Clubul "babelor" FIV-oase 44

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaasta

Fetelor, am o intrebare: s-a vopsit vreodata vreuna dintre voi cu henna? Am vazut acum si nuante de genul cafeniu sau castaniu deschis si ma gandeam cum or fi oare. Plus ca e un veritabil tratament pentru par si ma gandeam ca impusc doi iepuri dintr-un foc.


Numai mie mi-e somn mereu in ultima vreme sau o patiti si voi?!


Mama s-a vopisit cu henna. A fost o nuanta faina insa nu se potrivea cu tenul ei si a vrut sa revina. A fost foarte greu! Cred ca dupa 4-5 incercari a reusit.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Eu m-am vopsit cu henna roscata , mai demult, in tineretze :-) si mentionez ca am iesit in 3 nuante de morcovi dar in pete, nu in shuvitze
Si a trebuit sa ma tund periutza ca nu mai prindea nimic peste!



Adina, bravo!!!!!!!!!!! Imi amintesc perfect mesajul asta

Eu vreau sa stiu ce a facut Sabina cu Oshawa, ca nu a mai pomenit nik...




10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

femeie la cata entropie am de redus am si uitat cum a fost pe timpul curei.
am murit de foame si am fostla baie la greu. la un moment dat am mancat mai multe mere decat painite dar nu m-am abatut. mai aveam putin si plecam de acasa si asa am calculat sa iasa 10 zile.
n-am slabit nu m-am ingrasat.
dupa povestea asta pot sa zic ca apreciez sucul de morcovi. inainte nu-l beam nici sa ma tai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

multumesc, DC si aristica.

aflai azi de premiu si ma bucura tare.
nu prea mai am io timp de nimic luna asta, sunt aglomerata rau de tot, cad lata de somn, copiii nu mai au decat un singur somn si se trezesc de la 6, dar nu ma vait, coafura rezista!!!avem in continuare show-uri la mese, in concluzie nu am rezistat duminica, la o nunta, si l-am intrebat pe gog mentalistul (dupa ce a indoit linguri si a ghicit ce era in plicuri etc) cand o sa pape si ioakimu legume. morala: copil sanatos, mama nebuna.morala mea, ca mentalistul - ioc.

in rest, facem de zor dezvoltarea vorbirii: te doare capul ce cuvinte baga ioakim - tractorul, al meu e, nenea/tataie nu e, cutie (rostit bisilabic), cuitzi (cu accent pe prima vocala)=biscuiti si alte asemenea. sunt mandra de simt cum imi crapa pipota.

va sarutez pe toate, lesin de ras de multe nazdravanii citite aci, sufar ca unele sunteti in borcanul nesuferit al melancoliei, pup morena si ady pe burti si restul pe obrajei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Sunt blondaaaaa
doamna profesoara...dar Ana? Ce zice Ana?

Iti poti da seama ce reprezinta un om, nu dupa ce realizeaza, ci dupa ceea ce tanjeste sa realizeze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Sabinutzo, sunt tare mandra de tine!. Daca nu slabishi inseamna ca esti deja slaba
dar, cu exceptgia faptului ca iti era foame, nu te-ai simtit bine?

10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Aristico sunt maxim invidioasa pe tine blonda
Adina ce mari s-au facut copilasii tai, ce repede mai trece timpul ... Felicitari inca o data pt premiu, sa stii ca il meriti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

neata fetele
ari cu parul lung si acum blonda? m-ai bulversat
o zi buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Nu, soro, m-am tuns scurt - cica l-am adus la acelasi nivel, dar m-am blonzit...si am uitat de sprancene, care-s negre si groase: un fel de Albulescu femeie, cu par blond - de vis!
ioana da' tu in cate sapt esti?
smaikule sunt cu ochii pe tine ca pe butelie

Iti poti da seama ce reprezinta un om, nu dupa ce realizeaza, ci dupa ceea ce tanjeste sa realizeze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

sabina felicitari pt determinare. deci ai dus-o cu bine pana la capat
ari ahaaa, de de aia ma pui si pe mine sa ma vopsesc ?
fetele, raportez, cazat Gugulush pe balcon. de data asta nu mai vrea in coltul unde se pitea inainte, vrea numai la geam, pe dulapior. am primit instructiuni ca seara sa il culc in cutia lui si sa ii pun si prosop deasupra ca sa nu se sperie. cica pe la 9-10 se culca individul. am stat eu dupa ai mei sa vad cand isi pun pijamalele si gata, hai baiatul si tu la nani, te-ai gasit. da-l jos de pe dulapior daca poti, era ca un copilas la leagane pe care vrea sa il bage ma-sa in casa Dupa ceva lupte am reusit sa il culc, dar cu remuscari, ca inca mai era lumina si el se foia pe acolo. asa ca azi dim la 5.30 cand a deschis prima data pliscul Zburli si a dat trezirea am sarit din pat si m-am dus sa dezvelesc individul sa isi faca si el trezirea. la 6 l-am scos din cutie, la 8 ii spalam geamul din dreptul dulapiorului sa vada mai bine afara. ii faceam trepte din toate cutiile din casa sa poata sa urce si sa coboare singur. am facut si teste, se descurca, e baiat destept. i-am lasat la dispozitie balconul, bucataria si holul de la intrare, am baricadat intrarea in sufragerie si in restul holului, am sarit peste baricade in fuga mea prin casa fiind in intarziere si fiind in rochie m-am impiedicat, am daramat tot, am refacut. am vrut sa trag o cutie cu cu sandale si papuci de sub altele cutii si am varsat tot continutul in masina de spalat, pe langa ea, pe dupa ea. am aruncat de-a valma toate in cutie pe care am lasat-o pe hol in dreptul usii la baie, pe urma am avut nevoie la baie sa imi dau si eu o grebla prin par (trebula sa fiu deja de 15 min la servici), usa blocata de cutie, cutia de scara pe care ma catarasem ca sa o scot. am lasat totul vraiste si am fugit la servici. mi-am sunat sotul si i-am zis sa stea linistit, ca nu a dat nimeni spargere acasa si nici nu a explodat ceva ... am fost doar eu. acum stau si rad de una singura imaginandu-mi cam cum o sa fie cand o sa am si 1-2 bb ! zana eficientei ma fac

Mergi la inceput