Strugurasi de Sept-Oct 2011 *61*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

ok.. so dau strigarea p grup, dupa care banam ca membrii.. imi pare rau, insa desi activi pe grup (unele) e vb de grupac ,si nu fac discriminari

Sterger direct:
-Ronzi -cine e??????????????
-Ione;a
-Hellena
-Florimiroslav -cin e??????????
-srncrs- cine e?


Propun stergere, nu am fost nici p grup nici p DC demult
-MAriaDirnea
-Mariascu
-Matza
-Loredanar
-MARINA

VREM POZE, desi pe grup (mai noi de Februarie)
-Ingeras
-NATALIA
-Oanab04
-ELLY
-CAMADY
-ooka

KORA..mai ai album in grup?
NAnna tu mai ai album? esti srncrs?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Fetelor multumesc pentru sfaturi

Oana, eu vreau s ao alaptez pana la 1 an si incerc de pe acum cu lapte praf ca sa se obisnuiasca cu gustul.Deocamdata il dau cu cereale.Vreo 60 ml.

Si eu m-am gandit la painica ca poate ii schimba gustul mancarii.Ea papa fructele, biscuitii si iaurtul cu cereale dar nu mai vrea legumele si nici carnita sau ficaciorul.


Sei, o sa mergem pana la urma la amre dar o sa plecam cu o zi inainte ca sa ajungem si la pomana socrului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

Buna seara dragelor,
Vin dupa o perioada grea din viata mea si o lipsa de pe grupul nostru mai mult decat intemeiata! Am revenit pentru ca imi era dor de voi....de toate! Si vad ca vreti sa ma stergeti (nu am inteles exact de unde? grupul de yahoo sau grupul strugurasilor de aici, de pe DC?)
In aceasta idee o rog tare mult pe Lali daca poate sa imi spuna si mie adresa de mess cu care m-am inscris pe grupul de yahoo pt ca...am uitat-o si de aceea nu am intrat sa pun poze. Daca nu luati intre timp hotararea sa fiu stearsa, cum aflu adresa de mail ma loghez si pun si poze. Nu radeti de mine (ca am uitat adresa) insa am trecut prin multe in ultima perioada si capul numai la asta nu mi-a stat.
Exista in messengerul meu fete bune, pe care le am la suflet, de aici, de pe DC, si care au putut sa vada ca nici acolo nici in alta parte nu am mai intrat....nu am avut nici timp, nici chef, nici cum, nici....nimic!
Flacaul meu este bine, are aproape de 11 kg, creste frumos, se ridica tinindu-se de diverse obiecte din juru-i, sta in picioare nesprijinit pt 10-20 secunde, face pasi prin patut insa nu merge tinut de maini. Spune:" mama, tata, dada, baba", aplauda, tipa, rade, topaie....toata ziua.
Avem 4 dinti (2 sus si 2 jos), cei de sus ne-au dat bataie mai mare de cap ....s-a lasat cu durere mai mare si inevitabil plans.

ps: imi pare rau daca am dezamagit prin absenta si poate "fuga" mea.....trec prin ceva ce nu mi-a fost dat vreodata sa cred ca exista si mai ales ca mi s-ar putea intampla chiar mie! Sper sa ma intelegeti....

Vreau sa toti strugurasii si sa le transmit din sufletul meu numai lucruri frumoase, multa sanatate si fericire alaturi de parintii lor, sa le aduca acestora din urma bucurii si nu in ultimul rand mult noroc in viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Sei - raspunsul la intrebarea ta este da. Iti trimit acum si un PM. Ms.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

'neata !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

buna dimineata!
klau, primesc cafeaua, dar mai mare, asa, portie dubla!
cand va aud vorbind de mare si eu sunt sub teancul de lucrari pe birou
azi Teodora are serbarea la germana (cu asta chiar se incheie anul scolar) si vroiam sa il luam si pe Stefan cu noi. pe de alta parte se anunta canicula. e adevarat ca in masina e AC, dar nu prea stiu ce sa spun, il luam sau nu?
oana felicitari pentru vorbareata!
rach, foarte bine ca plecati totusi la mare. aveti nevoie de un pic de relaxare si voi! incearca, cum a spus si oana, cum dadea si lali exemple, mancare pentru adulti adaptata bebeilor adica fara sare/condimente (sau unde e cazul, dupa cum crezi tu, un strop de sare). despre bors mie doctorita mi-a spus sa il fierb separat si apoi sa il adaug in ciorbita pentru Stefan.
hayat ma bucur ca vestile despre razvan sunt bune!
pupici pentru toata strugurimea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Neatza

noi fugim afara, voi?


Hellena, imi pare rau ..altceva nu stiu ce sa iti spun ca nu stiu despre ce e vb, dar minunea ta Petru este voinic si sanatos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineata!

