BULGARASI DE IAN-FEB 2013 (6)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lauraf89 spune:

Legat de superstitii...eu una nu cred, sincer..dar am aflat si eu cateva bune:
1) Nu se doarme cu geamul deschis ca cica vine cineva si ia copilul din burta
2) Nu se sta picior peste picior ca se sugruma copilul cu cordonul ombilical
3) Cele clasice cu hainute &co
Aia cu alaptatul e tare ! Ar trb sa facem o lista cu cele mai ciudate superstitii ca sa avem cu ce ne amuza cand vom avea bebeii
si noapte buna!

8+

Iti multumesc tie Doamne, Sf Efrem cel Nou, Sf Nectarie si Maicii Domnului pentru aceasta binecuvantare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crismac spune:

Pisigri La multi ani !

www.gradinacris.blogspot.com
11 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crismac spune:

O cafea / limonada / ceai ... pt. toata lumea !

Bun venit fetelor noi !

Aschiutza ma bucur ca sunteti bine . Nu acelasi lucru il pot spune despre mine ! Am racit !!!! Ma doare capul de nu mai pot si gatul meu e plin de maracini !Nu stiu ce pot sa iau ca sa-mi mai treaca . Oare raceala mea ii va face rau lui bebe ?
Legat de interzis in sarcin cred ca putem manca putin din ce poftim dar sa nu exageram . Zilele trecute am poftit rau la o bere cu lamaie , mi-a luat sotul si am baut o gura . Care-i treaba cu carnatii ? De ce nu e voie ???

Eu iau doza mare de acid folic datorita defectului de tub neural al baiatului . Iau acid folic 5 mg. si femibion 1 .

Campari casa de piatra maine ( sper ca nu gresesc!)

www.gradinacris.blogspot.com
11 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crismac spune:

Eu nu voi cumpara hainute inainte . Asta-i o superstitie pe care vreau s-o respect ! La baiat am pregatit doar patutul . Si eu am pastrat hainutele mai ales ca unele le-a purtat doar de 2-3 ori deci sunt in stare foarte buna ! Acum daca e fetita ne inoim 100%

www.gradinacris.blogspot.com
11 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CampariSoda spune:

Buna dimineataaaaaa cu ceai si cafele pentru cele care au (viitorul mi-a terminat rezeva de "fara cofeina" :D)

Crismac - sper sa iti treaca repede! Suc de ridichi cik e bun pentru gat. Si multumesc de felicitari, dar vinerea viitoare ne ducem la sfat, asa ca mai avem timp sa ne razgandim o saptamana :)) (rad eu si glumesc, dar daca ma mai lasa odata fara cafea....:D).

Pisigri daca intri pe aici azi LA MULTI ANI! Sa cresti mare si frumoasa si sa fiti sanatosi cu totii.

Eu ma duc sa fac activitati creative (curat).

O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Buna dimineata,fetele!La multi ani, Pisigri!
De aseara am inceput sa sangerez,nu mult,doar pe hartie cand merg la toaleta,nu si pe chilot.Sunt foarte speriata si mi-e foarte frica,plecam la spital,tineti-ne pumnii!

Mami de Cosmin (03.07.1997) si de ingeras Lucas (15.02.2011-17.04.2011)

6+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns majia spune:

Buna dimineata,

Eu imi beau cafeluta cu lapte (Campari sic ).

Pisigri, la multi ani!

Crismac, raceala eu o tratez cu homeopate de la Boiron (Corizalia, Oscilo). Sunt permise in sarcina. Si in nici un caz sa nu lasi sa creasca febra, pentru asta poti lua paracetamol.

Laura, alta superstitie: Nu se scoate copilul din casa pana la botez .

Pretty, apropo de hainute, faci cum te lasa inima. Eu nu le-as folosi, nu din superstitie dar presupun ca ai amintiri legate de ele .

Campari, mai intri in rochie?

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns majia spune:

Citat:
citat din mesajul lui prettysunshine

Buna dimineata,fetele!La multi ani, Pisigri!
De aseara am inceput sa sangerez,nu mult,doar pe hartie cand merg la toaleta,nu si pe chilot.Sunt foarte speriata si mi-e foarte frica,plecam la spital,tineti-ne pumnii!

Mami de Cosmin (03.07.1997) si de ingeras Lucas (15.02.2011-17.04.2011)

6+






Pretty, sa fie bine!!! Ma gandesc la voi . S-ar putea sa nu fie nimic grav...

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauraf89 spune:

Neata fetelor si multumim de cafeluta a mers super in dimineata asta ca nu mai reuseam sa fac ochi!
Crismac daca nu ai febra nu cred ca afecteaza bebele!
Pisigri LA MULTI ANI! Cu sanatate, fericire si tot ce iti doresti!
O zi minunata!

8+

Iti multumesc tie Doamne, Sf Efrem cel Nou, Sf Nectarie si Maicii Domnului pentru aceasta binecuvantare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauraf89 spune:

Citat:
citat din mesajul lui prettysunshine

Buna dimineata,fetele!La multi ani, Pisigri!
De aseara am inceput sa sangerez,nu mult,doar pe hartie cand merg la toaleta,nu si pe chilot.Sunt foarte speriata si mi-e foarte frica,plecam la spital,tineti-ne pumnii!

Mami de Cosmin (03.07.1997) si de ingeras Lucas (15.02.2011-17.04.2011)

6+



Doamne ajuta sa fie totul bine! Asteptam vesti!

8+

Iti multumesc tie Doamne, Sf Efrem cel Nou, Sf Nectarie si Maicii Domnului pentru aceasta binecuvantare!

Mergi la inceput