Clubul "babelor" FIV-oase 44

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Fetelor, !
Ari, ai PM.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

Salutare si de la mine si gasca de inaripati. Ati vazut ce vreme e azi ? Gugulush e ca o curca plouata, motaia dimineata pe pragul de la bucatarie de ma tot impiedicam de el cand faceam ca titirezul curse intre balcon si bacatarie sa ma ocup de baietii mei. acum cred ca motaie pe dulapior, a facut o pasiune pt el si sta numai acolo si se uita pe geam. ieri nu mai reuseam sa il dau jos, trebuia filmata scena sa vedeti ce tupeist este ! ca sa nu mai zic ca aseara dupa ce l-am pus in cutia de dormit cand am vrut sa ii pun acolo si cutiutele cu mancare si apa m-a atacat si ma mai si certa ! sotul tocmai raspunsese la un tel pt mine si ma striga din camera asa ca m-am dus senina si l-am trimis pe el sa bage mana la fiara In rest e bland, cuminte, cu idei fixe (vreau la geam !). Aseara am facut cu el antrenament usor de zbor. tot trag speranta ca o sa isi poata folosi la intreaga capacitate aripioara beteaga. mititelul ar vrea sa zboare, se uita cu jind la pasarile de afara, incearca, dar aripioara stanga nu o poate intinde decat pe sfert. offf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Salutare,
Vin si eu cu o intrebare , a fost cineva la Sovata ptr. o cura ginecologica? M-a inebunit soatza ca sa mergem in august la Sovata si poate fac si ceva proceduri (el inca nu este impacat cu faptul ca vom trai fericiti in trei), imi trebuie ceva de la medicul de familie sau ginecolog? Sunt proceduri standard? Va rog daca aveti ceva detalii si ptr. mine. Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Many stiu ca acolo au si ei medici care te consulta si iti recomanda anumite proceduri. Cred ca in anumite centre daca aveai trimitere de la medicul de familie sau ginecoloc plateai mai putin. Cred ca cel mai sigur e sa suni acolo, iti pot trimite ei pe mail toatee informatiile si conditiile de care ai nevoie.
Si lasa barbatul sa mai spere, daca el asa simte; oricum am inteles ca zona este frumoasa si imbinati utilul cu placutul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaady

Many stiu ca acolo au si ei medici care te consulta si iti recomanda anumite proceduri. Cred ca in anumite centre daca aveai trimitere de la medicul de familie sau ginecoloc plateai mai putin. Cred ca cel mai sigur e sa suni acolo, iti pot trimite ei pe mail toatee informatiile si conditiile de care ai nevoie.
Si lasa barbatul sa mai spere, daca el asa simte; oricum am inteles ca zona este frumoasa si imbinati utilul cu placutul

Mutatia protrombinica (factor II)- genotip heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot Sarcina pierduta la 5-6s in ian 2009


Pai da Ady, vrem sa imbinam utilul cu placutul, in plus dupa vacanta la mare vrem si cateva zile la munte, iar in acea zona nu am ajuns inca si toata lumea spune ca este ok. Cred ca o sa sun sa vad cum sta treaba. Multumesc.
Cum esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Cel mai bine e sa suni si afli toate informatiile; stiu ca se intindeau procedurile si pe durata unei saptamini.
Eu sunt binisor, cu ceva emotii pt saptamina viitoare trebuie sa recunosc, dar ma rog la Dumnezeu sa fie totul bine si in continuare. In rest culeg informatii despre medici, spitale, imi e f greu sa ma decid ; tot ce am invatat si cunoscut in atitia ani brusc nu ma mai ajuta totul se rezuma la un beta pozitiv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

many noi am fost acolo acum 3 ani in sapta-luna de miere. toata lumea ne ura sa fie cu noroc si noi nu intelegeam de ce abia acolo am aflat 'secretul" Eu nu am facut nici un tratament atunci, dar pot sa iti spun ca zona e frumoasa, daca e vremea frumoasa puteti sa va plutiti linistiti in lacul Sovata. Noi ne-am cazat la recomandarea sefului meu la hotel danubius, chiar in fata lacului, si a fost ok. cam scumput, dar meritam si noi macar atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing

many noi am fost acolo acum 3 ani in sapta-luna de miere. toata lumea ne ura sa fie cu noroc si noi nu intelegeam de ce abia acolo am aflat 'secretul" Eu nu am facut nici un tratament atunci, dar pot sa iti spun ca zona e frumoasa, daca e vremea frumoasa puteti sa va plutiti linistiti in lacul Sovata. Noi ne-am cazat la recomandarea sefului meu la hotel danubius, chiar in fata lacului, si a fost ok. cam scumput, dar meritam si noi macar atat.

---------------------------------------------
TANARA SPERANTA
Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


Si noi tot la Danubius vrem, in caz de zi ploioasa sa putem sta la piscina cu copilul,sa avem cu ce sa-i umplem timpul, in plus sa nu alerg la proceduri. Am vazut pe site-ul lor ca recomanda curele ginecologice de 14 zile, iar noi clar nu putem sta atat. Dar clar vrem sa vedem zona.
Bafta mare la stimulat, cand ai prima echo.?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

vineri ma duc iar la eco. prima a fost sapt trecuta dupa AC-uri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaady

Cel mai bine e sa suni si afli toate informatiile; stiu ca se intindeau procedurile si pe durata unei saptamini.
Eu sunt binisor, cu ceva emotii pt saptamina viitoare trebuie sa recunosc, dar ma rog la Dumnezeu sa fie totul bine si in continuare. In rest culeg informatii despre medici, spitale, imi e f greu sa ma decid ; tot ce am invatat si cunoscut in atitia ani brusc nu ma mai ajuta totul se rezuma la un beta pozitiv

Mutatia protrombinica (factor II)- genotip heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot Sarcina pierduta la 5-6s in ian 2009


Saptamana viitoare ai echo?

Mergi la inceput