Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (22)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

La multe lunite frumoase!
Maria- Elena bulgaras de gianina
Matei-Gabriel bulgaras de carpediem



Bulinutza am depus dosarul pe 24 aprilie. La tine cel mai probabil intra in august. Perioada de plati specificata in decizie e 8-28 ale lunii.
Ane din calculele mele a intrat alocatie bebe ptr martie, aprilie mai si indemnizatie pentru o saptamana din aprilie si luna mai.
Ursulet distractie placuta! (te invidiez eu sunt "dependenta" de stat la soare.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alexa_G

La multe lunite frumoase!
Maria- Elena bulgaras de gianina
Matei-Gabriel bulgaras de carpediem



Bulinutza am depus dosarul pe 24 aprilie. La tine cel mai probabil intra in august. Perioada de plati specificata in decizie e 8-28 ale lunii.
Ane din calculele mele a intrat alocatie bebe ptr martie, aprilie mai si indemnizatie pentru o saptamana din aprilie si luna mai.
Ursulet distractie placuta! (te invidiez eu sunt "dependenta" de stat la soare.)

Alexa, mami de bulgaras - piscotel Alexandru 22.02.2012


Multumesc de raspuns. situatia la mine tot nu mi-e clara , cred ca am sa sun maine la Asociatie sa clarifice situatia , sper, ca eu nu am primit acea decizie inainte de bani pt ca nu am solicitat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

buna fetelor...iar o saptamana de absenta..
!la multe lunitze tuturor puilor sarbatoriti zilele acestea!!
multumim si noi cu intarziere de urari.
noi suntem bine...raportam la 4 luni 70 de cm si 8.200 g,e mare flacaul lui mami...
am inceput de 4 zile sa ii dau morcovel,dar nu papa decat cateva lingurite,saptamana viitoare am sa ii introduc si cartoful.
dupa masa ii dau sa suga nectarina,para sau mar...am cumparat o chestie in care pot sa ii pui fructele sa le suga singur,un fel de saculet din material cu gauri si trece zeamna prin el...normal pe el scrie ca este de la 10 luni,dar edy il adora...
adriana multa sanatate mamico si putere de lupta!!!
fetelor am admirat si eu pozele cu intalnirile de la buc si de la timisoara...sunteti minunate si niste bebei superbi...pe fetele de la timisoara sunt invidioasa,dar lasa ca poate reusim sa facem i intalnire si in august cand vin acasa...
matza regret ce ti se intampla,dar eu iti zic una si buna:nu te lasa impresionata de nimic,barbatii astia sunt foarte ciudati,dar nu trebuie lasati de capul lor...si el e tatal puiului si tre sa simta si copilul asta...din punctul asta de vedere eu mi-am educat sotul pe bune si inca educ la el,saptamana trecuta i-am facut bagajul pe bune,doar pt ca nu s-a trezit la timp sa mergem cu bb la vaccin,chiar daca stia ca ma poate duce mama...cand e vorba de fiu-miu eu calc peste cadavre si punct.
adc multa sanatate puiutzului Cristian.
lili pai tudor e brici,ce te stresezi?
mai vroiam sa scriu ceva,dar nu vreau sa ma lungesc...hai ca mai revin.
pupici la mamici si bebici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

MULTUMIM FETELOR PENTRU URARI! DE ASEMENEA UREZ TUTUROR BULGARASILOR "LA MULTI ANI", REGRET CA NU POT SCRIE IN FIECARE ZI SA LE POT URA LA TIMP. NOI AM PETRECUT ANIVERSAREA CELOR 4 LUNITE LA SPITAL, UNDE AM MERS PENTRU FEBRA SI URLETE INEXPLICABILE. DUPA CONSULT SI ANALIZA DE URINA MI S-A SPUS: IRIS NU ARE NIMIC! BINE, ZIC, DAR FEBRA DE LA CE E? SI E CLAR CA CEVA O DOARE DE PLANGE ISTERIC CEEA CE NU FACE DE OBICEI. RASPUNS: BINE, 38,4 NU E FEBRA CHIAR ASA MARE!
TOATA NOAPTEA CU FEBRA CARE NU A SCAZUT SUB 37,3-7. ACUM PARE MAI BINE. II DAU PARACETAMOL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Bianca, sanatate micutei Iris! Si eu il am pe Filip cu febra de dimineata, de la ora 4.. Nu scade sub 38,2 rectal, desi i-am dat si Panadol si Nurofen...El are niste mucisori(si asta de vreo 2 sapt), in rest nici un alt simptom..Dar e agitat si plange..Nu mi se pare k ar fi de la dinti..nu stiu ce sa zic. Cred k am sa sun dr mai tarziu.

Adriana, sanatate mamico!

La multi ani bulgarasilor sarbatoriti zilele astea!

Sunt singura cu copiii, k Doru a plecat de ieri pana miercuri seara si se "tin" amandoi dupa mine ca 2 puradei Miercuri are Sara serbarea la gradi, va fi Rita veverita, maine trebuie sa merg sa ii inchiriez costum.

Filip a luat 320 g in luna 4-5

Matza, ia taurul de coarne.
Bulinutza eu am avut decapotabila si m-am ales cu sinuzite prelungite si dureri de cap, k dehh, eram vitezomana si pe atunci stateam la Breaza si faceam naveta zilnic..iti dai seama cat mi-au fluturat pletele si urechile.
Letitia, unde face Sofia balet?
Georgiacat a luat A luna asta?
ursuletDrum bun si distractie placuta!
Anne, Alexasi eu astept banutii. Am depus actele pe 18 aprilie. mi-au spus k dureaza 2 luni deci ar trebui sa intre sapt asta.



Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

Alina la noi tocmai au aparut mucii. Inevitabil, dat fiind faptul ca e o vreme de kko cu caldura, dupa 10 min vant puternic si rece dupa care se potoleste si iar arde soarele samd. Amandoi au muci. Asta sa fie tot necazul ca nu e asa grav

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Da, si la noi aceeasi vreme.. Ieri am fost cu ei in Herastrau, el a dormit in carut 2 ore, dar tot era cald. Apoi am intrat in masina, la aer conditionat, apoi in curte la caldura si iar la AC, in casa.. E o nebunie cu aerul asta, dar nu am ce sa fac, pt ca avem 29 grade in casa..
Mi-e putin teama ca nu ii scade deloc febra si ca vine noaptea..

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

Eu i-am facut o baita calie aseara si dimineata la 5 jum i-am pus comprese pe frunte si cap pt ca nu scadea de tot. acum nu are dar parca o simt ca incepe sa se incalzeasca. Peste o ora ar trebui sa ii dau siropelul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Bianca si Alina multa sanatate la bulgarasi.
Alina am inteles ca pe Bucuresti e diferenta de plati si de la un sector la altul. Eu stau in sectorul 3.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alexa_G

Bianca si Alina multa sanatate la bulgarasi.
Alina am inteles ca pe Bucuresti e diferenta de plati si de la un sector la altul. Eu stau in sectorul 3.

Alexa, mami de bulgaras - piscotel Alexandru 22.02.2012


Mie nu mi-e clar un lucru , dc dosarul a fost depus in aprilie pentru ce luni urmeaza sa se vireze banii (indemnizatia si alocatia)?Eu am primit banii pe 15 luna asta , insa nu am primit si decizia cu suma care ar fi fost scrisa pe foaia aia, pt ca nu am solicitat-o :(
Aveti idee pt ce luni ? Oricum zilele astea o sa si sun la Asistenta Soc.

Mergi la inceput