Clubul "babelor" FIV-oase 44

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

qiao dau si eu o mana de ajutor, ca suntem doua indemanatice Cu vopsitul - prima data ti-am scris tie, apoi m-am dus sa ma tund foarte putin, am terminat prin a ma tunde foarte mult si-a ma vopsi iar (ca nu cred c-a trecut o luna de la ultima culoare)

Iti poti da seama ce reprezinta un om, nu dupa ce realizeaza, ci dupa ceea ce tanjeste sa realizeze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Ciao-bau
qiao, cetesc pe la topicul lui doc Albu, sa vad in ce stare fivoasa mai esti hai ca, mai e inca putin si completezi lista bb-ilor estivali..idem Ana, Smaick, Daniela
apoi, numaram bobocii de toamna
mie tre' sa-mi vina cm si-mi crapa capul de durere..nu sunt buna de nimic
sabinoaso eu sunt mandra de tine anyway, cu sau fara Oshawa hai acasa odata!!
Ioana-dear, asa as vrea sa zac pregnanta acasa, sa nu fac nimic si sa nu mai vin la birou..neagra invidie ma roade, ca tot e la moda te pup tare
mi-e dor de sami!!!!!!!!
ady, si pe tine te invidiez, normal!
va pup en gros si ma duc sa-mi trosnesc capul de-un perete, poate ma mai lasa durerea
p.s.: visez incontinuu la un desert grozav, pe care l-am mancat in Barca->> crema catalana, o minune, un vis, deliciu absolut e ceva specific zonei, n-am mai intalnit altundeva in Spania si.. am lesinat efectiv de placere mancand acel desert (am gasit si inghetata crema catalana) sau, vb lui chef Florin, un desert orgasmic.. si asta in conditiile in care mie nu-mi plac dulciurile..deci, va inchipuiti ce gust are, da?


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giatras spune:

Buna,
Numele meu este Nadia sunt din Timisoara si as avea si eu o intrebare legata de cresterea endometrului,daca pe langa medicamente si plasturi se recomanda si altceva cum ar fi sa nu beau cafea sau nu stiu ceva care ar putea ajuta la cresterea lui?
Am 34 ani si am inceput tratamentul de aproape trei luni ,prima data nu a vrut sa creasca mai mult de 7.5 si am fost fffff dezamagita ,dar asta este mai incercam si sper acum sa fie cuminte si sa creasca cat trebuie
Daca stie cineva si doreste sa-mi raspunda,va multumesc din suflet.
Pupik
Nadia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Nadia estrofem, vitamina E, aspenter, maca.
Succes!

Iti poti da seama ce reprezinta un om, nu dupa ce realizeaza, ci dupa ceea ce tanjeste sa realizeze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giatras spune:

Ms mult , si cafea e ok daca beau sau ma las :*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Nadia, vad ca ti-a raspuns Ari ce intentionam si eu. Nu cred ca are legatura cafeaua dar daca te lasi macar in perioada asta, iti faci un bine...cred..

Aristico, am facut azi 29 de saptamani. Doctora spune ca spera sa ma duca macar pana la 36-37. Acusi aparu alta problema... cica vede lacuri de sange in placenta....ce-or mai fi si alea, nu stiu. M-au terminat doctorii astia cu atatea probleme cate mi-au descoperit pana acum. Dar eu ma mir de mine ca sunt ZEN absolut si imi tot imaginez ca doctorii astia sunt cu capul si ca io sunt de fapt bine merci. Ramane de vazut cine are dreptate

Qiao, esti fantastica cu impanatele tale

Lara, merci de invidie dar sa stii ca nu as putea spune ca e foarte placut. M-as mai fi dus la serviciu daca nu se comportau asa urat. Simt lipsa activitatii si dovada ca azi dimineata la 10 m-am trezit leoarca de apa ca pierd avionul spre Dusseldorf unde nu stiu ce treburi importante aveam . Dar cu toate astea , te astept in clubul puturoaselor gravide cat mai repede

Si mie mi-e dor de Sami si o suspectez ca baga conzed prin tari calde or something...

10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Ioana la ce doctorita mergi tu? .
Lara si eu te invidiez pt desertul ala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Lara pt.mine lasa galeria pt.mai tirziu,s-a cancelat contzedul
deci,sa va povestesc,ca am niste draci de nu mai pot:azi ziua 2 c.m,ma duc la eco,7 foliculi antrali (mai mult de 4-5 nu am avut niciodata-probabil dhea si pumnul de vit.pe care le inghit isi fac efectul),un lucru bun Astept si mi se da calendarul,incepe asistenta sa-mi explice ce si cum,azi incep injectarea.....si se ajunge la punctie data de 25,ziua nationala aici si zi libera,saptamina scurta si concedii multe ca doar e vara si ca urmare isi da seama ca dr.e in concediu in perioada aceea,se duce il intreaba si vine cu confirmarea .Asa ca fiv-ul meu se amana pana in iulie,ce mai conteaza o luna de zile cind ma pregatesc din februarie
Sabina ma bucur ca ai aparut,unde ziceai ca e norocu ala
fetelor aflate in cursa,bafta multa

c`est la vie,pas le paradis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giatras spune:

Ok ms ,si mult noroc la toate si nu va pierdeti speranta ,eu va pupik pe toate :*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

so
bre nici n-a fost greu sa tin cura aia.
dar primele 3 hai sa spunem 4 zile a fost nimicitor.
apoi am uitat sa ma mai plang cred.
acum nu ma mai arunc la o farfurie mare de mancare.
daniela tot a stat putin norocul pe langa tine. lasa ca e mai bine decat sa te fi potrivit sa pici cu punctia mai inainte sau mai devreme de ziua lor nationala.
Lara hello hello. desert desert ce-ai papat tu acolo

Mergi la inceput