Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (10)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:


V-am zis eu ca va place cafeaua mea
Catank, uite aici: http://www.e-retete.ro/retete/covrigi-pretzel
Spiridusha, sa-ti traisca !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Ally, miss you!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota


V-am zis eu ca va place cafeaua mea
Catank, uite aici: http://www.e-retete.ro/retete/covrigi-pretzel
Spiridusha, sa-ti traisca !

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Ziua buna!Buna cafeluta, bunaaaaaaaaaaaaaaa!
Multam de reteta..ii incerc musai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Ce fac fetele? la umbra nu? cald, f cald. Am stat afara pana la 11(la umbra)intrate in casa mi-a dat pas la supa, a papat titi si e la nani deja...Va manca cand se va trezi.

madutza- tare imi place foto in care Cata e numai zambet...cu ciresele...de Cristi nu mai zic....si tu mami tare mult ai slabit...
mary- multumesc ptr com la foto...sa nu mai scrieti, nu las foto mult in general, si tare rau imi pare ca dispar automat si com
ailed, ma uitam dupa foto noi cu printesele tale, cand mai atasezi?
bb_yasmi, sper ca ai ajuns la cumparaturi si nu ai intrat in depresie... Stiu ca intervine oboseala la un moment dat...dar ...trag aer in piept si o iau de la capat....
strumphy- ma bucur ca v-ati simtit minunat la Praga, ...faptul ca te-ai intalnit cu yoni, iarasi ma bucura...bravo voua!

Am o rugaminte, ...imi dai link cu foto de la jubileu???nu am apucat sa le vad...rau imi pare...Normal ca le astept si pe cele de la Praga...
roxy- faine foto, superba Anastasia...parca regret ca nu am tunsulit un pic la I...ii crestea usor-usor pana acum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Intrebare...cam de cati chilotei ptr baie voi avea nevoie la mare? 2 pe zi?sau... un bax de 10-12 imi ajung???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Morning!

hahaha la mine e inca dimineata... deh m-am trezit la 10 m-a lasat barbatu sa mai dorm, a luat el piscoata jos in living si eu am mai tras un pui de nani dupa ce i-am dat tzata

inca sunt foarte obosita si incerc sa imi revin, incet incet sper... de cand ne-am intors de la praga am avut piscoata racita putin cu nasul cu muci curgatori aposi si noptile imi sunt toate tocate marunt pentru ca se trezeste piscoata ca nu poate respira de muci si uite asa de vreo 3 sapt eu dorm pe bucati noptile si imi curg ochii in gura de somn ziua, dar bag multe cafelute si imi revin

da azi de dimi am avut treaba , mi-am facut cont de FB hahaha eu aia care eram contra, dar e mai simplu asa ca multa lume care nu mai e pe forum e pe Fb si chiar vreau sa keep in touch si mai ales ca e vara si lumea sta pe afara si e mai usor pe mobil si pe FB decat pe forum nu ?

am incercat eu sa adaug lume dar nu stiu daca am si reusit, sper ca nu mi-am prins urechile rau de tot , pana maine seara sper sa fiu as

gata, ma duc sa curat vinetele ca suntem la post si papam legume si fructe

ahh Catank, albumul cu jubileul l-am sters sa am loc de pozele de la praga , deci ar trebui sa fac din nou un album cu cateva poze daca vrei sa o vezi pe regina


ma duc la treburi, mai am si de plantat niste flori, ca ieri mi-am luat cateva muscate agatatoare si 2 saci mari de pamant, deci am de treaba nu gluma nu stiu cine m-a pus la cat de obosita sunt, dar omu` cand n-are treaba, isi cauta...nu ? da numa` ala gospodar

pup si incerc sa tin pasu cu voi

Spiridusho felicitari pentru cele 2 liniute, ma tot tin de cand ai spus sa te felicit dar la cat somn am eu lipsa, si mintea e cu minus nu numai somnu` sarcina usoara si zic eu ca e fetita, daca e, ti-o botez

uff ca tare in urma sunt cu scrisul pe forum, am realizat ca mai trebuia sa mai scriu multe dar .... poate mai tarziu








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Hello!!!!


Pupici la toata lumea.

Ailed,am intrat special pt tine sa-ti spun
ca am ras cu lacrimi la bancul tau,a fost total.
L-am citit si la sot si a cam lasat capul jos..


Spiridusa,felicitari pentru sarcina!

Strumph,bun venit pe FB!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Hello!

Catank, ma bucur ca ai din nou computer

yasmi, ti-ai cumparat ceva? esti mai linistita?

delia, roxy, ally, mary pup toate fetele

Astept sa se trezeasca fata, doarme de la ora 1, ceea ce e f mult pt ea.
Avem de raportat 2 canini iesiti, cei de jos. Cred ca o chiunuiau de mai mult de 1 luna..nici nu mai stiu de cand s-au tot umflat locurile.
Cata a inceput sa ma uimeasca cu vorba cra-cra I-am dat o napolitana si am intrebat Iti place? ea spune : da, pace{place}! Rapunde mereu cu da si nu la intrebari de genul ti-e foame, vrei apa, la pleca spune "pa, tauuu" = pa, ciau; mingie=mine; masina=mina; pei-pei = BeyBlade..pentru ne cunoascatori este un titirez

Cristi mai are o sapt de gradi si intra in vacanta, cred ca ii va fi f greu fara gradi , ii place acolo si a legat prietenii frumoase cu baieteii de acolo, dar asta e...

Eu mi-am luat rochie pt nunta cumnatului, evident din europa. Va spun ca nu am vazut asa model frumos nici in unirii, nici cocor . Este portocalie , am dat 300 ron pe ea si sunt ff incantata. Acum tb sa caut si pantofi sa se potriveasca
Aveti ceva sugestii pt culoare pantofilor? Nasa mi-a spus sa iau albastrii..dar parca sunt pre atipatoare si nu e felul meu...eu ma gandeam la un auriu sau bej...mai merg si alte culori?

Va pup...nu cred ca mai e nevoie sa spun de fiecare data ca imi lipsiti, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

strumphy, superbe foto, frumoase personaje. Tare frumosi suneti toti 3, ...unu si unu..Sanatate maxima sa aveti!!!
madutza-de cati chilotei ptr apa am nevoie la mare?Logic, ..depinde cat de des vreau sa o duc in apa...dar totusi...ce-mi recomandati? Ce creme de protectie folositi?ce factor?Ce firma?
Legat de rochita...eu tot pe un albastru as merge, dar sunt convinsa ca vei face ce-a mai buna alegere ptr a te simti TU f bine!
Sa o porti sanatoasa!
ailed-vb lui persi, ...si eu am ras la bancul postat de tine, ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Seara buna si de la noi!
Acum sunt la o petrecere unde canta tipa aia grasuta de la Romanii au talent; are o ccodita intr-o parte :) Canta superb olala

Aici merge mai bine netul pe tel asa ca trebuia sa intru sa va salut!
Noi suntem bine, stam cu daria toata ziua afara, intra in piscinuta, mergem la "popii" prin vecini.
Ieri au venit doi baietei gemeni la noi, care au 1 an si jumatate. M-au epuizat toti copii. Am alergat dupa ei toata ziua. Au intrat toti 3 in piscinuta, nu incapeau, sscandal, plansete etc.
Va las, ma invita sotul la dans
Pupici

Mergi la inceput