Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (22)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

La multe lunite frumoase!
Leon bulgaras de olishka


Alina multa sanatate lui Filip!
Adc frumoasa plimbarica. Interesant Marsupi, poti te rog sa imi spui ce model e/ de unde l-ai achizitionat?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izish83 spune:

Buna dimineata mamici si pitici!
Multumim de urari! La multe lunite pt bebe Leon si de la noi!
Noi suntem bine, papam mai putin de la caldura, dar in rest e ok.
Dupa cateva zile de depresie maxima din cauza kg in plus, m-am decis sa tin regim.Eu m-am apucat de regimul disociat si sper sa dea roade. L-a mai incercat cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_k spune:

Neata fetele
ce faceti?multumim pt uari
La multe lunite bulgarsilor.
Noi avem 6 lunite si avem 7500 grame,am inceput semi-autodiversificarea,zic semi deoarece am vrut sa ii dau pireuri,nu deschide gurita la lingurita,in schimb cand ii dau lingurita in mana si-o baga singura in gura,mancarea ajuge si in gurita si pe haine si pe jos,iar cand primeste bucati de fructe le molfaie intruna. Apa bem,dar doar din canita,ca altfel nu ne trebuie,nu cu lingurita si nici cu biberonul.Papam mult LM,dar ne intereseaza si mancarea ce o papa mami.Se intoarce noaptea cand doarme de pe spate pe burta,si imi da emotii cand o vad pe burta,ca ea nu dormea pe burta,dar acum ii place.De vreo 2 saptamani sta in fundulet,cand iesim afara cu caruta trebuie a o leg,ca nu mai are stare,iar mai nou vrea in picioare.Daca sta in fundulet in pat si ma apropii de ea,se prinde cu manutele de mine si incearca sa se ridice,dar inca nu poate.
la toate mamicile si bulgarasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Izish surioara mea a tinut acest tip de regim si i-a mers bine. Multa bafta si tie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia spune:

Neata fetelor!

Alina cum e Filip? Si Tudor mi se pare mai necooperant ziua, dar doarme bine noaptea, mananca, asa ca nu-mi fac griji, banuiesc ca e de la caldura, chit ca imi merg 2 aparate de aer conditionat in continuu.

Georgia, cu statul in fund stiu ca unii medici spun ca de la 4 luni e ok sa ii pui sprijiniti intre perne, altii ca e bine sa ii lasi pe ei sa se ridice. Eu aplic varianta din urma, nu ii ridic scaunul mai sus de 45 de grade, el se ridica, dar macar stiu ca atunci cand oboseste se poate odihni, caci se aseaza singur.
Iar apropo de kile, 600g mi se pare fenomenal la varsta asta! Bravo!

Izish, am tinut o groaza de regimuri, dar pe cel disociat nu am putut!! Succes!

Aly, felicitari pentru progrese!

Cum mai sunteti pe caldurile astea? Pe mine ma apuca depresiile de la atata stat in casa... ieri nu am scos copiii de frica caldurii, iar astazi se anunta si mai rau! Of!!
Si mai am si de lucru pentru birou si nu am nici un chef! Exista pastile de chef? Desi cred ca mi-ar trebui cateva flacoane...

Ma duc sa mananc ceva si sa incerc sa lucrez.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:


la multe lunite Leon!!
- Alina, cum mai e Filip?
- aly, ce fata mare ai...sta in fundulet...ce frumoss.s.si eu abia astept sa stea Ilinca in fundulean.am mutat si noi pozitia in carut la 45 de grade...ea inca nu da semne ca ar putea sta in fundulet...ea vrea direct in picioare..a descoperit mai nou ce distractiv e sa faca din gurita...stiti voi cum..si knd ii mai dau sa manance se amuza de numa numa.....noi am pus ochii pe niste animalute pe care vrem sa le luam..sunt pt baita...inoata in apa, scot clabuci, se scufunda...e un hipopotam care da din pedale in apa...acum ii caut sa vad ce preturi sunt mai bune....de pe ce site e mai avantajos...sunt jucarii de baie si noua ne place la nebunie. mie si lu taticu, e cred ca o sa-i placa si fetitei

http://www.hopa-sus.ro/magazin-produse-copii-bebelusi/broasca-testoasa-care-inoata-si-canta-2697-p-165-c.aspx


http://www.hopa-sus.ro/magazin-produse-copii-bebelusi/jucarie-baie-pinguin-2698-p-165-c.aspx



http://www.toyplex.ro/Toyplex/Articole_pentru_nou-nascuti/Jucarii_bebe_si_centre_de_activitati/X/Lexibook_Urs_Inotator_Muzical_IT011


ursul inotator este preferatul sotului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

aoleu ce exprimare..subscriu..ne plac jucariile..(ca am scris ne place jucariile )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

De ieri Vladut tot regurgiteaza lapte branzit, se intampla dupa fiecare masa cam cate o lingurita, voi ati mai patit asa ceva?

Ce ati luat pentru dintisori? Ma gandesc sa iau si eu un gel ceva sa am in casa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

Luiza, eu am primit dentinox dar nu stiu dc il voi folosi, la Emma am folosit un gel din plante de la TIS.
Si Vladut regurgiteaza laptic branzit cateodata. Nu cred sa fie nimic, trebuie sa scoata bine aerul dupa fiecare masa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Suzieq eu am luat dolo gel...e mai natural asa....nu stiu daca are efect...ceva e cert...macar gustul sa fie bun, ii mai schimba perspectiva .

Leyre a facut febra ieri cand am luat-o de la gradi si aseara la fel....azi e acasa asa ca sunt ocupata...

Cu intalnirea daca e bine fata as veni si eu dar mi s-ar parea corect de data asta sa schimbam parcul sa poata veni si celelalte fete...propun Cuza! Ora cred ca e bine sa ramana dimineata...poate si mai dimineata adica 9:30 ca dupa amiaza e jale mare. Eu mai devreme de 19 nu ies....si la 21 toata lumea o sa fuga spre case, plus ca e aglomerat...dar vedeti si voi ce decideti!

Mergi la inceput