Dieta Dukan(3)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Vad ca ati abandonat subiectul.

Eu, am inceput sa ma remotivez. Tin dieta 1zi PP/1 zi PL, mai schimb uneori in functie de ce evenimente se mai anunta (azi de exemplu am un lunch cu colegii, deci e zi de PL). Acum cred ca e mai usor asa.

Dimineata in sfarsit cantarul arata -5kg. Mai vedem mai departe ce va mai fi. Nu mai fac planuri.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Andreea, spor la slabit.
Eu azi tin ultima zi de dieta, de maine incep sa introduc cate un fruct. Cred ca o sa mananc dietetic in continuare, ca vad ca n-am nicio pofta de paine, paste, etc. Doar de salata, as manca in nestire.

Cantarul nu s-a mai miscat, tot 53. Dar sunt destul de multumita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Fetelor, unde sunteti?
Eu am inceput mentinerea cu cate un fruct pe zi si cu branza telemea (iau light de 14% grasime).
In rest cam la fel, atata ca am mai inceput sa gust una alta.

Vestea buna e ca inca slabesc! Am ajuns la 52,5.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Felicitari JG!

Eu n-am mancat ieri deloc Dukan. Incerc de azi sa revin la reguli.

Dupa o luna de cura sunt la -4.8kg. E oricum bine, avand in vedere toate abaterile din ultima perioada.

Spor la slabit tuturor!



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Andreea, ai reusit sa te intorci la dieta?
Eu ieri am mancat foarte aiurea, de fapt e i mpropriu zis ca am mancat, cat am incercat sa mananc, pentru ca adevarul e ca nu mai pot manca chestii de ne-dieta. Ma rau e ca n-am baut apa pt ca am avut un examen de 3h si nu puteam merge la toaleta...

Si azi m-am hidratat bine, am mancat Dukan pana acum, azi doar o piersica mananc in plus. Diseara salata cu ton.

Nu stiu cand o sa tin ziua PP saptamana asta pentru ca mai am un examen si nu stiu exact cand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

JG, felicitari ca te descurci asa bine.

Din pacate eu am intrat sa va spun ca am renuntat la dieta. Nu ma mai simt in stare nici sa tin ultima etapa :(.

Am sa mai intru pe aici sa va tin la curent cu evolutia ingrasatului .



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui andre_ea

JG, felicitari ca te descurci asa bine.

Din pacate eu am intrat sa va spun ca am renuntat la dieta. Nu ma mai simt in stare nici sa tin ultima etapa :(.

Am sa mai intru pe aici sa va tin la curent cu evolutia ingrasatului .



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.


Buna!
N-am mai intrat pt ca nu am vrut sa va influentez negativ.Dupa 2 saptamini dadusem 4 kg ,m-am lasat si imediat am pu 3 inapoi.Acu,m cu un pic de ontrol am mai dat 1kg inapoi.De asta zi sa ai mare grija!
Eu am cedat la restaurant cind am inceput sa maninc fara sa ma pot controla;parca nu mai vazusem mincare de o luna.
Asta e!
Deci grija mare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

eu am abandonat doar 50%, adica am introdus fructele, semintele si branza si am scos pestele definitiv. Am continuat cu ce am gasit 0%, am mai baut si cate un pahar de vin :(
ceea ce nu am respectat a fost o zi pura de proteine si cred ca asta s-a vazut. Am ramas fix la cele 55 de kg, incerc sa ma adun pentru sport zilnic si sa reintru macar in 1PL, 1PP. Cred ca imi ajunsesera proteinele cumva dar acum ma simt motivata sa o iau de unde am lasat-o



PS: nu am pus deloc gura pe prostii, toate alimentele sunt in faza 2-3 numai ca nu am respectat cantitatile si distinctia cu PP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Si eu tot cam ca Marina ..adica am introdus fructele (pepene si visine) si branza. Nu am baut vin insa am mancat inghetata (nu multa, cam 1 pe saptamana).
Nu am mai slabit dar nici nu am pus inapoi nimic.Azi vreau sa tin PP ca nu am mai tinut PP curat de ceva vreme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Bun, deci toata lumea e cam in aceeasi situatie ca mine :).

Eu am scapat in primul rand la biscuiti cu ciocolata si tiramisu si ceva fructe. Ieri am mancat lasagna :).
Voi incerca sa am grija cat de cat la ce mananc, dar nu cred ca ma mai pot intoarce la dieta stricta.

Cu toata lasagna mea de aseara, azi dimineata cantarul arata -5.2 kg :).



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput