Strugurasi de Sept-Oct 2011 *61*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Buna dimineata! Azi dau si eu un frappe maaaare si o limonada!

Eu am nevoie de un frappe HUGE ca sunt chiauna de somn! Am dormit azi noapte doar 3 ore pentru ca am avut de lucru pana la ora 3dim, iar la 6 dim mi-a dat Dimitris trezirea.

Sei, pm

Mai vroiam sa mai scriu, dar neuronul refuza sa mai coopereze. Ma bag la odihna langa Dimitris care doooooarme acum de zici ca a tras la jug toata noaptea



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

neata

nanna pe T l am tinut in pampers si cu slip te rog frumos
noi afara iesim dupa ora 18 si in ultimul timp am fost in parcul Carol , e atat de umbra acolo , zici ca esti in padure si miroaseee a tei
ati fost si voi la mare in week trecut ?

okka voi ce mai faceti , cum a fost in concediu ?
nu ne ai mai povestit de multisor despre voi

rach eu ii fac poze in fiecare zi
daca vede aparatul pe masa incepe sa rada si sa dea din maini si nu se potoleste pana nu i fac poze , il fac fotomodel
ahaa , esti consatateanca cu Prodanca

zubi multumim frumos

seidana ai gasit soseta ? :)))
da , e bine ca suntem aproape de mare , facem 2 ore jumate pana acolo , dar tot se plictiseste
nu vreau sa mi inchipui cum ar face de la Cluj pana la Bucuresti

in legatura cu lista
fara nici o suparare , eu zic sa le stergem pe toate fetele care nu sunt active pe forum si care nu au pus poze de multe luni
de ex ,am obs ca athosik si a sters singura albumul , deci este clar ca ne citeste , de scris nu mai vrea sa scrie si vad ca a ales singura sa renunte si la grup
deci sa o stergem si ca membru si pe ea si pe restul
inca o data , fara suparare , dar nu vad de ce sa mai fie membre unui grup din care singure au ales sa se retraga

_


de T 9+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

lali, sei e in interior serbarea, cladirea e chiar racoroasa. de avut rabdare are sigur (e fascinat de copii, de cantece). cred ca o sa il luam
lista de pe grup facuta de sei mi se pare ok. nici eu nu ma simt confortabil la ideea ca pun poze, cineva le vede dar eu am 0 poze ale persoanei respective. iar pentru cele care dintr-un motiv sau altul nu mai pot fi active, isi reactiveaza contul cand/daca considera ca e cazul.
cat despre hellena care nu mai stie ce adresa de e-mail foloseste .... uff, o sa-mi iau rosii ca nu sunt intelegatoare, nu ii cunosc situatia personala dar parca mi-as dori sa se linisteasca un pic, sa stie clar ce mail foloseste si apoi sa aiba acces la grup. nu e nimic personal, atat doar ca mi se pare mai sigur asa.
lali asteptam vesti bune despre Paul! sper sa nu fie vreo problema, doar o indispozitie trecatoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

ok.. so dau strigarea p grup, dupa care banam ca membrii.. imi pare rau, insa desi activi pe grup (unele) e vb de grupac ,si nu fac discriminari

Sterger direct:
-Ronzi -cine e??????????????
-Ione;a
-Hellena
-Florimiroslav -cin e??????????
-srncrs- cine e?


Propun stergere, nu am fost nici p grup nici p DC demult
-MAriaDirnea
-Mariascu
-Matza
-Loredanar
-MARINA

VREM POZE, desi pe grup (mai noi de Februarie)
-Ingeras
-NATALIA
-Oanab04
-ELLY
-CAMADY
-ooka

KORA..mai ai album in grup?
NAnna tu mai ai album? esti srncrs?




PANA acum
- FloriMiroslav
-Ionela
-Hellena
-Matza
-Rontzi
-MAriaDirnea
-Mariascu
sunt sterse albume + acces

STRIG PE:


-Loredanar
-MARINA

Daca fetele nu raspund sterg albumle si bannz accesul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Eu am sters nu am banat ... am zis ca daca fetel dovedesc ca ne vor inapoi dam accpt iar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Eu am sters nu am banat ... am zis ca daca fetel dovedesc ca ne vor inapoi dam accpt iar

Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)



primesc in continuare mail cu pozele care se pun ?
ca nu stiu care e diferenta dintre sters si banat


am si eu o intrebare , fara suparare si fara nici o aluzie
fetelor care sunteti membre dar nu aveti albume , de ce nu mai puneti poze ? am obs ca sunteti mai multe in situatia asta ....


_


de T 9+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

salutare, fetele

am reusit sa citesc si eu cat de cat din urma dar am uitat ce si cum am vrut sa raspund
condoleante, Rach. poate ne vedem la mare, mie mi-ar face placere, eu o sa te sun, sa stii...
Hayat, ma bucur mult ca e bine Razvanel, dragul de el

e cald tare la mine in casa, stau la et.4 si in acest moment avem 30 de grade in interior. pana la urma am comandat AC, sper sa ni-l monteze in cateva zile.

