Bobocei de sept-oct 2012 (16)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MoRo_K spune:

Bunaaa
Eu ca de obicei citesc si uite rar ma invrednicesc sa scriu...ma bucur sa citesc vestile bune...sa dea Domnul de acum incolo numai vesti bune sa avem!
Elfica multam mult pt raspuns:)
Noi sapt asta am fost la 3D...:) ce draguts a fost sa-l vedem asa color:)...deja in familie au inceput supozitiile dp vizionarea dvd/poze cu cine seamana...bb e bine cu o sapt mai mare si se misca non-stop chiar zicea doc ca-i face munca grea ca nu poate sa-l prinda sa-l masoare...ei si acum simt si eu din ce in ce mai clar miscarile si au inceput sa se vada uneori la suprafata:)
Azi am fost am facut si analizele de sange ce contineau si glicemia provocata...eu am avut doar dp o ora ...dar crapam de foame..luni avem programare la doc meu sa aratam 3D si analizele de sange deeci iar il vedem pe mandru:)
In rest si la noi e caaaald...pt prima oara mi s-a facut rau pe drum...fie mi-a picat tensiunea fie de la caldura...m-am speriat pt ca nu vedeam,nu auzeam si mi-era rau...m-am invatat minte ...singura si dp 12 nu ma mai avant p-afara...incerc sa programez tot dimineata sau dp-amiaza tarziu...
Asa as vrea si eu sa fac o baie-n mareee dar inca nu-i apa destul de calda pt mine...deci indur si fac dusuri:)
Cam atatic pupici si weekend placut!

22

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryanna_a spune:

Buna fetelor!si eu sunt o viitoare mamica de baietel,se pare,si ma bucur ca am ocazia de a vb cu voi!va doresc multa sanatate voua si bebelusilor vostrii si sa dea Domnul sa fie bine si totul sa decurga asa cum trebuie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Bine ai venit Adryanna! Sarcina usoara si te asteptam sa impartasim impreuna din bucuriile si emotiile acestei perioade.
Anul trecut pe vremea asta eram in concediu in Spania, am stat in El Vendrell si am vizitat de 2 ori Tarragona (prima data numai plaja si apoi putin orasul si un Mall)



Sa avem o saptamana plina de vesti bune!

carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004) +
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielabejan spune:

sarcina usoara adriana, daca vrei noi avem un grupulet si pe facebook in cazul in care ne vrei alaturi ai aici si acolo.
multa sanatate tuturor si numai vesti bune sa ne impartasim.
o sapt frumoasa


24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Buna dmineata fetele si sa avem o saptamana usoara!

Bine ai venit Adriana O sarcina cat mai usoara si te asteptam numai cu vesti bune!

Dani, ce matinala esti! Esti bine da? Si bebelina la fel nu? Cum mai e pe acolo cu vremea? Macar nu te topesti ca noi pe aci.

Moro, sa va traiasca strengarul voinic. Spor cu analizele si ai grija cu caldura. Vai de noi la ce calduri se aude ca vor fi!

O zi racoroasa

24+ cu

-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Hello, bulinici !
Noi am declarat asta "saptamana lui mami", ca joi schimb prefixul la 3 , si o s-o tin intr-un rasfat .
Ma rog, azi dimineata ne-am rasfatat cu niste vampiri care ne-au supt sangele pentru analizele de sapt 28 (hemograma, urina, analize dn col).
Azi voi negocia cu seful conditiile intrarii mele in prenatal, teoretic as intra pe 10 iulie, dar am sa propun sa mai vin doar luna iunie, iar iulie sa lucrez de acasa. Sper sa se poata, mai ales ca eu lucrez exclusiv pe pc, incercarea moarte n-are
Bebele meu drag si rasfatat ma bocane zi lumina, cel mai mult imi place sa ma pun in pat si sa il/o gargaresc si sa mi se para ca raspunde. Daca mangai bulina si trancanesc, bb ori face valuri ori ma bocane. Seara nu ma lasa sa dorm pe stanga, ma gadila total
Mai nou toti ma fac "grasa" sau "umflatica", nu stiu cati glumesc si cati sunt seriosi, drept urmare, sunt la regim... iarasi Iaurturi, fructe, fripturi slabe, cat mai putina paine si aproape zero prostioare (gen chipsuri, prajiturele, fursecuri, inghetata etc.) Noroc ca-s lesinata dupa fructe, bag nectarine, mere, zmeura, pepene rosu la greu.

Gata, ne bagam la munci, avem o tona, ca doar e inceput de saptamana.
O saptamana frumoasa, usoara si racoroasa sa aveti !!

