Strugurasi de Sept-Oct 2011 *61*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

buna fetele

noi am fost in week la mare , a fost super , T ca un bibelou de cuminte , ii place la nebunie
acum ca a venit acasa recupereaza :)) deja ma doare capul :D
am pus si niste poze cu muschii lui :))

kora noi ne intoarcem la Bucuresti pe 20 iulie
ar fi bine daca ne am putea intalni pe 19
si cu Lali de asemenea
niste poze de la greci nu pui si tu ?? te rugam

seidana vad ca nu te ai apucat de curatenia de vara
pai hai , baga , ce mai astepti !
va pupam si ne este dor de voi , ca n am mai vazut o pe Elenuschi de 2 sapt

nanna gata , ati dat avansul la apart ?

rach eu inca nu i dau paine lui T si nici sare
paine ii mai dau uneori cate un colt in mana si suge la el , doar atat
dar in schimb i am cumparat niste paste de la Plasmon , cred ca o sa i pun din cand in cand , sa i mai variez si lui mancarea ca de 3 luni numai asta mananca :D
si de Anastasia de este taree dor , din martie nu ne ai mai aratat o , pai de poateee

hayat ce ma bucur ca este bine Razvanel !!!
va pupam !



_


de T 9+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Hayat - ce ma bucur ca este totul bine cu Razvanel!
Pai haideti sa punem la cale o mare intalneala daca toate suntem incantate! Ce ziceti? Ar fi relativ simplu, ma gandesc asa: votam perioada in care ar putea fiecare ( adica w-e respectiv), votam apoi locatia si in functie de asta facem rezervarea. Ce ziceti? Cine se apuca? Cine e mai cu simt organizatoric? Lali?

Jade - asa, asa, tot pe burta mergeti voi! Iar la mare si nu ziceti nimic...aaaaa stiu! Credeati ca mergem si noi si ati vrut sa ne faceti o surpriza acolo, asa-i?
CUm l-ai tinut pe plaja pe T? La putzulica goala sau in Pampers?
Da, gata cu apatam, am dat avansul, dar tot cu drumuri suntem: gresie, parchet, mobila, sanitare etc....

Voi pe la ce ore mai iesiti afara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

salu

Nanna te'ai mutat in Bucurestii Noi? Sper sa nu confund. Eu stau in Jiului, cartier Pajura cred, ma rog in zona. Poate ne videm..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Nan, eu si sotul suntem din Dabuleni si locuim in Craiova.Nu stiu de ce s-au omorat...

Jade, nici nu i-am mai facut poze.O sa-i fac si le pun...Va


Eu nu-i mai dau legumele cu carnita ca nu le mai vrea deloc.strange mancarea in gura si apoi o da afara.
Ce as putea sa-i dau in loc?


Azi am luat lapte praf si a inghitit o data.Cand si-a dat seama ce-i s-a pus pe urlat.oricum nu ma asteptam sa-l bea din prima

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Ooka - eu pe Pietei. Vad ca este distanta cam de o statie de metrou, destul de aproape deci. Ne vedem

Racheel - am inteles cu Dabuleni. F ciudat! Incearca sa ii dai legume simple. Sau poate cu carnita intr-o pondere mai mica. Nici cu galbenush nu le vrea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Rach, eu am patit cu fiica-mea ca tine. dupa ce a facut 8 luni a scazut in greutate vreo 150 gr. nu manca nimic, isi facea greata de la orice ii dadeam, incepuse sa imi refuze total si fructele. ii faceam 4 feluri de pireoase intr-o zi si nimic. asta pana am ajuns la bunica-sa care vreo 2 zile a testat-o la piureuri si alte mancarici pt bebelusi ...n-a mancat nimic pana cand i-a dat bunica-sa bors cu paine. a mancat fii-mea de avea burta ca un greiere. am mai incercat iar cu piureuri ...si la fel. nimic.