In ultimul timp nu prea am mai apucat sa intru pe forum,uneori doar am apucat sa deschid pc-ul,s-a conectat messengerul si am zbughit-o in parc,de unde m-am intors lap ranz, papat,spalat copiii, somn la copii, si eu am facut ce se putea prin casa! Dupa amiaza acelasi program,asa ca nu am mai facut nimic altceva.

Seidana cred ca ar trebui facuta o lista si pe grup,ca pe fb , cu numele de forum si mailul folosit acolo. Rontzi nu mai stiu cine este,dar la un moment dat era activa bine intre noi.

Helena ceea ce traiesti acum ti-ai facut cu mana ta ,si stii la ce ma refer. uneori trebuie sa ne gandim bine inainte in ce ne bagam, si ca faptele noastre au consecinte. Cred ca te referi la toate procesele prin care treci,plus certurile cu mama ta,plus faptul ca nu iesi din casa. Atat scriu,ca sa nu spui ca sunt rea. Iti oresc oar sa te trezesti la realitate si sa iti dai seama ca datoria ta fata de Petru este sa il faci OM , sa il cresti om e nadejde ,sa il educi exemplar , sa fie un om de baza in societate,familie si intre prieteni!


Am citit despre atat de mutli copilasi ca au inceput sa mearga,sau sa se ridice in picioare, ca nici nu mai stiu pe cine trebuia sa felicit! A fost si ziua cuiva parca pe 4 sau pe 6 ,la multi ani !
Moama cate sarbatorite au fost deja luna asta si eu tuta nu m-am uitat!

Klau foarte buna cafeluta!

Eu sunt treaza de la 5 pentru ca Paul mi-a vomat pe la 1.30 ,apoi la a avut diaree. Asa ca in miezul nopti iam schimbat asternut,cearceaf de invelit, 2 fete de perna , camasa mea e noapte, pijamaua lui Paul. Nu a mai vrut imbracat asa ca a stat in pielea goala pana dimineata,dimineata nu a apucat sa ma trezeasca,a facut intai in pat,apoi m-am trezit. La 5 dimineata frecam salteaua si spalam asternuturi. De atunci nu a mai avut nimic. Sper sa fie doar ceva ce nu i-a priit la stomacel,sa nu fi facut ceva naspa. Sun la dr mai tarziu.

Va las, nu pot recupera din urma,parca mi s-a comprimat timpul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza...

Michlla.. din pacate eu o mai duc in AC, desi initial am rfuzat cu tarie, nu am ce face, lesinam noi oamni mari in caldura aia, filtrele de aer, polen si ce poate fi infestat cu usurinta le schimbam des si asta e.. de putem evitam iesirea p caldura insa unori nu se poate..
O sa aiba Stfan rabdare la serbare?

Astpt opinii cu lituta de la toATE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Michella depinde unde se tine serbarea.Daca se tine in aer liber,si nu e umbra ,mai bine eviti,ca o sa se incalzeasca, o sa se plictiseasca ,si va plange.

Seidana parerea mea este ca trebuie curatata lista. Toata lumea de pe grup primeste mail cand se adauga poze,cand se comenteaza,si de ce sa primeasca cineva mail sa imi vada pozele,daca nu da si pe aici sa ne salute macar, sau nu pune poze ? Fara suparare, nu am nimic cu nimeni, nu vreau sa imi pun pe nimeni in cap,ar asa pare corect. Am vazut ca doua persoane au cerut acceptul pe grup dar nu si aici, ori am sarit eu mesajele? Si de Helena nici nu am stiut cand a fost acceptata cu noul mail.
Zubi noi acum dimineata nu iesim, mai am ceva treaba prin casa ,dar seara iesim sigur,vrem sa mergem iar pe plaja.Poate nu o mai avea nimic PAul.

am vazut ca discutati despre meniul strugurasilor . Noiazi avem asa:
tzitzi la prima ora
fulgi de ovaz cu mar si banana blenduite
tzitzi
supa crema de brocoli,conopida,dovlecel,morcov si cartof
tzitzi
branzica de capra simpla,ca mergem pe plaja si sa nu pateasca ceva daca e cu fructe
tzitzi
tzitzi inainte de culcare .


Intre tzitzi si mese mai rontaie un biscuite, mai molfaie o felie de paine, mai mananca o caisa , o cireasa... Suge uneori mai des de cele 5 mese de lapte , alteori mai rar.Dar in general de 5 ori.


Zubi am vazut ca intrebai de cele doua feluri la masa. Pai e cam cum spune MAy,unii copii se plictisesc repede,si daca au oua feluri, papa cam 150-200 gr la masa. Altii mananca un singur fel,cam aceeasi cantitate .

Va pup.

Mergi la inceput