Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (22)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

off,multa sanatate la Filip si Irisuca si restul de puiuti bolnavi...
eu sunt socata...nu cred ca l-am masurat bine pe edy,azi l-a masurat tata-su calumea si are 72 de cm si mie mi se pare ca e mai slab,dar nu am cantar acasa...morcovel papa putin si lapte el papa tot 100 de ml la 3 ore ,nu si-a mai schimbat ritmul.
as vrea sa ii bag o cupa de cereale,dar nu stiu daca e bine noaptea sau trebuie seara?fetelor care dati cereale bb vreau sfaturi!!!!
o noapte linistita va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Sanatate Filip, Iris!
Miha, eu ii dadeam cereale in biberonul de seara. Dupa baie. Radu are 71 cm. Asistenta medicului de fam il masoara in minus mereu.. Pediatra in schimb il masoara bine.
Ileana, aseara l-am cantarit pe radu 8560 si acum cateva zile avea 8700. A mancat mizerabil, e drept, dar e vioi
A inceput de vreo doua zile sa se intoarca si de pe burta pe spate. Aseara se ridica in 4 labe :))
Duminica a facut prima baie in piscina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

neata fetele
va invit la o cafea cortado

alexa multumesc...deci mai am de asteptat

biancabia sanatate multa multa...offf cand aud de pui mici bolnavi mi se ridica parul in cap pupa Irisuca

alina cand o sa fiu baba cu decapotabila deja nu mai conteaza o sinuzita acolo
si noi avem serbare azi, rari e pitic...abia astept
pupa Filiponul mic si bolnavior

am urmatoarea problema: nu il mai pot lasa singu nici o secunda ...cand e treaza e tot o intoarcere si face ture in tot patul, canapeaua...ii puneam niste perne la canapea ...e ieri le-a dat jos cu picioarele si urma si el

ma duc sa il iau din patut ca e usor morocanos







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Sanatate Filip, Iris!
Miha, eu ii dadeam cereale in biberonul de seara. Dupa baie. Radu are 71 cm. Asistenta medicului de fam il masoara in minus mereu.. Pediatra in schimb il masoara bine.
Ileana, aseara l-am cantarit pe radu 8560 si acum cateva zile avea 8700. A mancat mizerabil, e drept, dar e vioi
A inceput de vreo doua zile sa se intoarca si de pe burta pe spate. Aseara se ridica in 4 labe :))
Duminica a facut prima baie in piscina

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)



Am vazut pozele , sunteti frumosi , esti tare norocoasa .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Alice, multumesc de incurajare...probabil e normal daca si Radu a patit asa. Ti-am vazut pozele de pe FB. De vis!
Mihacor, ce sa fac si eu...ma lamentez chiar si daca nu am de ce, acum doar nu o sa ma dezmint, nu? Raman o mama disperata!
Alina, sper sa te descurci, bafta multa! Si pupa veveritul ala mic!
Noi am avut un weekend tare frumos, am stat mult afara,ieri ne-am vazut cu bebe Andrei si Ligia a pus niste poze mortale. Dar noptile ne sunt la fel de zbuciumate...culmea e ca in toata zvarcolirea aceea a lui, el chiar doarme. Cum o putea?
Letitia, ce faci, cum sunteti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Bulinuta, radu a cazut de doua ori pana acum. A doua oara cu tot cu perne, ca filip..
A treia oara l-am prins chiar cand cadea.
De acum tot or sa cada :))
Ileana, nu vrei sa stii cum aratam deasupra apei. Abia m-am indesat in costumul ala de baie, nici n-am avut timp sa imi caut si l-am luat pe primul in care am crezut ca incap..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Alice, multumesc de incurajare...probabil e normal daca si Radu a patit asa. Ti-am vazut pozele de pe FB. De vis!
Mihacor, ce sa fac si eu...ma lamentez chiar si daca nu am de ce, acum doar nu o sa ma dezmint, nu? Raman o mama disperata!
Alina, sper sa te descurci, bafta multa! Si pupa veveritul ala mic!
Noi am avut un weekend tare frumos, am stat mult afara,ieri ne-am vazut cu bebe Andrei si Ligia a pus niste poze mortale. Dar noptile ne sunt la fel de zbuciumate...culmea e ca in toata zvarcolirea aceea a lui, el chiar doarme. Cum o putea?
Letitia, ce faci, cum sunteti?

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community


Asa se frichineste si se "plimba" prin pat Bianca spre dimineata , la noi e din cauza gazelor de la burtica ... se chinuie uneori sa le dea si asta e si motivul trezirii ei. Si ca sa fie totul ok acum se trezeste si la 2 si la 4 dimineata , se culca la 11 seara
La voi posibil aceeasi problema- gazele ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui ane-maria

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Alice, multumesc de incurajare...probabil e normal daca si Radu a patit asa. Ti-am vazut pozele de pe FB. De vis!
Mihacor, ce sa fac si eu...ma lamentez chiar si daca nu am de ce, acum doar nu o sa ma dezmint, nu? Raman o mama disperata!
Alina, sper sa te descurci, bafta multa! Si pupa veveritul ala mic!
Noi am avut un weekend tare frumos, am stat mult afara,ieri ne-am vazut cu bebe Andrei si Ligia a pus niste poze mortale. Dar noptile ne sunt la fel de zbuciumate...culmea e ca in toata zvarcolirea aceea a lui, el chiar doarme. Cum o putea?
Letitia, ce faci, cum sunteti?

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community


Asa se frichineste si se "plimba" prin pat Bianca spre dimineata , la noi e din cauza gazelor de la burtica ... se chinuie uneori sa le dea si asta e si motivul trezirii ei. Si ca sa fie totul ok acum se trezeste si la 2 si la 4 dimineata SA MANANCE , se culca la 11 seara
La voi posibil aceeasi problema- gazele ?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Citat:
citat din mesajul lui ane-maria

Citat:
citat din mesajul lui Alexa_G

Bianca si Alina multa sanatate la bulgarasi.
Alina am inteles ca pe Bucuresti e diferenta de plati si de la un sector la altul. Eu stau in sectorul 3.

Alexa, mami de bulgaras - piscotel Alexandru 22.02.2012


Mie nu mi-e clar un lucru , dc dosarul a fost depus in aprilie pentru ce luni urmeaza sa se vireze banii (indemnizatia si alocatia)?Eu am primit banii pe 15 luna asta , insa nu am primit si decizia cu suma care ar fi fost scrisa pe foaia aia, pt ca nu am solicitat-o :(
Aveti idee pt ce luni ? Oricum zilele astea o sa si sun la Asistenta Soc.

ANE-MARIA mamica fericita de Bianca  ( 08.02.2012)

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.2292582467172.124140.1027338712&type=3

Pai trebuie sa primesti alocatie penru lunile martie, aprilie si mai, adica 600 roni, iar restul de bani sunt indemnizatia ta de cand ai intrat in creste copil pana la 31.05.2012. Eventual te lamuresti luna viitoare cand o sa primesti numai alocatie 200 roni+indemnizatie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

alice eu nu pot sa vad pozele...de fel de piscina?

Mergi la inceput