Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (69)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Neata,

A mai trecut o noapte (calduroasa). Incep numaratoarea inversa. Am o burta maaaare si niste arsuri oribile. Am reusit aseara sa ma satur de cirese caci in spital nu am mancat cat mi-as fi dorit. E asa minunat acasa. Cand am intrat ieri in casa imi venea sa sarut peretii de bucurie.
In schimb, ma enerveaza maica mea ca imi pune intrebari si nu am rabdare sa ii explic. Ma intreaba toata lumea cand nasc sau cat mai am. De parca eu as sti.
Miruna, cum esti?

35 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

In privinta somnului, nu vreau sa va dezamagesc, dar eu nu am mai dormit bine de cand am ramas insarcinata. nu imi amintesc sa fi dormit o noapte intreaga. Ma trezesc de cel putin 3 ori pt a merge la baie.

35 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yasmi81 spune:

buna ziua fetelor
irip cred si eu ca e foarte bine acasa...vad ca nu sunt singura care are o problema cu ciresele...cu pofta mare de cirese..eu as manca non stop cirese.
brigit am mai mers la servicu dar doar 2, 3, 4 ore nu mai mult...exceptand zilele si saptamanile cand am avut probleme.Oricum e ok ca ma duc cand consider eu...nu am o ora anume la acre trebuie sa ajung..merg imi fac treaba si plec cnad vreau eu. Stau foarte aproape de serviciu. Oricum nu cred ca mai merg mai mult de o saptamana, maxim 2..cert e ca de la 1 iulie gata cu toate eforturile.
vad ca discutati de probleme cu somnul..si eu am aceeasi problema...ma trezesc de catvea ori pe noapte, adorm greu..l ainceputul sarcinii am avut chiar si nopti cu doar 2 ore de somn.
irip si miruna eu sper ca bebelusii vostri sa mai stea cuminti in burtici
o zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Eu ma confrunt cu un reflux oribil. Acum 2 nopti m-a luat din somn, am crezut ca vomit. De fapt imi veneau toate inapoi. Aseara nu am mai mancat nimik dupa 8. La fel, m-am trezit din somn cu senzatia ca dau pe afara, si cel mai nasol e ca apoi am niste super arsuri pe gat.E


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Yasmi, tot e bine ca ai gasit intelegere cu programul si le faci in ritmul tau.important e sa te simti bine si sa nu te fortezi
Cate sapt ai acum?




Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Brigit, eu pt arsuri iau Gaviscon. Nu mai pot fara. E o senzatie oribila, indiferent ce as manca.

35 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

Irip,sunt bine.......lipita de pat....si eu tai dupa lista orele,noptile,zilele.....am mai vb cu cineva,mamica de gemeni,si zicea ca i-a nascut la 34 ,baieteii,gieecare cu cate 2 kg si a stat o luna in spital sa ia in greutate si acum au aproape 2 anisori si sunt niste nazdravani....unul e cu ochii verzi,celalalt cu ei albastrii si sunt identici,cu exceptia culorii ochisorilor...asa ca m-am mai linistit....a zis ca daca depasesc 33 de sapt sunt ok ca-s dezvoltati........cum o vrea Dumnezeu.Cu dormitul a fost ok la inceput,mai aveam nopti nedormite,dar uitam repede..............acum,spre final ce sa zic,sunt multumita.....cred ca se putea si mai rau,eu evit sa mananc dupa ora 20.00 cel tarziu.
pe toate

35+ sa nasc cat mai aproape de termen si sa fie gemeneii sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

Se pare ca sunt mai ciudata fata de voi...eu nu am avut probleme cu somnul pana acum in sarcina, exceptie vreo 2 nopti.ma trezesc sa merg la toaleta de vreo 2 3 ori dar adorm. seara e mai greu ptr ca piticii nu ma lasa sa adorm pe parti dar dupa 1 h se linistesc.eu intotdeauna am avut un somn bun.ba chiar am impresia ca piticii imi respecta noaptea, se misca mult mai usor fata de ziua cand imi sare burta in toate partile.

referitor la arsuri au aparut spre seara doar o data am luat medicamnente.



32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Irip, mersi mult ca mi-ai zis de gaviscon, cred ca in curand iau si eu, deja incep sa am pb si ziua, deci ma astept ca pb sa se permanentizeze


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalinaexl spune:

Fetelor eu noaptea dorm chiar daca ma trezesc de 7-10 ori sa merg la baie, problema mea este durerea de coapse care a aparut in ultimile 3 saptamani. Nu pot sa dorm mai mult de 2 ore pe o parte treb sa ma intorc pe partea cealalta. Cu arsurile si eu am probleme dar ma ajuta ffff mult pepenele rosu. Daca mananc cate Putin dupa fiecare masa ma simt mult mai bine.

Mergi la inceput