Bebe dragonel Andrei sau dragonita Iris la bord !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Buna ziua burtici.
Bine ai venit Adriana.
Am intrat doar sa va salut si sa ne auzim cu bine si in acest nou capitol.
O zi frumoasa !

ANDREEA 26+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

buna fetele,

Intru dupa o lunga absenta dar motivata

Am avut o perioada f.grea in fam. noastra , acum 2 sapt.a nascut prematur verioara (la 8 luni si o sapt.) un baiatel de 2300gr. care nu a trait decat 24 ore. A nascut la Tecuci desi mai mergea la un dr.la Focsani, apoi a ajuns cu bb la Galati dar prea tarziu, i-au spus ca plamanii nu erau dezvolati desi i s-a administrat dexametazona.
Sunt distrusi, erau primul lor copil dupa ce au incercat 2-3 ani sa ramana insarcinata. El este si preot, au apucat sa-l boteze, sa-l inmormanteze, a fost tot satul prezent la asa durere mare.

Asta a fost una din prbl., a doua ,a facut baietelul meu pneumonie ,a trecut iar dupa 2 sapt. a facut iar o criza de tuse spasmice de am ajuns joi la spital si ne-am internat pana aseara cand m=am cerut acasa.
Din fericire am stat la Terapie intensiva unde era mai racoare iar sambata m=au transferat la etajul cu copii de diverse boli si a fost HORROR : caldura insuportabila (nu erau jaluzele, soarele batea pe patul meu, curent de la diverse usi si geamuri deschise), copilul meu nu a dormit la pranz decat juma de ora din cauza zgomotului si a caldurii...
Mie, din cauza caldurii mi s-a intarit burta, mi-au amortit mainile si stare de lesin...cum nu o gaseam pe dr.le-am spus asistentele ca eu pana la 18:00 imi iau copilul acasa si plec fara nici o semnatura daca nu ma transefra la racoare sau rezerva. Asa ca la 18:00 am primit din nou prima camera si am mai stat o noapte...
Acum Stefan are o tuse f.incarcata dar o tratam acasa.

Miercurea trecuta am fost la ginco.,am vazuto pe bebelina miscatoare care este conform graficului.

Am vazut ca multe v=ati retras pe FB, mie nu-mi place acolo asa ca raman fidela forumului de aici..
Va pup si numai vesti bune !!!




Ramona - mami de Stefan - 27 aprilie 2009
+ 22

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielabejan spune:

multa sanatate ramona pt baietelul tau,
iuli da azi am fost cam matinale, ceea ce nu prea ne caracterizeaza :-))))) , aici vremea e chiar destul de rece, nu se poate discuta de caldura la nici un nivel asa ca va mai trimitem si voua niste vant si ploi daca vreti


25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Adriana, bine ai venit printre noi. Te asteptam cu impresii si detalii despre burtica ta.

Ramona, sanatate multa baietelului tau! Sunt socata ca bebe a murit la 8 luni si o sapt. Eu ma gandeam ca dupa 32 de sapt nu mai e pericol asa mare. Sau tine si de dotarile spitalului? Ca banuiesc ca la Tecuci nu au cine stie ce...

Noi maine mergem la doctor. Abia asteptam sa o vedem pe bebelina noastra iubita ce mai face si cum se prezinta. In weekend a fost tare agitata, am si filmat la un moment dat burtica cum se misca in toate partile. S-a nimerit sa merg la ambii dr maine, asa ca o vedem de 2 ori . De obicei ii incadram la 2 saptamani, dar Dr de la Medicover pleaca in concediu o luna si a vrut sa ma vada inainte, iar la dr. Peltecu am programarea facuta din februarie. Nu-i nimic, nu ne suparam sa aflam 2 pareri.

Am constatat ca nu mai pot sa dorm pe dreapta. De fapt dorm, dar cand dau sa ma intorc am burta ca un bolovan. Pe spate daca stau si sunt treaza incepe sa ma ia ameteala. E ciudat ca de dormit dorm. Nu stiu cum de ma rotesc inainte sa lesin .

Mai naste cineva la Filantropia? Stiu ca se faceau niste cursuri acolo si as vrea si eu sa merg, dar pe site nu scrie nimic. Sa stiu cat dureaza, cand incep... Si l-as fi luat si pe sotior cu mine sa vada si el ce si cum, plus ca la final ii da certif din acela pt curs de puericultura si poate sta cu mine 2 saptamani dupa ce nasc.

26+

Mergi la inceput