Strugurasi de Sept-Oct 2011 *61*

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Hello !!!
Pentru doritoare, cate o cafea la pranz !
Vb de temparatura in casa, eu zilele astea am avut 31-32 (et. 4 din 4). Mi-am luat AC si luni il monteaza.

L-am masurat/cantarit pe R. 81 cm si 10.5 kg !!!
Vorbeste non-stop. Foarte frumos afara la 7.30 dimin ii place sa tipe sa isi auda glasul (cred ca se bucura unii vecini )
A invatat sa puna pasi, asa ca avem program de exercitii - tinut de ambele maini si mers. Ii place la nebunie in picioare. Fie ca doar sta, fie ca pune pasi, e innebunit.

Va pup si va doresc un weekend cat mai placut si racoros !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Sei indemanatica elena
Noua ne place la nebunie sa invartim rotile de la masini. Cam atat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

vorbind de inghetata, eu nu-s normala, la kilele mele, am cerut azi la restaurant chinezesc inghetata flambeata cu miere si lichior

vorbiti si de aer conditionat, incercam sa nu-l punem cat sunt copiii in casa, ca imedat mucaie amandoi. iar la noi e aer centralizat in toate camerele+bucatarie, deci cand il pun(maxim 1o minute, la 23º) fata doarme in carut, iar carutul e pe hol sau in baie

Azi am cadorisit-o pe donsoara cu scaun de masina http://img.clasf.es/2012/04/07/Silla-Coche-Nurse-Thunder-G-Violet-20120407023625.jpg se presupune ca e grup 1, 2, 3. ne-a facut tanti oferta de la 15o la 123€, nu stiu daca e afacere buna, dar se inclina f bine cracii in sus la scaun si poate dormi bine fata in masina.

jade Noa suporta bine caldura, e plina de bubite, mai ales in jurul cefei si a axilei, dar ea nu zice nimic...

marryan depinde cate zile sunteti plecati. noi probabil v-om reusi sa mergem 3 zile la munte. imi iau mancarica de-a mea pe 2 zile + 2 borcanase. fructele la borcanase.

may la a mea nu e vizibil, e pe dinauntru, se simte doar la palpat, si se simte in ambii, insa in stanga e mai mare, cam ca o boaba de fasole. iti dau de veste ce-mi zice luni pediatrul...intr-o poza se vede tare inimoasa bona, asa lipeste si ea capul de bea,dupa cate povestesti, pare foarte sentimentala...

lena tu-i dai fructele pe razatoare¿ sa-ti fie de bine inghetata la miz de noapte

sei felicitari pt progrese!!

ioana rinita alergica nu poate fi¿

multumim de complimente la adresa puilor

ma duc sa pun o poza speciala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Dbunny sa fol cu placere scaunul
Fructele le dau la blender :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Salutare de la mare fetelor!

Suntem bine, am ajuns cu bine, hotelul este f luxos in holul de la intrare si camerele ok, defapt baia nu este cine stie ce. Mancarea este modesta, delic variata, compenseaza insa prin faptul ca are acces la piscina, diverse activitati pr copii, supraveghetoare si loc de joaca. Per ansamblu este f placut.
De ieri insa au racit ambele maimute, cu Indra e mai ok ca e mare, de Inez imi este mila. E mucioasa si a dacut si febra in seara asta.

Sei - ne.am cazat la ora 14, adica atunci xand am ajuns. Initial voiam apartament la vila, apoi am schimbat pe 2 camere comunicante si e f bine.
F tare Ela cu indemanarea ei!

Lali - ceed ca maine venim prin Cta pt ca am inteles ca va fi mai innorat si te sun, sper ca vei fi prin zona!

Am luat la mine borcanele, lapte si cereale. Borcanelele nu prea au succes, mai mult pe lapte si cereale o tin.

Mi se descarca tel si mi.e lene sa ma mai dau jos sa il pun la incarcqt, asa ca inchei aici, cu pareee de rau ca nu am scris mai mult.

Va pupam cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Nanna,cu mare drag! Credeam ca ai uitat de mine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Buna fetelor.
Sa nu ne stergeti ca n-am mai pus poze...........va rugam.Noi nu mai avem laptop acasa, scriu cand apuc dupa laptopul sotului in care are numai chestii de serviciu, dar o sa vad eu cum fac sa atasez si poze.

Despre noi:
Saptamana care a trecut am fost mucoase rau si cam atat.Sunt multumita ca a fost numai atat.
Am schimbat putin programul de masa la sugestia dr. ca nu vroia sa mai manance nimic.
Ora 8 - 200 ml LP
ora 10-11- ceva suc de fructe sau nimic
ora 12-13 - piureul de legume
pe la 16-17 - piureul de fructe sau iaurt cu branzica
ora 20 - cereale
ora 22- lapte 200 ml

Mananca mai bine dupa programul asta, insa nu vrea cerealele de la ora 20 asa ca pe la ora 19 ii dau inca un biberon de lapte.


Noi stagnam la 8.200 de vreo 2 luni.Offfff
Noi desfacem capacul de la sticle, ne pieptanam singurele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Dbunny sa fol cu placere scaunul
Fructele le dau la blender :)




am intrebat fiindca ai scris ca luati razatoarea in concediu :)

camady meniul nostru e foarte asemanator cu al vostru:

8.3o 15oml lapte cu o lingurita cereale
12.oo 12o ml lapte
14.oo pireu de carne+verdeturi
18.oo pireu de fructe
2o.3o cereale(12oml lapte+5 masuri cereale)
22.oo 6o-9o ml laptic

klau grasan baietul

nanna concediu placut in continuare!

oare mussette ce mai face¿¿


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

saluutt.

ce mai dati de papa la bebei? ca eu nu mai am idei.
aici se da si branza normala la bebei. voi ce fel de branzica dati?
smantana s-o da?

azi:
banana cu biscuite
supa din brocoli, rosie, ceapa verde
piure din conopida si branza calcica
banana si nectarina


dbunny, super bebeiitai!

sei, da, pana la 2 ani in principiu.:)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris_K spune:

May, tu nu dai carnita/ou fetei?
Nici iaurt, branzica?
Cereale (baby rice ) ii mai dai?

Jade, am vazut ca ai scris ca dai paste lui T de la Plasmon. Si eu am vrut sa ii iau de la ei, dar sunt plineee de zahar :O si am renuntat. In plus, ii dau cereale, hrisca, nu ii mai dau si paste ca o fac prea mare, aka grasa :)))) (eu rad de mine, pt ca ba ma plang ca nu pune in greutate, ba ca nu vreau sa o ingras prea tare ) .

edit later: am vazut ca ii dai branzica calcica, scuze

Mamica ANTONIEI (26.09.2011)

Mergi la inceput