Strugurasi de Sept-Oct 2011 *61*

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

hellou gagixuri

Jade ce faceti? a trecut T de mom de suparare? pApa acum?

May .. cum ati ramas cu bona/ o tinti pana la 2 ani?

MarryAN /.. glad to see u..hai mai zi-ne de Lera..

Bunny.. sunt sigura ca nu e nimic ingrijorator.. f faina micuta ta

Lena .. imi plac pozel voastre de nu mai pot... Maya e adorabila

Anca unde mergeti la mare? am uitat

Hai sa imi laud si eu cioruca..
Azi a pus un capac p un borcan si la inchis.. ne uitam ca prostii la ea, nu stiu cand ma vazuse cand l-am deschis.. apoi a deschis o sticla cu apa.. vidnt a udat totul, nu ma asteptam la asa ceva.. si A invatat sa deschida tv cu telecomanda primle dati credeam ca coincidenta.. acum nu mai cred asta
Facem pa .. uneori, zice mama cand ma vede sau cand vrea la mine, tata, papa , bu (becu)cu adresa, a invatat sa se urce in pat, si sa se dea jos(dar asta nu inseamna ca nu pica si se loveste), si mergem in sfrsit si noi de 2 manute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_iasi spune:

Buna searaMultumesc pentru raspuns.
Am fost azi la doc ORL ca sa vedem de ce ii curge nasucu atat de des lui Matei,mi-a recomandat sa-i iau o proba nazofaciala ca sa vedem daca nu e un microm....si daca e trebuie sa facem cu toti din familie.
Sperma sa-i dam de cap la problea ca saracutu de el s-a saturat de batista bebelusului.
Am vazut ca ati postat cate ceva de kg la bebelusi,eu sunt de parere ca fiecare copilas are stilul lui de crestere si de aceea sa nu va faceti probleme.
De exemplu baiatul cela mare la 7 luni avea 7kg asta ca am notat intr-un caietel, iar Matei acum la 7 luni are 9.200 kg.
De aia zic ca fiecare copil are schema lui ...bine e de alarat daca are prea putin.
Va doresc o seara frumoasa.
Pt concediu fara a face reclama eu zic sa intrati pe saitul BOOKING si acolo sunt cele mai mici preturi....noi ma mers in fiecare an prin ieie, pentru familisti recomand ,bine ast ain functie si de bugetul fiecaruia(al nostru e sub mediu)Albena hotel Orhideea , este all inclusiv si e foaret frumos.
Pupici la cei mici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Sei, ce tare e Ela sa puna si sa scoata capacul. Eu vazusem un baietel de vreun an jumate care abia se descurca. Dar nu era struguras
Multumim de complimente :)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Mi-am facut inghetata pe la miezul noptiii
banana congelata, cateva capsuni, smantana, scortisoara si un strop de miere. a iesit delicioasa si foarte sanatoasa (daca nu iei in calcul ca nu se combina lactatele cu fructele :))) )

Ma duc si eu la nani
Noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Neata!!!


Un frappe cu inghetata de vanilie ? Sau poate un ceai cu gheata?


Ma bucur ca inspir pe cineva cu semintele mele hidratate si amestecate cu diverse chestii.

Noi avem si 30 de grade in casa uneori, si atunci le fac dus copiilor sau ii las sa se balaceasca in cada,ca sa suporte mai bine caldura,si vad ca inca nu se plang.


Imi e sooomn ,revin cand imi revin....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2011 spune:

DBunny- Foarte frumosi bibici ! Aceeasi problema o avem si noi cu ochelarii celei mari. Sunt mereu un punct de atractie ptr Clara, cum am vazut ca sunt si ptr Noa.

Noi avem mari probleme cu somnul, mai exact eu, ea doar vrea sa suga toata noaptea. Ma dor sanii, ca trage de sfarcurile mele, le-a facut elastic

Imi aduc aminte ce plangeam ca nu sugea cand avea o zi-doua si acum nu stiu ce sa mai inventez sa o dezvat. In august vreau sa incep cu intarcarea, dar ma tem ca nu am alternativa inca. Nu bea biberon, nu accepta suzeta, fata mea e obisnuita numai bio

Voi cum ati reusit intarcarea, care ati purces la asa ceva?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

olllaaaaaa

ma topescc ma topesc...

la noi in casa e bine,e racoare, in sufragerie sunt 25 de grade, adik e bine na...in dormitor e un pica mai cald..dar suportam bine in casa,a fara e mai greu, chiar si dimineata, am fost cu ayan la piata pe la 10 si ne-am intors aproape de 12 toripilati...

Marryan ma bucur nespus ca ne mai spui de tine si de Valeria

Dbunny, ce scumpica e, ce dragalasi sunt amandoi

Sei ..Elene you rock..face o gramda de chestii

ce frumos de fetele care sunt in concediu,ce frumos povestiti ce de relaxare..vremmmm si noi//...dar cred ca ne facem un concediu la sf lui august , deci mai avem de asteptat o gramda

O zi cat mai racoroasa si pupici multi multi de la Ayan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Hello din nou!

Alex,iti simte lipsa si compenseaza prin atasat continuu la titi cand te prinde? Sau poate ii dau dintisori?


Zubi asa sunt si eu,ca si Indi al tau,ca doar suntem nascuti in aceeasi zi! Ma supar si ma imbufnez daca mi se pare ca cineva se poarta nedrept cu mine sau cu cineva aptopiat mie. Cat despre faptul ca a deschis usa si geamul,mai rau decat curentul este caldura. Mai bine sa fie racoare decat sa transpire. Noi incercam sa dormim cu geamul si usa deschise,dar inchid eu geamul can e Vali la munca[:d],deoarece ma sperii. Si ma simt mai in siguranta cu el inchis.

Si unde va faceti concediul?


Bunny, am vazut filmuletul!!! Foarte dulci amandoi! Cum ii canta Dani,se vede ca sunt topiti unul dupa altul!


Seidana,Elena e cea mai tare! Si Eca a Oanei,cum da ea sa pape si apoi sterge si gurita! Si T de Jade care merge in picioare! Si toti strugurasii care sunt cei mai tari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Lena,inghetata de banane este si preferata noastra! Cumpar inghetata din comert numai pentru frappe, asa ,de consumat,facem din banane! Am stricat un robot de bucatarie deja, cu bananele mele...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Lali

pai hai fetele, veniti cu retete de inghetate, ca io as manca non stop inghetata acum, si rosii cu branza, in rest nu imi mai trebe nimik

Mergi la inceput