am cautat paine fara e-uri, conservanti etc...si am gasit insa are sare. am zis ca fac compromisul asta atata timp cat mananca. am incercat-o cu paine de casa fara sare. nu vrea si pace. si a inceput sa haleasca: paine cu unt, ciorbita de legume acrita cu bors cu paine, iaurt de capra sau vaca cu cereale (i-am luat pana la urma organix) si a pus in mai putin de 1 saptamana 400 gr.

eu am preferat sa ii dau paine decat sa ii introduc LP. atat m-a dus pe mine capul, si vad ca pana acum am facut o alegere minunata. ea papa in continuare tita cata vrea si e innebunita dupa orice cu paine.

concluzie : decat sa imi scada in greutate am ales sa ii dau paine si am refuzat fara urma de regret LP.

desi mi-am promis ca nu imi mai dau cu parerea ...nu m-am putut abtine (iar) in special stiind ca Anastasia a fost mereu fotomodeaua odiseei impreuna cu fii-mea -of course

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Noi raportam si primul cuvant constient "papa". De fiecare data cand e la masa nu-i mai tace gura cu "papa"



Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

olllaaaa

azi am fost gospodina rau, am fost de dimi la paita, apoi acasa am gatit vreo 4 ore..acuma ayu doarme si ma relaxez si io un pica pe la voi

am vazut pozele, Jade super Tudor, nu maqi am cuvinte,e un frumos de numa' numa'..Dbunny, Hayat, foarte frumsi strugurasii

Hayat, ma bucur mult ca aud vesti foarte bune de la tine, iata ca apare soarele mami

Rach, sarea dupa un an , ca rinichii lor nu sutn perecti pt sare de acum, iar painea dupa ce ii apar cei patru dinti, doi sus si doi jos, ca atucni corpul lor produc nu stiu ce enzime care pot procesa foarte bine painica, cu alte cuvinte, eu am inceptu sa ii adaug lui ayan painica.]

despre mancare, saptamana trecuta, nu stiu de la ce o fi fost, de la caldura, dar ayu nu prea mi-a papat legumele, nu situ de ce..azi mi-a ami cerut o portie de piure
si nu ami situ fetele ce fructe sa ii dau, am fost azi in piata , si nu am gasit nici un fruct romanesc, nici macar mere...pana acum i-am dat mere, si na..pere mai pe iarna cica erau romanesti, dar nu mai sunt asa sigura, in rest..e bine , banane, portocale ca na...si cirese ca erau romanesti; azi surpriza, mere, caise, piersici din tari straine...sunt foarte suparata pe treaba asta.

cu doua feluri de mancare la pranz, ma gandeam ca o fi momentul...oricum nu imi papa; tot vad pe May ca ii da si ma gandeam ca asa trebe

fetele va pup, astept sa mi se usuce unghiile sa iesim afara iar, noi acuma iesim de la 9 la 12, si de la 7 la 10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Rach..imi pare rau ca a slabit Nasti..ufff r trbui totusi sa-i faci ceva analize nu?sau a incput sa umble si vrea mult in picioare?
eu sare pun un praf mic, in unele mancaruri (gen spanac ) in care se cere, pediatra mi-a zis ca pot un praf mic, acum fiecare cum crede
Paine ii dau, insa paine cu unt , in mancare nu i-am pus doar in iaurt..
Cu marea, nu aveti asig storno ?sau incercati sa mutati.. platiti ceva pt modif contractului nsa poate nu pierdeti tot

merg sa imi caut soseta, ca de 1 h umblu in chiloti doar cu o soseta,Ela incerca din fund sa se ridice in picioare, merg in 4 labe , si tot cu ochii pe ea sunt..

revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

NANNA.. noi ajungem la mare luni

HAYAT.. DOAMNE ajuta! mi-ai luat un ghimpe zicandu-mi ca Razvanel e bine.. promit ca zilele astea te sun ...

KORA.. ce faina vacanta avurati

JADE.. sa va fie bine marea... ce fain ca sunteti apropae.. mie imi e f groaza d drum..
O sa ma bag la curatenie.. te poti baga si tu ... sper ca diseara..



OANA.. bv pt crestere si PAPA

Mergi la inceput