BULGARASI DE IAN-FEB 2013 (6)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bubblegum spune:

La Multi ani Pisigri sa fii happy si sanatoasa !!!!

8+ cu little bubble

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Pisigri, La multi ani!!! O sarcina usoara si un bebe sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauraf89 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aschiutza

Pisigri, La multi ani!!! O sarcina usoara si un bebe sanatos!

------------------
Still looking for pieces of heaven...


Cum te mai simti?

8+

Iti multumesc tie Doamne, Sf Efrem cel Nou, Sf Nectarie si Maicii Domnului pentru aceasta binecuvantare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Prettysunshine, o sa fie bine! La mine a fost singerare masiva si uite ca a fost ok pina la urma! Stai intinsa in pat toata ziua, nu ridica nimic greu, nu face treaba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubblegum spune:

Aschiutza chiar ma intrebam ce e de nu mai scrii, ce sperietura!Bine ca sunteti si tu si gagalicea bine asta este ceea ce conteaza! Bine ca ai cumnata sa te ajute cu florian pana se reintoarce sotul!Al meu trebuie sa plece abia in septembrie si sper sa faca o magie sa trimita pe altcineva in locul lui!

Pff Sunshine hai ca mi-ai dat emotii, te astept cu vesti bune de la spital..frate nu's de ce dar parca toate astea se intampla in week-end...Tin pumnii sa ne spui ca ai auzit inimioara si bebe e bine!!

Cris bun moment de raceala, vara pe caldurile astea asa patesc si eu de obicei ..probabil ca astept sa ajung in vacanta sa ma plaeasca raceala sau cine stie ce..ultima oara dupa ce n-am avut nimic tot anul cum am ajuns la destinatie cum am luat un virus de gripa abdominala si 5 zile n-am iesit din baie....foarte naspa, nu recomand

Legat de superstitii eu chiar nu cred in astea, unele sunt de-a dreptul ilogice cum ar fi aia cu dormitul cu geamul deschis, daca temperatura de afara permite e chiar indicat sa dormi cu geamul deschis..oxigen, chestii bune pt bebe ;)
In legatura cu daca sa cumparam sau nu lucruri pentru bebe inainte de nastere nu cred ca tine de superstitie. Eu una nu am sa cumpar pana in luna a 8-a nimic (la noi oricum in ianuarie sunt solduri asa ca fix la timp inainte de nastere :))). Nu am sa cumpar nimic nu din superstitie ci din a ma proteja pe mine, in caz ca Doamne fereste se intampla ceva rau lucrusoarele alea imi vor aminti de exeprienta tragica asa ca prefer sa nu..

Campari pai tocmai pentru ca semanam la simptome am inceput sa iau magneziu just in case...

Sa va zic o faza funny. Barbate-miu si-a luat o carte care se cheama 'Taticul insarcinat' ceva de genul asta.E de cand si-a luat-o sta si o studiaza. Aseara eu ma parcasem la pat sa lupt cu greatza si barbatemiu venea la fiecare 10 minute sa-mi spuna ce tot citea in carte. la un moment dat a venit s-a bagat in pat si foarte terminat mi-a zis ca si taticii pot avea greturi dureri de cap si pofte de la sarcina sotiei si ca el crede ca are greata si uite asa am adormit noi, amandoi gretosi, la ora 8..saracii cateii mei au rabdat de aseara pana azi dimineata...

Pus pus

8+ cu little bubble

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Laura, nu am dormit toata noaptea ca am arsuri la stomac groaznice.

Stie cineva ceva minune care sa faca arsurile sa treaca? Nici nu stiu ce sa maninc . Am poftit ieri la ardei si mi-a pus capac .

Bubblegum, din acelasi motiv nu am cumparat nici eu nimic la prima sarcina pina in luna a opta. Acu voi folosii lucrurile lui Florian, egal daca e fetita.

Cris,
eu am fost la prima sarcina racita rau cu o tuse infernala. Bineimteles ca nu mi-au dat nimic, doar concediu . Si bebe nu a patit nimic (tot asa in primele 3 luni eram). Am auzit ca infuzia de ceapa ar fii buna la git, dar cum se ia si se face habar nu am.

Si sotul meu si-a cumparat o astfel de carte la prima sarcina si l-a pregatit psihic pt ce nervi voi avea eu din cauza hormonilor, asa ca i-a suportat vitejeste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauraf89 spune:

Aschiutza incearca niste banane pt ca sunt ca un tampon pt stomac, pe mine ma ajuta!

9+

Iti multumesc tie Doamne, Sf Efrem cel Nou, Sf Nectarie si Maicii Domnului pentru aceasta binecuvantare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zbubu spune:

Sunshine, curge sange rosu? Ai dureri?
Daca e putin si nu e rosu poate fi de la implantarea sarcinii. Iti tin pumnii sa fie totul in regula.

Pisigri, la multi ani! Sa fiti sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Nu am vesti bune deloc.Sangele nu e rosu,e maro,e foarte putin,insa vine clar din uter.Iar inima lui bebe bate mai slab decat ar trebui,asa ca mi-au spus ca asta poate fi semn de avort spontan.Iar eu am o durere surda in burta jos si tot simt nevoia de a merge la toaleta exact ca la infectie urinara,cred ca asta nu e semn bun.Si ma e ceva pe ecografia de azi era scris 6 saptamani si 4 zile,iar vinerea trecuta erau 5 saptamani si 6 zile,deci azi ar fi trebuit sa fie 7.Cred ca nici asta nu semn bun,desi doctorita nu a zis nimic de asta.Mi-e tare frica,fetele,cel mai tare de treaba cu bataile inimii.Si nu pot face nimic decat sa astept.
Zbubu,nu poate fi de la implantare,s-a implantat demult.

Mami de Cosmin (03.07.1997) si de ingeras Lucas (15.02.2011-17.04.2011)

6+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusha spune:

Pisigri La multi ani!!! Sa fii sanatoasa si fericita si bobul de orez sa creasca mare si sanatos!:)

Pretty sper sa fie totul bine!

O zi frumoasa dragelor!!

Mami de Cristi (09.03.2011) si 4+

Orice cauza are efectul sau, orice efect are o cauza!

Mergi la inceput