Dieta Dukan(3)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Buna, fetele!

Eu pe baricade, in consolidare, nu calc stramb, insa am luat masa de sarbatoare sambata,cu pizza si inghetata.

In rest, fructul zilnic, o felie de paine si ca la croaziera.

Mai scap la cacao in cate o prajitura si lapte 0%, in rest sunt cuminte, maine am joia de PP si vineri ma cantaresc si va spun cum stau dupa 10 zile de consolidare.

Vineri plec in concediu, sa vedem ce pot face cu dieta acolo, va spun cand ma intorc cat am luat.

Spor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Si eu sunt ingrijorata pentru weekendul care urmeaza, ca plecam intr-o calatorie scurta. BArbati-miu e inca la croaziera si e nazist vad, nu face nicio greseala si sper sa stea si cu ochii pe mine.

Azi am pus niste paste integrale in salata de ton, se cheama ca am mancat masa de amilacee? Nu cred ca o sa tin mentinerea foarte strict, dar sper sa fie ok ca nu mananc dulciuri/paine etc.

Maine vreau sa tin PP, sa vedem daca reusesc, ca am examen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

io am ratat PP-ul astazi din cauza unui mar tare frumos:) ma straduiesc maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Am reusit sa tin PP azi.

Darr... m-am apucat sa-mi fac bagajul acum si aveam niste combinatii de toale in minte si nu-mi mai vin. Adica fustele atarna pe mine, bluzele zici ca-s ale maica-mii etc.

Nu ca ma plang
sau poate ma plang, ca n-am chef de cumparaturi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

JG, te inteleg cu hainele. Si mie mi-au mai ramas cateva mici, si cum si asa n-am multe nu prea imi convine. Dar ma adun si merg la shopping.

Eu aseara am mancat paste si inghetata si totusi azi dimineta cantarul arata -500g. Ma rog, poate vad maine dimineata +ul.
In principiu as vrea sa tin si eu o zi de PP pe saptamana. O sa incer martea viitoare. Va spun daca imi iese.

JG, vacanta placuta!

Tuturor, spor la slabit!



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Nimeni?

Mie sambata cantarul imi arata -1kg intr-o saptamana fara dieta , dar azi dimineata mai erau doar -600g.

Azi vreau sa tin PP. Sper sa imi iasa.

O saptamana frumoasa va doresc!



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Am revenit dintr-un weekend in Italia in care am fost nesperat de cuminte (dar am gustat pizza si am mancat o inghetata, in rest salate) si intru sa va spun ca am ajuns sub 52 de kg.

Si sotul meu a slabit vizibil in 3 saptamani, dar nu stiu exact cat ca n-are unde sa se cantareasca.

Sunt foarte incantata!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Felicitari JG!!!

Eu am fost ieri cuminte, am tinut ziua de PP si azi dimineata cantarul arata -1kg. Deci in total -6.5 kg. Ma voi stradui sa pastrez diferenta asta, daca nu chiar sa o maresc .

Spor la slabit!



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Am o intrebare: in perioada de mentinere trebuie sa mancam in continuare dimineata tarate de ovaz?
Nu prea am citit mare lucru despre perioada asta.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Felicitari, Andreea! E foarte bine!!

Taratele trebuie mancate cam forever. Adica in perioada de mentinere 2 linguri pe zi, iar apoi 3 linguri pe zi. Mie mi se pare comod sa le mananc cu iaurt dimineata, asa ca pastrez mic-dejunul asa.

Cred ca saptamana asta tin ziua PP vineri, ca joi merg la un gratar.

Mergi la inceput