu mai umbla cu sutienul meu iar pe cea mica in costum cu protectie solara si cu scutec si fara, ca nu statea 20 min in apa statea 5 minute, iar fara costum o tineam abia dupa 7-7 jumate seara. In fundul gol nu is de parere sa le tin ca le intra nisip in toate cele. Ah si musai cu palarii pe cap. In apa adica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

gata am resit a adormit piciul.

La mare noi avem niste scutece pt piscina pe care o sa le folosim cand intram in apa si in rest cred ca o sa il mai las si fara pampers ca sa il mai sufel si pe el vantul.
Am fost ieri si ne-am echipat cu colac, piscinuta, lopatele, gata suntem pregatiti de mare.

De mancare am luat deja borcanele pt masa de parnz, seara ii iau iaurturi ca avem frigiider in camera si pt dimineata o sa ii fac acolo fructe la blander caci cred ca fructe gasec proaspete.Asta ca sa ii mentin cat de cat meniul de acasa sa nu ma trezesc ca dupa 8 zile nu mai accepta mancarea lui obisuita.

Jade ma bucur ca T sta cu sapcute pe cap, al meu le arunca numai cand le simte, nu stiu ce o sa ma fac la mare, sper sa stea sub umbrela, sau macar sa accepte cat de cat sapca.

Acum ma duc sa strang in urma taifunului Iancu, ca acusica vine sotul acasa si zice ca am ost jefuiti

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Nanna .. mi-am luat plita , si o sa-i fierb legume (mama), imi iau blenderul pt fructe , o sa-i dau iaurt.. insa na mama e cu noi si si ea mananca de regim...o sa o bag in aoa in scutec de apa sau costum.. nu o sa o las dezbracata ..,
o sa iau si borcane clar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Buna din nou

Anca laptele este milupa ca am inceput cu cereale milupa si ii dau lapte tot milupa.Nu ma pricep care este mai bun deocamdata il dau cu cereale pana se obisnuieste cu gustul

Sei si eu la fel procedez.O sa iau blendarul, borcanele cu legume, iaurturi, cereale, fructe si gata masa.
Am vazut costum de baie micut, micut si am zis ca o sa-l iau pentru slip ca sa nu o las la fundul gol.

Azi, i-am facut galusti.Morcov, cartof, ceapa date pe razatoare.Nu am blenduit decat galustile.Am pus si o jumatate felie de paine si apa in care au fiert legumele cu galustile a avut sare, pentru ca am fiert eu pulpe ieri in ea.sper sa nu-i faca rau

Ideea este ca a papat in 20 minute un castronel.

Ma gandeam ca am sa pun si un praf de sare in mancarica ei si painica.

Oana, ce bors ai pus in mancarica Ecai?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

okka ce scumpa trebuie sa fie sofica , auzi la ea , sa umble cu sutienul tau :))))

anca , da , T sta cu palarii pe cap , de mic i am pus si probabil s a obisnuit
dee , moda cere sacrificii

nici eu nu o sa l las la cucu gol
are deja un costum de baie chilot si o sa i mai cumpar unul intreg cu protectie de care zice si okka
pe dedesupt o sa i pun pampers

cu papica , eu o sa iau cu mine aparatul Avent si ii fac mancarea ca acasa
asta e , o sa stau la cratita si acolo dar l am incercat de vreo 3 ori cu borcanele si nici nu vrea sa puna gura , ii vine sa vomite

_


de T 9+


Mergi la inceput