Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (22)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

buna fetelor
mandrei mele pt. dintisori ia dat calgel si vad ca da roade, ii dau de fiecare data la inceputul mesei si vad ca papa si mai bine lapticul.

Alina sa ne spui ce ai facut la dr? sanatate multa bebe Filip.

Duminica incep sa-i dau primele 2 lingurite de pireu de legume si inca nu am luat blander ca nu stiu de care, ce ma sfatuiti sa cumpar? vreau sa i-au unul cu cutitul din plastic dar nu am gasit.



mamica de Maria Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Suzi, ce spui tu acolo mie mi se intampla aproape zilnic, adica ...o data pe zi. La noi este un happy-reflux (asa a zis pediatra), copilul nu are disconfort, nu-l doare, nu plange, ia bine in greutate, deci...sa nu-mi fac griji. Cica ar trece o data cu solidificarea mancarii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

ce bine ar fi daca ne-am intalni in cuza..e mai aproape de mine si mi-ar fi mai usor.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Matza si-a revenit sotiorul? cu jivina cum te mai impaci?


Fetele a fost asa frumossss la Moeciuuu,copilul s-a comportat mai bine decat acasa,a ras toata ziua nu a dormit decat o ora ,iar peste noapte mi-a adormit si mie 6 ore legate.


Pe drum la dus a ras tot drumul si ne-am jucat iar la intors a dormit tot drumul,nu e prima data cand observ ca se comporta mai bine cand plecam decat acasa.

Vreau sa repet experienta cat de curand,data viitoare te iau si pe tine matza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Se pare ca Filip are gatul rosu, iritat + o candidoza,..de la ce..|Dumnezeu stie. Deocamdata ii dau albastru de meti si glicerina cu stamicin de 3 ori pe zi, plus antitermice la nevoie si probiotice. Sper sa nu ajungem la antibiotic..
Azi noapte a fost mai bine, ne-am odihnit. Azi tot asa, a papat putin, dar acum imi e clar de ce.
S-a uitat dr si la dinti, a vazut gingiile umflate la incisivi si crede ca nu mai dureaza mult pana ii vor iesi dintisorii. Deci si de aici durere si febra..

Am rezolvat si cu costumul d veverita al Sarei, il fac la croitoreasa mea, iar maine, la ora 10 voi fi prezenta cu maaaari emotii la serbarea Sarei. Pe Filip il las acasa, ca mi-au venit ajutoare.

Va pup!
aaa, am verificat si eu azi cardul si au intrat banutii, alocatia + indemnizatia

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui mar_ysa_28

Suzieq eu am luat dolo gel...e mai natural asa....nu stiu daca are efect...ceva e cert...macar gustul sa fie bun, ii mai schimba perspectiva .

Leyre a facut febra ieri cand am luat-o de la gradi si aseara la fel....azi e acasa asa ca sunt ocupata...

Cu intalnirea daca e bine fata as veni si eu dar mi s-ar parea corect de data asta sa schimbam parcul sa poata veni si celelalte fete...propun Cuza! Ora cred ca e bine sa ramana dimineata...poate si mai dimineata adica 9:30 ca dupa amiaza e jale mare. Eu mai devreme de 19 nu ies....si la 21 toata lumea o sa fuga spre case, plus ca e aglomerat...dar vedeti si voi ce decideti!




Denisa, super mami de

Leyre Alexandra 08.11.08 & Kariss Yasmin 30.01.12
****************************************************
www.facebook.com/media/set/?set=a.366611243366596.98470.100000531695793&type=3" target="_blank">Inainte si in timpul lui Kariss!
****************************************




si eu sunt tot pt Cuza :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!

Multumim frumos pentru urari Nu-mi vine sa cred ca au trecut deja 4 luni. Este minunata aceasta perioada si sunt fericita, fericita

Alina sanatate multa ii urez lui Filip Tare greu este sa-i vezi bolnaviori, mai ales cand sunt asa micuti

Si eu am inceput lupta cu kg (ma cam deprima si pe mine) si sunt multumita. Nu tin o dieta anume, ci mi-am facut eu cateva reguli pe care le respect: nu mananc dulciuri (doar inghetata am voie ), nu mananc paine de nici un fel, incerc sa evit prajelile si orezul, nu ai mananc absolut nimic dupa ora 8 (dar nimic, nimic). Functioneaza tare bine la mine La Deva pusesem vreo 2 kile pe mine si le-am dar jos cu usurinta cand am ajuns acasa. Acum tot scad incet, incet si imi place. As mai vrea sa dau jos 8 kilograme.

Unde-i Cuza? N-am fost niciodata.

Ma striga piticul.

Pupici!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Salutare!!!

Multumim frumos pentru urari Nu-mi vine sa cred ca au trecut deja 4 luni. Este minunata aceasta perioada si sunt fericita, fericita

Alina sanatate multa ii urez lui Filip Tare greu este sa-i vezi bolnaviori, mai ales cand sunt asa micuti

Si eu am inceput lupta cu kg (ma cam deprima si pe mine) si sunt multumita. Nu tin o dieta anume, ci mi-am facut eu cateva reguli pe care le respect: nu mananc dulciuri (doar inghetata am voie ), nu mananc paine de nici un fel, incerc sa evit prajelile si orezul, nu ai mananc absolut nimic dupa ora 8 (dar nimic, nimic). Functioneaza tare bine la mine La Deva pusesem vreo 2 kile pe mine si le-am dar jos cu usurinta cand am ajuns acasa. Acum tot scad incet, incet si imi place. As mai vrea sa dau jos 8 kilograme.

Unde-i Cuza? N-am fost niciodata.

Ma striga piticul.

Pupici!!!


Olga, mamica fericita de David (16.04.2009) si Leon (19.02.2012)




La multi ani sarbatoritilor !!!!!

Cuza e la Titan , fostul IOR.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

gata, ne-am intors copila a fost relativ cuminte, erau atatea lucruri interesante in jur ca nu putea sa stea linistita la ea in carucior, vroia numai in brate sa ne jucam

s-a schimbat ideea de vacanta... acuma permanent unul dintre noi se ocupa de copil, mancam cu randul, etc. Am apucat sa stau la soare cam 15 min (bine, nici nu tineam mortis, la cate kile am in plus )

n-am apucat sa citesc din urma, sper ca toata lumea e bine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

la multe lunite Leon!!

alina sanatate multa lui Filipel...off greu e cand e bolnavior dar sa stii ca si filipel al meu a avut rosu in gat si a scapat fara atb doara oscillo si vit c!

aseara la serbare a fost superb, la sfarsit i-a imbracat in robe, a fost emotionant...am si plans un pic

deci ne vedem joi in cuza? care e asta?

Mergi la inceput