Maria refuza in continuare mancarea, am trecut prin momente foarte grele, de adevarata disperare din acest motiv. Acum m-am mai linistit, o persoana foarte draga mie mi-a scris cateva cuvinte care mi-au mers la suflet, incerc sa ma mai detasez si sa privesc totul cu mai multa seninatate. Ii ofer mancarica zinic si ea tot zilnic refuza, imi arunca lingurita, castronul, etc. mancarea refuzata de dimi a fost iaurt de casa din lapte de capra cu biscuiti din quinoa, galbenus si banana. a aterizat toata pe jos intr-un final...

dupa amiaza nu cred ca mai am curajul sa o servesc cu ceva.

maine face 9 luni si are 8,200 kg. a luat 100 de grame luna asta.

merge bine de-a busilea, se ridica in picioare agatandu-se de orice, merge tinandu-se de marginea patului, merge prin patut tinandu-se de margini, deja sta cateva secunde bune in echilibru, fara sprijin. a inceput sa spuna mamamama ca ea nu zicea decat tatatata.

Ii place videoclipul celor de la Voltaj si ii place de Tudor, finul nostru mai mare cu 6 luni ca ea. Cand ii e foame sau sete vine singura la tzitzi, e asa dulcica atunci cand se catara pe mine. Ii place mai mult in Manduca decat in carut (poate si pentru ca acolo poate sa pape tzitzi cand doreste). Nu pot sa o mai las deloc singura, cu greu sta cateva min in patut si apuc si eu sa merg la baie, sa mai fac un dus, sa mananc cate ceva, sa ii pregatesc ei masa.

Suntem in continuare singure si e greu. Abia astept sa vina sotul acasa ca nu mai pot. A trecut intr-o dupa-amiaza pe acasa sa faca un dus, nu va spun cum a reactionat: chiuieli, vroia numai la el in brate, a stat lipita de usa de la baie si apoi de picioarele lui cat s-a barbierit, cred ca ii e tare dor de el...

ii dau dintii cu nr 5,6, 7, 8. doi sus, doi jos...toti odata.

Va pup si va imbratisez cu drag pe voi si pe toti strugurasii. va citesc cand pot insa postez cand prind un pic de timp..




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Ziua buna fetelor

Zubi fetita unei prietene are 1 an si 2 luni si nu are dindi.A ionceput sa-i dea painica...Nu stiu daca este vreo legatura intre dindi si paine...

Sei, Nasti nu mai are nstare.Vrea numai sa mearga in picioare.Sta jos numai cand doarme.Pana si in carucior se ridica in picioare si asa merg cu ea de se uita lumea la mine ca la o nebuna....

Sei, sunt de acord cu tine in legatura cu feteler care nu au mai intrat.

Imi pare atat de rau ca loredanar ne-a parasit

Helena imi pare rau ca treci prin clipe grele

Am incercat sa pun poze sia seara si azi si nu vrea deloc....Mai incerc



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Eu am sters nu am banat ... am zis ca daca fetel dovedesc ca ne vor inapoi dam accpt iar




primesc in continuare mail cu pozele care se pun ?
ca nu stiu care e diferenta dintre sters si banat


am si eu o intrebare , fara suparare si fara nici o aluzie
fetelor care sunteti membre dar nu aveti albume , de ce nu mai puneti poze ? am obs ca sunteti mai multe in situatia asta ....


_


de T 9+





nu cred ca mai primesc mail..
sters nu mai apare deloc ca membru..Banat apare ca membru fara acces.. in nici un caz nu cred ca primsc mailuri sau pot face ceva ..Daca gresesc astept corectare


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

salu

Jade merci de intrebare, a fost bine la mare, fara incidente (imbolnaviri) am bagat purcelele in apa, le'a placut insa pentru mine tot obositor a fost ca Zoe nu mananca nimic doar suge. Maximul a fost de 5 ori pe noapte.

Nu cred ca mai e vreun struguras care pana acu' sa nu fi mancat macar intr'o perioada. Zoe nu vrea si pace, mai mananca cu lapte de la mine. De la ou tot ii apar bube daca o ating, ca de dat nu i'am dat, de la iaurt ii apar niste pete rosiatice in jurul gurii - mai sunt cazuri oare? Asa ca daca as putea sa ma mulg ar fi perfect, insa mi'e o sila de mor si mai mult de 100 ml si asta o zi da o zi ba nu prea imi iese, in general vreo 60 ml pe care ii impart intre legume, fructe si cereale. Ea arata bine, se ingrasa, nu mult dar oricum, insa as fi vrut si sa manance una alta. Apai ei ii place numa' painea, asta mananca singura si musca din ea, noroc ca e facuta de mine si nu'i pun sare si o fac si cu ovaz si fainuri integrale. Eu gluten ii dau de pe la 6 luni jumate ca nici sa nu'i dai multa vreme nu'i bine.

Despre poze, eu nu pun si ma uit destul de rar, insa mi'am schimbat calc si e prost rau si nu pot nici sa le vad dar sa incarc. Asa ca daca trebuie sters, aia e.

Mergi la inceput