Bobocei de sept-oct 2012 (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Multumesc pentru felicitari,acum macar stiu ce mai pot lua si nu mai stau sa ma gandesc ca voi imbraca aiurea pe bebe,

25+

Mihnea Bogdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Mi-am actualizat si semnatura ca vesnic raman in urma cu ea,
Mirabela cum te mai simti?

26+

Mihnea Bogdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Felicitari Anidaz pentru baietel, vad ca sunteti si hotarati la nume. Noi suntem departe de a fi hotarati, nu avem nici macar variante haha, mai e ceva timp la dispozitie.
Fetele care luati NO SPA, de care luati (40 sau de 80) si de cate ori pe zi?

carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004) +
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulutza_1980 spune:

salutari !
noi am hotarat deja numele ... am povestit cateva capitole in urma , ca practic si-a ales numele Teodora ... eu intelesesem , de la prieteni - cunostinte , ca e bine sa o alinti deja pe nume inca din burtica ; se zice ca va fi foarte receptiva atunci cand e intr-un grup si o stigi , sau cand e mica si ii ceri atentia raectioneaza repede ... nu stiu daca sunt adevarate "vorbele " , dar stiu ca atunci cand simt nevoia o mangai si ii povestesc spunandu-i pe nume ...

legat de costumul de baie ( de nu e prea tarziu si ai plecat deja spre mare ) eu stiu ca e f indicat costumul din doua pise , dar cu partea de deasupra tip maieu ( acopera aproape de tot slipul )... este f comod , eu il folosesc la piscina ...



26 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Daca ar fi dupa fetele mele numele ar fi deja hotarate, dar nu rezonam noi la ele (parintii). Oricum il las pe sotul meu sa aleaga si ma opun numai si numai daca nu imi place chiar deloc. O regula clara e stabilita: cum se scrie asa se citeste, ca sa nu aiba copilul toata viata de spus numele pe litere haha. Daca ma intrebati pe mine am avut preferinte cand eram insarcinata cu fetele (inainte de a sti ce e) Filip, Matei, Luca; acum imi place Toma.
Ma tot gandesc cum voi face fata la servici de luni, pfffa, cam greu, am sa vad cum ma descurc. Zilele astea cat am fost in concediu am stat destul de mult in pat si a fost OK. Am cateva haine de calcat si nu reusesc, nici in picioare nu pot sta si nici pe scauna, asa ca va fi cam dificil la servici.



carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004) +
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielabejan spune:

neatza fetele!
felicitari anidaz pt baietel, noi am fost la moasa sapt asta si ne-a spus k sarcina decurge ok, ne-a programat din nou pe 10 iulie knd o sa ne spuna pozitia placentei si o sa il masoare pe bebe urina ne-a iesit ok asa k asteptam sa treaca timpul , sa crestem si sa fim sanatosi
si multa sanatate tuturor


24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Fetele, ati plecat deja in weekend? Tare liniste mai e pe aici pe la noi!

Va urez weekend placut, asa anticipat si sa ne auzim cu vesti bune

Astazi bobul nostru a sughitat pentru prima oara asa haios!

24+ cu

-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Virginia_86 spune:

Va multumesc pentru raspunsuri!

Maine dimineata plec spre mare, stau doar weekend asta si diseara o sa ma duc in Carrefour sa vad ce costume de baie gasesc pe acolo, parca am vazut ca e si un magazin decathlon acolo. O sa imi iau un costum de baie intreg, cu toate ca daca gasesc un costum din chilot mai maieu, as prefera asa.
De intrat in apa nu o sa intru pt ca am impresia ca e foarte rece in perioada asta, ba mai mult...nici nu stiu sa inot. Plus ca ar trebui sa am grija si la valuri sa nu ma loveasca in burta.
Va doresc un weekend placut!

25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Distractie placuta Virginia,weekend placut tuturor!

26+

Mihnea Bogdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielabejan spune:

week-end placut tuturor si din partea noastra!


24+

Mergi la inceput