Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (22)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

asaaa..am revenit..deci sunt zombi..a mea fata a fost azi pe baterii, nu tu somn nu tu papa ..nika nu i-a placut ;a stat in brate , a plans ,a adormit (20min) s-a trezi a luat-o de la capat si tot asa ..cand stateam langa ea mi le aminteam pe cristina si carina ,ca ele ziceau ca nu le dorm cupii decat putintel..adica spre deloc

spuneti-mi si mie cat au luat bbii vostri in luna 4 spre 5,ca ne apropiem de 5 luni si nu-mi prea place ce arata cantarul..am tot citit ca ziceati putin ,dar cat de putin

vazut si io pozele de pe cont comun,fff frumu..daca veneam si eu cu pisco ma asezam langa alina la categoria "sumo" de-astia parati
urmatoarea intalnire sper sa nu o mai ratez,cred ca il pun pe al meu sa-si ia liber
adriana ,ai grija de tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina1983 spune:

La multe lunite sanatoase bulgarasi dulci sarbatoriti azi si celor ce vor sarbatori in weekend
Adriana multa sanatate mami si sa dea domnu sa scapi repede de problemute.
Mai fetelor pe mine ma face fiimea la psihicnu vrea sa mance nicicum,aseara la 18iam dat cereale si credeam ca ma mananca si pe mine de am zis ca o rezolv intrun fel,ei bine la 21 cand a avut ultima masa de somn iar a durat o ora pana a mancat 160ml lapteiar azi adio fericire nu tu cereale,nu fructe,nu legume nu laptede dim are mancati pana acu max 100ml lapte,vreo 4-5 lingurite de fructe si vreo 5-6 de cereale.Daca o tine tot asa pana luni merg la doctor iar si creca nu mai are scapare ci o trimite la analize.INTREBARE:daca am cereale cu banana si fragi pot sa mai adaug in ele piureul de la un fruct ca zau nu stiu cum sa le impart incat sa reusesc sa ii dau pe parcursul zilei 2mese de cereale,una de fructe ,una de legume si laptice grele rau cu pitica in greva foamei
Va doresc un weekend placut,linistit si racoros

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

georgia al meu 380 de grame ,alice zicea ceva de 450 de grame si nu mai stiu.


gianina fierbe/abureste cateva legume si da-i cubulete in manuta sa pape ea singurica ,poate vrea asa.


Anda cand te apuci de macarons?m-ai ca m-as duce in baneasa pentru un macarons


Am avut si eu azi un copil marait,adoarme plangand ,se trezeste plangand da doarme cate 2 ore pe burta mea
Maine plec la moeciu la o pensiune ,e prima iesire cu plecare de-acasa peste noapte,sunt curioasa sa vad cum reactioneaza pustiul.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alexa_G

Fetele zicea cineva si nu imi amintesc cine (am o memorie de foarte foarte scurta durata a numelor) ca a cumparat o Perna Bebelusi Impotriva Plagiocefaliei.
Cum s-a inteles bebe cu ea?
Vreau si eu sa cumpar una pentru ca fitosenia mea de bebelus nu mai vrea sa doarma deloc pe o parte si nu vreau sa aiba capul turtit.

Georgia pe mine e a inceput sa ma pasioneze de ceva vreme subiectul acesta cu educatia Montessori.
Abia am inceput sa citesc cartulia in format electronic de pe scribd, dar nu prea am timp.

A primit cineva banutii indemnizatia alocatia (cele care au depus in aprilie dosarele)?



Alexa, mami de bulgaras - piscotel Alexandru 22.02.2012



Inca nu , mie mi-a zis ca in jurul datei de 20 iunie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

olga, eu nu sunt disponibila saptamana viitoare. mi-ar parea rau sa nu va intalnesc, dar daca reusiti sa va vedeti voi fi cu gandul la voi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Mady, marul copt constipa, deci ai grija.
Altesa, asa e, 450 a luat luna trecuta. Acum cred ca va lua mai mult. Are deja 450 gr in plus

Revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

E normal daca in ultimele trei zile a slabit 20 gr in conditiile in care mananca foarte bine??? E varsta??? Ce altceva sa fie? E vioi, nu are nicio suferinta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Ileana, iar ai inceput sa il cantaresti zilnic? Lasa copilul in pace. 20gr e nimic. Hai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Urrraaaa!
Mi-au intrat primii banuti pe card (indemnizatie / alocatie)!


O noapte linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

Ileana, poate a facut kk mai mult..
Nu are sens sa-l cantaresti mereu. Tudor arata ff bine si e f vesel, activ.


Mergi la inceput